CB gm. Samborzec

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Stacja uruchomiana testowo na okres świąteczny. Po świętach poprawie parametry odbioru oraz lokalizację anteny. Na tą chwilę słychać rozmowy mobilów na trasie 79 od miejscowości Złota do miejscowości Koprzywnica oraz trasa 77 od miejscowości Żurawica do miejscowości Kleczanów.
Poprawy na pewno wymaga barwa dźwięku (trzeba zmodyfikować połączenie CB-komputer oraz jakiś korektor barwy dźwięku) oraz regulacja blokady szumów. Stacja pracuje 24godziny na dobę.

http://81.15.184.185:8000/CB19.m3u
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

CB gm. Samborzec

Post autor: Marcin Sandomierz »

Moje bliskie okolice, fajnie że ktoś w końcu się obudził w tym rejonie na 11m.
Może niedługo sam ponownie uruchomię się na 11m.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Może niedługo się wybiorę na egzamin to wtedy możemy pokombinować z innymi pasmami. Docelowo miejscówkę mam fajną bo 190 m npm :-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

CB gm. Samborzec

Post autor: Marcin Sandomierz »

pawll pisze:Może niedługo się wybiorę na egzamin to wtedy możemy pokombinować z innymi pasmami.
Najbliższy egzamin w Stalowej Woli, ale już masz bardzo mało czasu - 18/04/2015 będzie.
Gdybyś zdobył pozwolenie to moglibyśmy spokojnie pogadać na UKF, bo tu najczęściej jestem obecny. Albo poza p.amat. na np 157.9625 lub 448.1125 MHZ bo i tu mam pozwolenie.

Z CB na bazie zrezygnowałem ze względu na ciszę jaka tu panowała, na lokalu praktycznie nikogo wtedy nie było. Choć ostatnio nasz region ponownie uaktywnia się na 11stu m, może i ja postawię choćby mobilówkę na dachu.
pawll pisze:Docelowo miejscówkę mam fajną bo 190 m npm
Ja mam dużo gorsze warunki bo tylko 141m npm.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Marcin Sandomierz pisze:Ja mam dużo gorsze warunki bo tylko 141m npm.
U mnie aktualnie antena do radyjka nie dużo wyżej i nadodatek otoczona wzniesieniami, ale mam drugi obiekt na którym chcę zainstalować docelowo. Najwyższy punkt w okolicy chyba nawet a co do widoczności to bez lornetki Św. Krzyż bez problemowo przy dobrej pogodzie. Tarnobrzeg i Stalowa Wola też jak na dłoni.
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

CB gm. Samborzec

Post autor: Shah »

Zapraszam codziennie po godz. 22 na kanał #25 podstawy. Zawsze ktoś jest z kim można pogadać.
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

CB gm. Samborzec

Post autor: Marcin Sandomierz »

To masz idealne warunki, ja mieszkam na poziomie Wisły, teren znasz więc wiesz jak nisko jestem.

Czasem zatrzymuję się na wylocie z Sandomierza w kierunku Opatowa (przy CPN gazowym) i stamtąd próbuję łączności z radia ręcznego. Z tej lokalizacji pięknie widać cały kierunek południowy.
Na przyszły tydzień umówiłem się na test łączności w 70cm - ok 190km w linii prostej, z anteny kierunkowej myślę że pójdzie, będę właśnie z tej lokalizacji pracował o ile pogoda pozwoli. Możesz tam podskoczyć do mnie.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

CB gm. Samborzec

Post autor: olo_r »

ooo ostanio sprawdzałęm wys npm no i najfajniej to jest koło klimontowa
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
pikustbg
Posty: 752
Rejestracja: 2014-04-12, 15:48
Lokalizacja: KO00UO

CB gm. Samborzec

Post autor: pikustbg »

no ja sam siebie słyszę :-) kiedyś może uda się zgadać
PIKUŚ 161CBF144
AnyTone AT-6666 - DENSEI EC-2002 KNKTR
SIRIO Hi-Power 4000 PL - Solarcon Prowler 204
Uniden UBC 72 XLT - Nagoya NA-707

najszybszy kontakt przez GG:930025.
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Zapomniałem dodać na samym początku iż transmisja jest opóźniona o jakieś 3-30 sekund. Głównie zależy od tego jak mamy ustawiony odtwarzacz. Co do zasięgu to realnie jest też dużo większy aniżeli pisałem na samym początku. :-)
Awatar użytkownika
Shah
Posty: 619
Rejestracja: 2013-11-26, 15:25
Znak/ranga: 161CBF141
Lokalizacja: Sandomierz

Re: CB gm. Samborzec

Post autor: Shah »

pawll wbijaj na 25 kanał.
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Dziś nie ma możliwości. Radyjko kawałek ode mnie. Jeśli były by chętne osoby to można postawić drugie radio w przyszłości i puścić drugi kanał. :-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

CB gm. Samborzec

Post autor: Marcin Sandomierz »

Dziś wpadło mi do głowy by zrobić bramę FRN podpiętą do CB, co by umożliwiało kontakt dwukierunkowy między użytkownikami zalogowanymi do FRN a użytkownikami lokalnie działającymi na CB.

Muszę zreaktywować swoje stare CB i spróbować takie coś zrobić w najbliższym czasie. Brak mi tylko działającej anteny na CB.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Baza nadal działa. Dziś zmienione zostało radyjko na inne. Proszę o opinie co zmienić :-)
Wkrótce również zmiana lokalizacji anteny na lepszy punkt.
pawll
Posty: 10
Rejestracja: 2015-04-03, 14:20
Znak/ranga: TSA

CB gm. Samborzec

Post autor: pawll »

Dziś tu może być ciekawie :-) . W Samborcu impreza, korki więc ruch powinien być duży. Szczególnie godziny wieczorowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linki do nasłuchu.”