Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Jaka i jak wygląda.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: AntekPabianice »

Opis ze strony Konektora:
http://konektor5000.pl/index.php?p1382, ... -np-uniden" onclick="window.open(this.href);return false;

Od jakiegoś czasu użytkuję tą antenę, więc mogę już coś na ten temat napisać.
Antena zamontowana na aucie, współpracuje ze skanerem Uniden UBC 125 XLT. Mimo, iż ma możliwość nadawania w zakresie częstotliwości 144 i 430 MHz ,używam ją tylko do nasłuchu, więc pod takim kątem mogę ją ocenić.

• Pierwsze wrażenia:
Antena naprawdę dyskretna. Cienki, czarny promiennik, mała podstawa wielkości 5-złotówki (prawie, bo ok. 1,5 mm większa). Magnes, pomimo małych rozmiarów, trzyma się dachu bardzo mocno. Nawet "mijanki" z ciężarówkami na wąskich drogach przy prędkości ok. 120 km/h i silnym wietrze nie robią na nim większego wrażenia.
Przewód antenowy RG174 - bardzo cienki (wg producenta to 2,8 mm) bez problemów da się wcisnąć w prawie każdą szczelinę, co jest ważne przy dyskretnym montażu. Długość 5 m powinna w zupełności wystarczyć, żeby zamontować odbiornik w dowolnie wybranym miejscu bez konieczności przedłużania kabla. Ja postawiłem antenę w tylnej części dachu, a przewód antenowy puściłem przez bagażnik pod boczną tapicerką, dalej pod uszczelkami do środkowego słupka , pod siedzeniem kierowcy, wzdłuż środkowego tunelu i do skanera w środkowym kokpicie. Przewodu antenowego starczyło "na styk", bez żadnego naciągania kabla.
Wtyk antenowy BNC ładnie zarobiony, w gnieździe antenowym siedzi dość ciasno, bez żadnych luzów, więc można się nie martwić, że coś nie łączy.

• Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


• Osiągi:
Antena nie jest przeznaczona do bicia rekordów nasłuchowych, jednak potrafi pozytywnie zaskoczyć. Słyszy lepiej, niż "portable" teleskopowa 60 cm Nagoya SN-707.
W paśmie lotniczym antena "ogarnia" prawie wszystkie sektory ACC (kontroli obszaru), tj. poza sektorem C, gdzie jest używana, również sektory E,F,J,T,D,G. Do pełni szczęścia brakuje tylko B i S, ale te są za daleko. Z rejonów TMA słyszę bez problemów Warszawę, Poznań (Poznań North) i Wrocław (Poznań South), Kraków i Katowice (wspólny), czasem Bydgoszcz. Mogę ocenić na podstawie punktów nawigacyjnych, że antena słyszy samoloty w odległości do ok. 200 km.

Screeny:
• Sektory ACC:

Obrazek


• Rejony TMA:

Obrazek


Z służbami nie jest już tak wesoło, ale to zrozumiałe. Anteny nie są umieszczone tak wysoko, co te na lecących samolotach ;-) . W zależności od warunków, stacje bazowe słyszę z odległości 30-50 km.
W paśmie amatorskim 2 m/70 cm ostatnio cisza nastała, więc ciężko coś określić, jednak udało mi się raz w drodze do pracy usłyszeć przemiennik kaliski SR3M na 145,750 MHz - odległość ok. 90 km w linii prostej, modulacja z leciutkim zaszumieniem, więc raczej też tragedii nie ma ;-) .

• Podsumowanie:
Biorąc pod uwagę cenę, jakość wykonania, osiągi anteny, przeznaczenie ( w moim przypadku typowe "antymiśkowe" + żeby coś tam sobie posłuchać), antenę oceniam na "bardzo dobry" i śmiało mogę polecić użytkownikom do konkretnego przeznaczenia
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1- dyskretna antena do skanera (i nie tylk

Post autor: cassiopeia »

jest możliwość odkręcenia od podstawy :?: jak tak jaki tam jest gwint :?:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: AntekPabianice »

Jest, jak widać na stronie Konektora
http://konektor5000.pl/galerie/m/magnum ... c_8238.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Wygląda na M2, ale na oko nie potrafię ocenić. Ciemno tu i mam tylko linijkę ;-)
Jutro sprawdzę dokładnie.

DODANE:
Sprawdziłem: M3
Wczoraj w pracy byłem, a po ciemku "na oko" trudno ocenić.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie ty

Post autor: cassiopeia »

Malutki ten gwincik. Ktos moglby wpasc na pomysl dorobienia redukcji na pl ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: AntekPabianice »

To już lepiej w drugą stronę, żeby magnes wukorzystać do anten CB :mrgreen:
Wtedy by miały wzięcie :shrek:
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7780
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: Hasan-Łódź »

A były takie anteny Albrechta na pasmo CB na takiej podstawce. Nie pamiętam niestety nazwy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie ty

Post autor: Speed »

AntekPabianice pisze:To już lepiej w drugą stronę, żeby magnes wukorzystać do anten CB :mrgreen:
I postawić na nim Santiago :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: AntekPabianice »

Dzisiaj "popełniłem" krótki filmik z pracy zestawu.
Skaner Uniden UBC125XLT, antena Magnum MiniScan v1: http://youtu.be/1FMhg0_digI" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
burza
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-22, 17:32
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Magnum Mini Scan V1-dyskretna antena do skanera(i nie tylko)

Post autor: burza »

To tak teraz czytam i po obejrzeniu filmiku chyba się skuszę na tą antenkę co przedstawił AntekPabianice. Chyba dlatego że jest dyskretna i mała.
A pytanie jak ta antena(albo jakakolwiek) się spisze w autobusie? Na zewnątrz mam małe szanse na wyprowadzenie, ale środku są ogromne możliwości, ale zapewne w środku mija się to z celem. Autobus to MAN 469.
Ostrzeżenie za reklamę ... to jak uczeń bez jedynki. Mam i ja!
---------------------------------
Używam - Midland UBC125XLT + Magnum Mini Scan V1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Antena.”