Radio CB CRT MIKE

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

Witam, czy ktoś może coś wie na temat tego radyjka, bo mam chęć go kupić ale nie ma w internecie jeszcze żadnych opinii na jego temat: http://allegro.pl/radio-cb-crt-mike-sup ... 88871.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Radio CB CRT MIKE

Post autor: Hasan-Łódź »

Jest to Apollo Road Blues z filtrem ANL oraz regulacją RF Gain. Poczytaj wątki o Road Bluesie i będziesz miał dużo opinii. Swego czasu było mnóstwo ekscytacji na forum tym modelem radia :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

To czym oba radyjka się różnią, bo na Allegro są oferowane zarówno Apollo jak i też CRT Mike ale nie wiem które wybrać?
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Radio CB CRT MIKE

Post autor: artega7 »

Radio CB CRT MIKE ma filtr ANL oraz regulacje RF Gain, a Apollo Road Blues nie.
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

A może poradzisz które wybrać z tych dwóch: CRT MIKE czy Josan CB 250. Potrzebuję radio w mikrofonie i nie wiem które wybrać. Przyznam się, że mam chęć CRT, bo jest sporo tańsze ale z drugiej strony nie wiem które lepsze.
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

A może ktoś z Was wie czy radio CRT MIKE lub jego odpowiednik Apollo Road Blues włącza się samoczynnie po uruchomieniu pojazdu czy może tak jak Yosan CB250, że za każdym razem trzeba go włączać ręcznie.
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: HOŁDYS »

wojtek9972 pisze:A może ktoś z Was wie czy radio CRT MIKE lub jego odpowiednik Apollo Road Blues włącza się samoczynnie po uruchomieniu pojazdu czy może tak jak Yosan CB250, że za każdym razem trzeba go włączać ręcznie.
Każde radio można tak podłączyc by załączało się po stacyjce
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

Chodzi mi o standardowe podłączenie do gniazda zapalniczki. Większość cb włącza się po włączeniu stacyjki. Ale np Yosan CB 250 trzeba każdorazowo włączać ręcznie bo tak ma ustawioną elektronikę i żadne inne podłączenie o którym piszesz nic nie pomoże. Wiem bo pisałem do producenta. Ewentualnie przeróbka elektroniki ale nie o to chodzi. Dlatego pytam jak jest z CRT Mike lub Apollo.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: tarnus »

HOŁDYS pisze:
wojtek9972 pisze:A może ktoś z Was wie czy radio CRT MIKE lub jego odpowiednik Apollo Road Blues włącza się samoczynnie po uruchomieniu pojazdu czy może tak jak Yosan CB250, że za każdym razem trzeba go włączać ręcznie.
Każde radio można tak podłączyc by załączało się po stacyjce
Nie prawda.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: tarnus »

wojtek9972 pisze:Chodzi mi o standardowe podłączenie do gniazda zapalniczki. Większość cb włącza się po włączeniu stacyjki. Ale np Yosan CB 250 trzeba każdorazowo włączać ręcznie bo tak ma ustawioną elektronikę i żadne inne podłączenie o którym piszesz nic nie pomoże. Wiem bo pisałem do producenta. Ewentualnie przeróbka elektroniki ale nie o to chodzi. Dlatego pytam jak jest z CRT Mike lub Apollo.

CRT czy Apollo mają funkcję auto power on aktywowaną w menu. Czyli po przekręceniu stacyjki nie musisz naciskać przycisku w radiu aby je uruchomić.
Apollo są z filtrami ANL. Nie mają RF-Gain bo to nieco starsza konstrukcja niż te CRT.
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: HOŁDYS »

tarnus pisze:
HOŁDYS pisze:
wojtek9972 pisze:A może ktoś z Was wie czy radio CRT MIKE lub jego odpowiednik Apollo Road Blues włącza się samoczynnie po uruchomieniu pojazdu czy może tak jak Yosan CB250, że za każdym razem trzeba go włączać ręcznie.
Każde radio można tak podłączyc by załączało się po stacyjce
Nie prawda.
Napisz, które radio po małych "modach" nie będzie załączło się po stacyjce
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

CRT czy Apollo mają funkcję auto power on aktywowaną w menu. Czyli po przekręceniu stacyjki nie musisz naciskać przycisku w radiu aby je uruchomić.
Apollo są z filtrami ANL. Nie mają RF-Gain bo to nieco starsza konstrukcja niż te CRT.[/quote]

Bardzo dziękuję, takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem, krótkiej, jasnej, konkretnej na jasno zadane pytanie.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: Radio CB CRT MIKE

Post autor: tarnus »

HOŁDYS pisze:Napisz, które radio po małych "modach" nie będzie załączło się po stacyjce
:rofl:
Jak nie masz co odpowiedzieć to nie wymyślaj czegokolwiek byle tylko postawić na swoim.
Mowa o urządzeniach fabrycznie wyposażonych. Po małych modach da się też zrobić z radia kilof albo podstawkę pod kwiatek, ale nie kupisz takiego fabrycznego :mrgreen:
wojtek9972
Posty: 22
Rejestracja: 2015-02-28, 14:47

Radio CB CRT MIKE

Post autor: wojtek9972 »

Dziękuję za sensowną i jasną odpowiedź, a nie jak ten filozof o pseudonimie hołdys. Jeszcze jedno, jeśli masz jakieś doświadczenia z tym radiem, to napisz czy warto je kupić?
Awatar użytkownika
artega7
Posty: 382
Rejestracja: 2012-08-31, 18:52
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Radio CB CRT MIKE

Post autor: artega7 »

Tu masz kolego tematy o Apollo
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=194&t=20879" onclick="window.open(this.href);return false;
http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=82&t=24791" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil 1: President HARRY III by Konektor + Sirio Turbo 5000 + Uniden BC23A
Mobil 2: AnyTone SMART+ Sirio ML-145 Mag + Uniden ESP-12
Mobil 3: ALINCO DR-135-DX by Konektor + SIRIO T-3 27 + Uniden ESP-5
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”