Co to za zakłócenia?

Posty będą dodawane po akceptacji. Nie pytamy tu o radia itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Co to za zakłócenia?

Post autor: bastek_m »

Nie wiem czy to dobra propagacja, czy może coś lub ktoś inny jest winny za takie zakłócenia. Wcześniej się z takimi nie spotkałem, dlatego postanowiłem Was zapytać :?: Chodzi o te, które słychać między 19 a 23 s. Powtarzały się w różnych odstępach czasu, raz silniejsze innym razem słabsze.

https://www.youtube.com/watch?v=S9_V7m1Ork4" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeżeli nie ten dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2014-08-22, 18:08 przez bastek_m, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Co to za zakłócenia?

Post autor: angel_dark666 »

tak kolego jest dobra propagacja po południa i stąd zakłócenia, przebijają sie z "piątek" na podstawie:)
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Co to za zakłócenia?

Post autor: bastek_m »

Czyli pozostaje skręcić radyjko RF - gainem.
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Co to za zakłócenia?

Post autor: angel_dark666 »

albo poczkać az minie
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Co to za zakłócenia?

Post autor: SQ9RNU »

Słyszałem to też u mnie , jak jechałem z Chrzanowa przez Kraków do Tarnowa.
Trwało to dobre kilka godzin.

Sam się zastanawiałem czy mi radio nie rypło , albo MultiJet Fiata w moim Grande rozwinął skrzydła :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
KubaLu
Posty: 604
Rejestracja: 2013-01-22, 21:46
Lokalizacja: JO82KI

Co to za zakłócenia?

Post autor: KubaLu »

Dzisiaj było konkretne otwarcie na 11m, z RF skręconym na 70% w Grancie jakieś islamskie nabożeństwo czy co tam było na s9 wchodziło z Prowlera 203 .... na 19 :-P
Baza: FT-857 + end-feed 40-10m + 8el OWL 2m
Baza: IC-2725 + x50n
Mobil: 1/4 2m + uv-82

Obrazek
Awatar użytkownika
bastek_m
Posty: 84
Rejestracja: 2014-07-17, 10:07
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Co to za zakłócenia?

Post autor: bastek_m »

To wszystko jasne :shock: islamiści nadciągają :-P
Mobil: Legend III + główka PL + Sirio ML 145 -> montaż
Baza: może kiedyś ?
czarek0402
Posty: 194
Rejestracja: 2014-07-04, 17:48
Lokalizacja: Dolnośląskie

Co to za zakłócenia?

Post autor: czarek0402 »

Takie zakłócenia, poszum, piski, modulacje, obce języki potrafią trwać kilka godzin, dzisiaj około 18-20 takie i podobne były, jak jechałem. W dzień lub w nocy. Standardowo skręcam RF GAIN, wyciszam co prawda odbiór, ale mam spokój...żona też. ;-)

6-DAY FORECASTS OF VHF, UHF & MICROWAVE RADIO & TV SIGNAL STRENGTH & INTERFERENCE
http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak używać tej prognozy pogody po angielsku ;-)
http://www.dxinfocentre.com/propagation/hti.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uniden 78LTW, Sirio Turbo 2000, Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Co to za zakłócenia?

Post autor: killer »

Roger Beep był jak z DX5000 na tym filmie, słyszałem to również wczoraj po godzinie 23 w mobilu.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
stevie13
Posty: 250
Rejestracja: 2008-04-30, 21:32
Znak/ranga: 161os183
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Co to za zakłócenia?

Post autor: stevie13 »

Ja to słyszałem w piątek od Katowic aż do Opola. Szczególnie w sąsiedztwie linii energetycznych. Najpierw myślałem, że to radio mi siada, ale akurat jak do Opola dojechałem mogłem podmienić radyjko (poczciwy U520 ustąpił miejsca LEGEND II) i dalej to samo. Może to Ruscy radar OTH w Kaliningradzie uruchomili :mrgreen:

A tak już poza tematem - M-Tech bije U-Boota w zasadzie we wszystkim, tylko nie w subiektywnej jakości odsłuchu. Jednak mało selektywny nadajnik wśród radyjek, które często tylko teoretycznie stoją w zerach ma swoje zalety
Mobil - M-Tech Legend II + PIRAT
Baza - Intek HR-5500 v6 + MASEN ALMAS-ROT 1/2 fali callsign 161os183

73 dla wszystkich :)
Awatar użytkownika
Piotrek-TJE
Posty: 771
Rejestracja: 2010-12-25, 14:38
Znak/ranga: 161CBF147
Lokalizacja: TJE

Re: Odp: Co to za zakłócenia?

Post autor: Piotrek-TJE »

stevie13 pisze:Ja to słyszałem w piątek od Katowic aż do Opola. Szczególnie w sąsiedztwie linii energetycznych. Najpierw myślałem, że to radio mi siada, ale akurat jak do Opola dojechałem mogłem podmienić radyjko (poczciwy U520 ustąpił miejsca LEGEND II) i dalej to samo. Może to Ruscy radar OTH w Kaliningradzie uruchomili :mrgreen:

A tak już poza tematem - M-Tech bije U-Boota w zasadzie we wszystkim, tylko nie w subiektywnej jakości odsłuchu. Jednak mało selektywny nadajnik wśród radyjek, które często tylko teoretycznie stoją w zerach ma swoje zalety
Jeździłem i z jednym i z drugim - z dwojga złego, Ubot wypadł lepiej.
161CBF147
Mobil: Yosan PRO-120 Tuning Konektor + SIRIO AS-100
Awatar użytkownika
domino.pl
Posty: 4127
Rejestracja: 2008-11-10, 00:09
Znak/ranga: 161CBF032 NOWICJUSZ

Co to za zakłócenia?

Post autor: domino.pl »

Takie zakłócenia to gumką wytrzeć. :->
Kliknij ☞
____ ☞
domino.pl-Mobil
____ ☞ domino.pl-Baza
____ ☞ domino.pl-allegro

⚡⚡⚡⚡⚡⚡
_
Peter82kr
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-22, 12:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za zakłócenia?

Post autor: Peter82kr »

Witam.To mój pierwszy post na forum.Postanowiłem podpiąć się pod istniejący wątek o zakłóceniach.Mam zakłócenia na całej 40stce na 5s (jednostajny cichy pisk) to od wczoraj odkąd zainstalowałem radio.Czasem są większe ale nigdy mniejsze.Radio jest zainstalowane w mieszkaniu razem z zasilaczem impulsowym(LXG72). Radio to Canva cb-318 kupiłem na start w celu sprawdzenia czy ktoś jest na pasmie.Później zmienię na lepsze. Zakłócenia wchodzą przez antenę a nie przez zasilanie. Gdy odpinam antenę nie ma zakłóceń i pisku nawet przy głośności na max. Antena to mobilowa Delta 877 Floryda 1/4 fali helikalna z dobrym swr, ale swr nie ma wpływu na odbiór raczej.Antena zainstalowana jest na blaszanym parapecie na 5 pietrze bloku.

Co może powodować takie zakłócenia i jak się ich pozbyć poza wycinaniem RF Gainem.

Jeśli napisałem w złym miejscu to przepraszam i proszę o przeniesienie posta.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

Piotr.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za zakłócenia?

Post autor: Sahim »

Zasilacz może być winny. Sprawdź na akumulatorze.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Peter82kr
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-22, 12:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Co to za zakłócenia?

Post autor: Peter82kr »

Gdyby to był zasilacz to by na odłączonej antenie piszczało bo zakłócenia by szły po zasilaniu.Zresztą jak go odpinam z sieci to po wyłączeniu jeszcze chwile działa na kondensatorach filtrujących i nadal piszczy radio.Podejrzewam przekaźnik gsm bo mam blisko jeden z nich. Jak zacząłem więcej rozmawiać to się okazało ,ze sieje mamie na dvb-t bo anteny dzieli jedna ściana i są na prawie tej samej wysokości.Mama ma antenę pokojowa ze wzmacniaczem.Czy zastosowanie filtru TV może rozwiązać sprawę jeśli anteny są tak blisko?To jest filtr który wycina częstotliwości powyżej 30MHz.Ktoś z was miał takie problemy z odbiorem i nadawaniem?Stosowaliście takie filtry?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC cb radia.--Podstawy , czyli co kazdy powinien wiedzieć.”