Legend III czy Harry III?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Legend III czy Harry III?

Post autor: krakowiak »

Siema, chciałbym spróbować w swoim aucie jedno z dwóch wymienionych w temacie radioodbiorników. Szukanie doprowadziło mnie do L III ale widzę, że to "bliźniacze" konstrukcje. LIII ma też dobre opinie na forum no i jest w poszukiwanym przeze mnie rozmiarze. Nie ma RFG a H III tak. Nie odnalazłem rzetelnego porównania tych modeli (nietuningowanych) dlatego proszę o pomoc tych co mieli i macali: czy filtry w tych radioodbiornikach są takie same, bo o to mi głównie chodzi?
Jeśli nie to co bardziej polecacie? L III czy H III?
Czy dla tych modeli polecacie jakieś lata produkcji, czy w którymś roczniku coś się pogorszyło? (pytam bo na 99% celuję w używkę).

Mam też nadzieję, że LIII sprawdzi się lepiej niż LII które uważam za słabiznę. Z resztą po aukcjach widać, że pełno mamy używek LII i HII a bardzo mało LIII i HIII.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

Legend III czy Harry III?

Post autor: Olo.. »

Legend 3 fajne małe radyjko. Całkiem przyzwoita praca, ale słabsze filtry i przede wszystkim kiepska ergonomia. Rozmieszczenie pokręteł przyciskow i funkcji chore. Wg.mnie dużo lepsze od L2.

Harry 3 trochę większe, ale bardziej przemyślane. Czytelny wyświetlacz, łatwy dostęp do funkcji. Praca pozytywna, dobre Asc. Osobiście wolę H3 i jeśli masz troszkę więcej miejsca to bierz Harrego.

P.s. Najlepiej kupić oba i samemu się przekonać. :mrgreen:
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
Gesiu_15
Posty: 223
Rejestracja: 2014-03-15, 21:47
Lokalizacja: Kielce

Legend III czy Harry III?

Post autor: Gesiu_15 »

krakowiak miałem LIII zwykłego bez tuningu i powiem ci że szkoda kasy wydawać. Po jakimś czasie kupiłem też LIII po tuningu od Konektora i powiem ci że jestem zadowolony ;) Całkowicie inne radio , funkcja local działa poprawnie nie co wcześniej :) Ale jakbym miał teraz kupować to wolałbym dołożyć do Harry III ze względu na RFgain .
Było: M TECH LEGEND III , SIRIO AS100
Jest: M TECH LEGEND III TUNING KONEKTOR , SIRIO OMEGA 27 BLACK MAG 125
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Legend III czy Harry III?

Post autor: Lagunasnk16 »

Harry III / Johnny III z uwagi na obecność RF-gain.
Przed zakupem wypada podłączyć w aucie i sprawdzić jak sobie radzi z zakłóceniami.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Legend III czy Harry III?

Post autor: SP9 »

Harry III troszkę większy ale: ma RF-gain i np u mnie Legend III poległ w aucie z zakłóceniami - silnik powyżej 3000, wycieraczki i wspomagania podczas gdy Harry III dawał radę - zasilanie z aku i antena na uchwycie oba były tak samo podpięte
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Legend III czy Harry III?

Post autor: krakowiak »

Johnny III nie ma NB, a Harry III ma.
Najlepiej kupić oba i samemu się przekonać. :mrgreen:
no taaa, tylko haj$ potrzebny :) a więc taniej zapytać kogoś kto ma takie modele i może coś powiedzieć. Głównie chodzi o filtry zapłon i silniki elektryczne. Co do RFG w LIII zamierzam sam dorobić.
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Legend III czy Harry III?

Post autor: Kasztelan »

Jeżdząc na automatycznym SQ to LIII stuningowany styknie, wybierajac ręczne ustawienia JIII/HIII ze wzgledu na RFgain.

Od 7:35 https://www.youtube.com/watch?v=2PagDzkcKc8" onclick="window.open(this.href);return false;
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Legend III czy Harry III?

Post autor: edek1977 »

słabą stroną tych radyjek jest mnogość malutkich nieczytelnych przycisków, w przypadku HIII bardzo łatwo przez przypadek wcisnąć Vox, ta malutka gałeczka głośności i pokrętło SQ też są mało przemyślane. W LIII Local = wyłączone radio. Jak nie zależy na ASC/ASQ to można taniej yosana 120 z poprawionym SQ i modulacją, będzie działać podobnie jak HIII.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Legend III czy Harry III?

Post autor: Hasan-Łódź »

Największy ból Legend III to kiepski głośnik wewnętrzny - nawet najtańszy głośnik zewnętrzny za 20zł bardzo poprawia odbiór w tym radiu.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Legend III czy Harry III?

Post autor: Szpadyzor11 »

Potwierdzam słowa Hasana, z byle jaką satelitką Legend III ma o wiele lepszy odsłuch niż z wbudowanego, nie mowie o lepszych głośnikach zewnętrznych, bo efekt juz był zadowalający na w/w głośniku ;-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
krakowiak
Posty: 77
Rejestracja: 2013-02-11, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Legend III czy Harry III?

Post autor: krakowiak »

OK ale czy ktoś może porównać filtry? Solidność wykonania i kwestia głośnika czy RFG nawet są do ogarnięcia ale najbardziej interesuje mnie kwestia filtrów - czy i jak bardzo w którymś są lepsze?
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Legend III czy Harry III?

Post autor: Speed »

krakowiak, Wojtek napisał Ci wyżej, że w jego aucie Legend nie poradził sobie z zakłóceniami, a Harry i owszem. Jak chcesz któreś z tych dwóch to podjedź do sklepu i podepnij oba. Sam ocenisz, które lepiej sobie radzi u Ciebie.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
BartekB
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-19, 21:50

Legend III czy Harry III?

Post autor: BartekB »

Miałem Legenda III teraz mam Harrego III. Podobne radia lecz Harry III lepszy nie rwie tak komunikatów jak Legend i przyjemniej się słucha Harrego. W harrym masz rf gaina a w legendzie tylko skokowego po czym jak go wlączysz niemal nic nie słyszysz a W harrym skręcasz sobie go tak na 50-60 % i słyszysz to co trzeba bez żadnych szumów itd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”