cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: SP9 »

Jest zestaw na na Allegro - licytacja Harry III wraz z Omega ....
http://allegro.pl/show_item.php?item=4530894478" onclick="window.open(this.href);return false;
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
blondynor
Posty: 12
Rejestracja: 2014-08-19, 19:16
Lokalizacja: Rybnik

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: blondynor »

Kupiłem Harry III w dobrej cenie :-D .
Chciałbym zmówić do tego antenę Omega 27 ale nie wiem jaki montaż będzie lepszy. Kolega doradza mi przykręcaną bo mu raz Missouri na magnesie odpadł przy 160km/h i ma teraz stresa jak szybciej jedzie.
Dodatkowo masa to lepszy odb. nad.
Znalazłem w internecie dokładnie to co chciałbym zamontować:

Avensis

Mam nadzieję, że link działa i nie narusza regulaminu ;-)

Niestety na forum są informacje że uchwyty SF 40 czy President KF-150 dość mocno niszczą blachę (wkręty).
Czy blaszka pod wkręty wystarczy żeby uniknąć takich wgnieceń? Czy 4 wkręty zamiast 2 robi różnicę?
Czy może jednak kupić Omegę na magnes bo jest większy od tego w Missouri i wytrzyma tak do 180km/h?
Czy jest jakaś różnica w montażu po lewej stronie (jak na zdjęciu), czy po prawej (taki miałem pomysł)?
Może jakieś inne sugestie?
Dzieki za podpowiedzi
Awatar użytkownika
spinnaker
Posty: 242
Rejestracja: 2014-02-26, 09:27
Lokalizacja: Białystok

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: spinnaker »

Ja bym wrzucił w dziurkę na główkę DV. Jeśli masz FMkę to w jej miejsce i spliter do tego, albo jakąś wewn. antenę do radia.
JFK II V1 by Konektor / Harry III V2 by Konektor
Omega 27 / Titanium 1400
RSN4001A / ESP-12 / HFS-12
Caps

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: Caps »

blondynor, 4 wkręty vs 2 wkręty = 4 wkręty wygrywają - lepiej trzymają uchwyt. Mocniej.
SF40 i KF150 to lipne uchwyty. Lepiej zainwestować coś w rodzaju Nagoya RB700. Mam i polecam.
Lepiej zamiast bawić się takimi antenami kupiłbym antenę ML145. Ma 1,5m długości, jest w miarę tania i bardzo dobra.
Co do montażu po prawej stronie czy po lewej, ja mam zamontowane po prawej. Przy takim montażu zasięg idzie w lewą stronę, a nie jak przy montażu po lewej stronie w pobocze.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: abarth »

dokładnie.... lepiej kupić raz a porządnie.. Nagoya RB700 trzyma solidnie nawet 2 metrowe ciężkie anteny przy ponadautostradowych prędkościach (wiem z autopsji :) )
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
blondynor
Posty: 12
Rejestracja: 2014-08-19, 19:16
Lokalizacja: Rybnik

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: blondynor »

Caps Też chciałem montować po prawej. Ten Nagoya RB700 nie wiem czy mi się zmieści bo ma 100mm szerokości, podobnie Nagoya RB-66. Jutro zmierzę ile mam tam miejsca. Niżej na klapie nie mogę bo nie mam tam wystarczającego rantu do montażu (chyba).
inne jakie znalazłem:
90mm - ALAN SP-S INOX, DIAMOND K-33 ,
75mm- Nagoya RB-400V (to chyba będzie to chociaż cena za sam uchwyt dość wysoka)
są jeszcze polski PLUTON i AV400 ale nie znalazłem na razie ich szerokości w internecie.

Czy ma ktoś z kolegów któryś z wymienionych i podzieli się uwagami?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: AntekPabianice »

Alan SP-S Inox polecam z czystym sumieniem.
Tak wyglądał po demontażu po 2 i pół roku eksploatacji
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=331576#p331576" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jest tak estetyczny, jak Nagoya, ale jakościowo chyba nie odbiega.

AV 400 - też ok, tylko od razu trzeba wymienić szpilki mocujące, bo rdzewieją.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
blondynor
Posty: 12
Rejestracja: 2014-08-19, 19:16
Lokalizacja: Rybnik

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: blondynor »

Zrobiłem pomiar i 90mm to tak na styk bo jest przy gięciu klapy.
Chyba wybiorę ten Nagoya RB-400V, na podmiankę z anteną FM przyjdzie może czas później.
Napisałem do Hasan-Łódź zapytanie, a może zaproponuje jeszcze coś innego.
Czy wystawanie tej Omegi ponad dach jakieś 50cm to nie będzie mało?
Przypomnę, że zależy mi na dobrym odbiorze jadąc jeden za drugim a zasięg do 4km uważam za wystarczający.
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: SP9 »

Mam i polecam SP-Inoxa , jak sie go zamontuje z głową nic nie niszczy
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: AntekPabianice »

blondynor, jak na taki montaż, czyli uchwyt klapowy poniżej linii dachu, to najlepszym, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie antena górno lub śródcewkowa, np SIRIO serii SGCB lub jakiś helikal TL (Solarcon, Wilson, Firestik).
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: Kasztelan »

blondynor pisze:Może jakieś inne sugestie?
blondynor pisze:Czy wystawanie tej Omegi ponad dach jakieś 50cm to nie będzie mało?

Montaż anteny w avensisie jak na foto ok, może jednak zamiast Sirio Omega 27 w tym miejscu zamontujesz Sirio titanium 1400 też elegancka, cała czarna, ostatnie sztuki jeszcze dostępne. Omega bardzo dobra antena, też taką używam na magnesie na dachu. Z tyłu klapy dałbym jednak dłuższą i oczywiście DV, żeby regulować pion. PL odpada.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: mrc »

blondynor pisze:Niestety na forum są informacje że uchwyty SF 40
Tak to prawda, użytkownik tego auta na zdjęciu mocno się zdziwi jak zdemontuje za jakiś czas ten uchwyt, który tam został wpakowany. Uchwyt jak już koledzy napisali lepiej kupić lepszej klasy bo szkoda samochodu, chyba że ktoś montuje to w starym polonezie. W to miejsce kupił bym zdecydowanie dłuższą antenę DV, omega będzie za krótka.

Co do magnesu większy sirio, który jest w zestawie z omegą bardzo dobrze ją utrzymuje i jeszcze nigdy mi nie spadła a jeździłem z nią na wielu autach przy dużych prędkościach. Oczywiście uchwyt jak zawsze pewniejszy :bravo:
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
blondynor
Posty: 12
Rejestracja: 2014-08-19, 19:16
Lokalizacja: Rybnik

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: blondynor »

Chciałem się pochwalić jak działa Harry III z Solarconem 204 i jaki mam zasięg ale nie umiałem zestroić anteny. Niezdarne próby tu opisane :-)
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=24723&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzisiaj jadę do serwisu bo może faktycznie moja swr miarka nie działa właściwie.
Myślałem, że antenka będzie trochę cieńsza. To naprawdę kawał bata. Robiłem próbę akustyczną z anteną przy 170km/h i u mnie jej nie słychać.
xlukasz18x
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-14, 15:11
Lokalizacja: Zabrze

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: xlukasz18x »

Witam! Odświeżam temat szukam radia do 400zl antene mam sirio ml145. Do tej pory mialem presidenta Harry II ale ma już około 8 lat tak że czas na zmianę tym bardziej że coraz gorzej działa. Do tej pory byłem zadowolony ale miałem zakłócenia przy podłączeniu drugiego urządzenia do zapalniczki i przy zmianie biegów. Wspomnę jeszcze tylko że jeżdżę transitem z plandeka. Z góry dziękuję za pomoc. :-)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

cb radio do 400 z dobrymi filtrami

Post autor: Speed »

Herbert I ;-)

Jeżeli coś Ci zakłóca przy podłączeniu pod gniazdo zapalniczki to zmień ładowarkę tego urządzenia. Tu na forum znajdziesz informacje, która ładowarka się nada.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”