Kilka pytań

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Kilka pytań

Post autor: tapczan »

10. Czy nakładka gumowa na podstawę magnesową anteny wpływa negatywnie na odbiór?
Może to pytanie jest trochę śmieszne ale tydzień temu porwała mi się nakładka gumowa i antena stoi teraz na dachu tylko na przeźroczystej naklejce i wydaje mi się że słyszę dużo więcej mobili i wyraźniej :mrgreen:
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Kilka pytań

Post autor: abarth »

ponieważ masz delikatnie lepsza mase :P ale nie radze bo uszkodzisz samochód
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Kilka pytań

Post autor: tapczan »

W jaki sposób uszkodzę samochód?
Na dachu mam przyklejoną naklejkę o większej średnicy niż podstawa anteny i na niej stawiam antenę.
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Kilka pytań

Post autor: abarth »

w skrajnych przypadkach moze sie przetrzeć i rysować lakier :P

a lepiej zapobiegać niz leczyć
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Kilka pytań

Post autor: mrc »

Ja bym nie stawiał tak z prostego powodu, folia na dachu jest dosyć śliska zaś ta aluminowa naklejona na podstawę także jest śliska.
Złapie wilgoć i przy większej prędkości może antena się ześlizgnąć na lakier lub co gorsza oderwać się ;-)
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
Awatar użytkownika
jaro.
Posty: 131
Rejestracja: 2012-05-04, 15:04

Re: Kilka pytań

Post autor: jaro. »

mrc pisze:Ja bym nie stawiał tak z prostego powodu, folia na dachu jest dosyć śliska zaś ta aluminowa naklejona na podstawę także jest śliska.
Złapie wilgoć i przy większej prędkości może antena się ześlizgnąć na lakier lub co gorsza oderwać się ;-)
coś o tym wiem posłuchaj kolegów , wiesz jak przesuwa się antena bez gumy pojeździj z większą szybkością to się przekonasz.... ;-)
zrób testa jeździj z tak założoną anteną na magnesie przez miesiąc nie ruszając jej i wtedy daj znać co się dzieje i o ile ci się przesunęła :shock:
Mobil 1- CRT MIKE + SANTIAGO 1200
Mobil 2-PRESIDENT JOHNNY III ASC + ST 2000
Awatar użytkownika
myszaty
Posty: 295
Rejestracja: 2014-05-14, 15:20
Lokalizacja: Wielkopolska

Kilka pytań

Post autor: myszaty »

Witam,

Posiadam President Teddy ASC i też po pewnym czasie głośnik wbudowany zaczął mnie drażnić. Kupiłem zewnętrzny głośnik Nokia SP-3 i poprawa jest znacząca. Polecam głośnik, duży nie jest a i cena atrakcyjna.
Magnum MX / Teddy / Yosan JC-350 / Johnny II

Hustler IC-100 / AT-71 / AT-900 / Omega Sirio 27

Densei EC-2002 / Nokia SP-3 /// Alan 38

Baza: SHC SS-485 + Sirio Boomerang 27A
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Kilka pytań

Post autor: tapczan »

11. Jak odróżnić antenę Pirat oryginał od podróbki?
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Kilka pytań

Post autor: Ferbus »

Najczęściej da się tylko po cenie i ewentualnie po opakowaniu. Ostatnio na forum rozgryzaliśmy Pirata z czarną sprężyną - podróbka.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Re: Kilka pytań

Post autor: tapczan »

Ferbus pisze:Najczęściej da się tylko po cenie i ewentualnie po opakowaniu. Ostatnio na forum rozgryzaliśmy Pirata z czarną sprężyną - podróbka.

Gryps z Xperii
Widziałem za 115zł. Patrzyłem też w internecie zdjęcia i są sprężyny "beczkowate" i proste.
Jak trafić oryginał i żeby była wersja nowsza (ta która nie świszczy)?
Możesz podać link do opisu, zdjęć lub podać więcej szczegółów?
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Kilka pytań

Post autor: Ferbus »

Ten który nie świszczy ma widoczny sznurek na promienniku. Nie dam linku bo chwilowo nie mam dostępu do komputera... Postawa magnesowa jest. Taka bardziej zaokrąglona od góry. Logo to chyba taki jakby piorun. Prosta srebrna sprężyna.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Re: Kilka pytań

Post autor: Proscan »

Witam serdecznie

Jestem przedstawicielem firmy Proscan Wojciech Cieślak
Publikuję ten post w związku z częstymi pytaniami o pochodzenie anteny Pirat.

Otóż od samego początku, antena Pirat jest produktem składanym w Polsce, w firmie Proscan Wojciech Cieślak.
Firma duńska dostarcza jedynie promiennik tej anteny (najważniejszy element) , podstawa i kabel są produkowane w Polsce.

Antena w formie magnetycznej została wymyślona przez właściciela naszej firmy, Wojciecha Cieślaka, 7 lat temu, który nadał jej nazwę Pirat.
Duńska firma produkuje jedynie promiennik i nie posiada odpowiedniej bazy magnetycznej do użytku na samochodach.
My posiadaliśmy odpowiednią bazę neodymową i z połączenia tych elementów powstała ta antena.

Antena przechodziła wiele modyfikacji, spowodowanych chęcią jej ulepszenia, jak i odróżnienia od podróbek pojawiających się jak grzyby po deszczu.

Antena do tej pory była anonimowa, w szarym opakowaniu, lecz zmieniliśmy to i Pirat jest obecnie pakowany w nowej kolorowej formie.
Antena otrzymała również czarną sprężynę oraz znak N na podstawie magnetycznej.
Zrobiliśmy to wszystko w celu odróżnienia podróbek od oryginału zakończenia dyskusji na forach co do tej anteny.
Niedługo wprowadzimy również pokrewne do Pirata anteny CB, krótką wersję bez sprężyny oraz wersję wydłużoną z długim promiennikiem.

Zapewniam, że nasza antena jest oryginalna i jako jedyna , nasza firma ,ma prawo używać handlowej nazwy Pirat.

Pozdrawiam

Mariusz Tomaszewski
SCM
Proscan Wojciech Cieslak
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
Proscan
Posty: 6
Rejestracja: 2014-11-18, 12:30
Znak/ranga: Rak

Kilka pytań

Post autor: Proscan »

Dodam jeszcze,
że poprawiliśmy również problem wypadających magnesów, gdyż przez krótki czas dostawca specjalnego kleju stosowanego do połączenia obudowy z magnesem, dostarczał nam złą mieszankę.
Magnesy pod wpływem ciepła odłączały się od obudowy.
Ten problem rozwiązaliśmy, a każdemu klientowi który go zgłasza ,wymieniamy podstawę neodymową na pozbawioną tej wady.

Mariusz
Pozdrawiam
Mariusz
Awatar użytkownika
tapczan
Posty: 62
Rejestracja: 2013-09-27, 09:57
Lokalizacja: Wąchock Mały

Kilka pytań

Post autor: tapczan »

Dziękuję za odpowiedź. Teraz proszę o weryfikację tego co napisał Proscan, przez jakiegoś specjalistę z forum np. Hasan-a. Czy faktycznie tak jest i Proscan jako jedyny jest dystrybutorem czy producentem oryginalnych anten Pirat.
Znalazłem coś takiego: http://www.proscan-antenna.com/pirat" onclick="window.open(this.href);return false; <-- to oryginał?
Mobil: M-Tech Legend III + President Wyoming UP 68 cm + Nokia SP-3
Zapas: President Teddy + President Florida 45cm
flash608
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-03, 21:07
Znak/ranga: ryba

Re: Kilka pytań

Post autor: flash608 »

Dzisiaj kupiłem właśnie taką antenę jak wyżej. Czytając forum (niestety dopiero po zakupie) bałem się, że to podróbka, bo pierwsze posty odnosiły się do Pirata ze srebrną sprężynką, ale ostatnie posty mnie uspokoiły.
Musiałem zmienić antenę AS100, bo spadła mi już z 5 razy, przy większych jak i mniejszych prędkościach (podmuch wiatru przez tir z naprzeciwka). Pan ze sklepu w Łodzi (mają ogromny wybór) polecił mi właśnie tą antenę zamiast większego magnesu (np. 15cm) ze względu, że w Octavi dach jest mocno owalny i magnes nie będzie się dobrze "kleił", czy też zamiast montażu na klapie bagażnika. Cenowo wychodzi na to samo czy to większy porządny magnes, czy uchwyt + główka, czy też ta antenka tj. 130zł ze strojeniem.
Swoją drogą nie zauważyłem żeby świszczała, ale to się chyba tyczy starszej wersji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „inne”