Co do busa Iveco 35S17

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

Witam, jakipolecicie zestaw do Iveco 35S17 ( bus z sypialnia na gorze ) oraz jak najlepiej zamontowac? Cos dosc taniego, ale nie szmelc po taniosci.
BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

Wiem dwa posty pod sobą, czy uwazacie ze ten zestaw i montaz na masce bedzie odpowiedni? NIe ja bede tym jedzil tylko kierowca wiec nie chce przeplacac. http://www.konektor5000.pl/index.php?p2 ... w-cb-radio" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: Lagunasnk16 »

Zestaw jest ok, warto trochę dołożyć i kupić radio po tuningu - kierowca będzie zadowolony z pracy radia. Zastanowił bym się nad montażem anteny na uchwycie zamiast magnesu, tak jak jest to zrobione tutaj
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/galeria- ... a-na-dachu" onclick="window.open(this.href);return false;, albo tu
http://anteny-cb-radia.pl/lodz/galeria- ... geot-boxer" onclick="window.open(this.href);return false;.
Przed zakupem radia dobrze jest podłączyć go najpierw w samochodzie i zobaczyć, jak radzi sobie z zakłóceniami generowanymi przez auto
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

raczej chyba wole na magnesie, dla pewnosci, po tuningu to ten zestawik http://www.konektor5000.pl/index.php?p5 ... -142cm-mag" onclick="window.open(this.href);return false; ? i teraz jeszcze pytanko co do tych zaklocen, jak bardzo jest to niebezpieczne, tzn jakie jest ryzyko ze bedzie ciezko? czekam jeszcze na samochod a chce byc przygotowany zeby jak bedzie samochod jak najszybciej wyjechal.
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: SM147 »

" Coś taniego, ale nie szmelc po taniości" to trochę jedno drugie wyklucza. Jak coś jest tanie, jest szmelcem po taniości właśnie :) Tutaj nie ma niestety kompromisów, albo masz dobrą antenę i dobre radio, albo właśnie szmelc szumofon. Antena jak najdłuższa, montowana na krawędzi, albo do słupka przez blachę. Radio to jakie już tam chcesz i na jakie masz pieniądze. Antena Sirio ML 145 jest całkiem efektywna, chociaż jeśli ma to być montowane gdzieś indziej niż dach to lepiej kupić coś dłuższego np Siro performer 5000. Na antenę nie żałuj, antena musi być bardzo dobra, jak kupisz szmelc, to i super radio nie pomoże.
Awatar użytkownika
Lagunasnk16
Posty: 976
Rejestracja: 2015-08-13, 22:30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: Lagunasnk16 »

BoBi1234 pisze:raczej chyba wole na magnesie, dla pewnosci, po tuningu to ten zestawik http://www.konektor5000.pl/index.php?p5 ... -142cm-mag" onclick="window.open(this.href);return false; ? i teraz jeszcze pytanko co do tych zaklocen, jak bardzo jest to niebezpieczne, tzn jakie jest ryzyko ze bedzie ciezko? czekam jeszcze na samochod a chce byc przygotowany zeby jak bedzie samochod jak najszybciej wyjechal.
Tak to jest zestaw z radiem po modyfikacjach,co do zakłóceń to każdy samochód to inna historia, to samo radio może różnie pracować, u jednych lepiej, a u drugich gorzej. Ogólnie Yosan Pro 120 ma całkiem niezłe filtry przeciwzakłóceniowe. Trudno mówić o prawdopodobieństwie ryzyka wystąpienia zakłóceń, podłaczysz i wtedy wszystko się wyjaśni.
President Harry III ASC + Konektor Mini 40/Sirio ML145 Power mag + Albrecht CB-250
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: ptasznikos »

Ml-ka nie ma możliwości pochylenia. Więc nie wiem jak chcesz ją na masce postawić. Jedyne sensowne rozwiązanie to uchwyt.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: SP9 »

co chcesz ? antenę radio czy zestaw ?
z radyjek polecam Yosana 120 , Harrego III i JFK II
co do anten :
z tanich dobre są AT 71, dać taką na uchwyt i z głowy
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

SM147 pisze:" Coś taniego, ale nie szmelc po taniości" to trochę jedno drugie wyklucza. Jak coś jest tanie, jest szmelcem po taniości właśnie :) Tutaj nie ma niestety kompromisów, albo masz dobrą antenę i dobre radio, albo właśnie szmelc szumofon. Antena jak najdłuższa, montowana na krawędzi, albo do słupka przez blachę. Radio to jakie już tam chcesz i na jakie masz pieniądze. Antena Sirio ML 145 jest całkiem efektywna, chociaż jeśli ma to być montowane gdzieś indziej niż dach to lepiej kupić coś dłuższego np Siro performer 5000. Na antenę nie żałuj, antena musi być bardzo dobra, jak kupisz szmelc, to i super radio nie pomoże.
Wydaje mi sie ze mozna znalezc, zloty srodek, tzn nie przeplacic za radio i antene ale cos co bedzie sie dobrze sprawowac, bez calej masy funkcji itp.


@ptasznikos @Wojtek KR
Nie wiedzialem ze ta antenka nie jest "pochylna" wiec moze doradzicie cos co mozna pochylic. Siro perf... 5000 balem sie ze te 5000 to tlugosc i zlapalem sie za glowe jak cos takiego zamontowac, ale teraz sprawdilem ze ona ma 2metry wiec jest ok. Moze jakies konkretne propozycje co do anteny? Jednak chcialbym na magnes. Radio juz jestem na 99% zdecydowany na tego Yosana, teraz tylko do tego jaka antena?
Awatar użytkownika
SM147
Posty: 118
Rejestracja: 2015-11-29, 21:05
Znak/ranga: SP9WAT
Lokalizacja: KO00AA

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: SM147 »

BoBi1234 pisze: Wydaje mi sie ze mozna znalezc, zloty srodek, tzn nie przeplacic za radio i antene ale cos co bedzie sie dobrze sprawowac, bez calej masy funkcji itp.
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jak masz niewielkie oczekiwania względem radia, to każde je spełni, jak oczekujesz czegoś więcej, niż tylko szum fal, to już nie jest tak różowo ;)
BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

SM147 pisze:
BoBi1234 pisze: Wydaje mi sie ze mozna znalezc, zloty srodek, tzn nie przeplacic za radio i antene ale cos co bedzie sie dobrze sprawowac, bez calej masy funkcji itp.
Wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jak masz niewielkie oczekiwania względem radia, to każde je spełni, jak oczekujesz czegoś więcej, niż tylko szum fal, to już nie jest tak różowo ;)
Tak jak pisalem wczesniej, nie bede uzywac ja tylko moj kierowca, wiec ma to byc radio typowo zeby dalo rade w miare rozsadnie sie dowiedziec co na trasie. Wiec porownujac do samochodow szukam samochodu ktory nie bedzie ani tico, ani Maybachem, bardziej taką toyota, WW itp
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: SP9 »

Jak 2m to polecam SS 1200
ps.
Kompromisów nie ma albo chcesz mięć solidnie i porządnie - trzeba włożyć pracę i kasę w solidna instalacje antenową i zasilania, kupić dobre radio i porządną solidna antenę
- yaosany i H/J III to radyjka - nie radia, są przyzwoite ale nie dobre, dobry jest JFK II, Jackson I i jeszcze kilka innych których ceny zaczynają się od 600-800 zł, anteny dobre i solidne to SS 1200 i jeszcze klika przedIał cenowy od 200 zł
Porządną instalacja antenową to też wydatek za dobry kabel i porządną główkę montażową do tego zasilanie na grubych kablach z aku - jedynym kompromisem jeżeli umiesz jest wykonanie instalacji samodzielnie.
Magnes nie jest kompromisem tylko rozwiązaniem czasowym i niszczącym blacharke.
Kompromisy są tylko na papierze ....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
BoBi1234
Posty: 8
Rejestracja: 2016-08-05, 20:46

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: BoBi1234 »

Dobrze w takim razie szukam przyzwoitego :-) radio wydaje mi się że mam wybrane, ten yosan. Z racji że wszyscy polecacie zamontować antenę na stałe więc tak też uczynię. Doczytałem że rzeczywiście nie warto do takiego samochodu montować anteny poniżej 2m. Więc teraz moje pytanie, jeśli montuje na stałe więc ( chyba) nie potrzebuje pochylenia, czy nadal ss 1200 będzie najlepszy w tym przedziale, co więcej widziałem kilka wersji tej anteny( jakieś wersję pl?) i nie mam pojęcia czym się różnią.

Jeszcze kwestia montażu, opłaca się ciągnąć do radia instalacje prosto z aku? Nie wiem jak do tego będzie się miała gwarancja ale chciałbym za wczasu dopytać jakie kable, czy jakieś dodatkowe bezpieczniki itp. W razie jakbym się zdecydował jednak na zasilanie z aku.

Dzięki wszystkim ze dają radę z taką maruda jak ja :-)
ptasznikos
Posty: 67
Rejestracja: 2012-11-20, 13:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Co do busa Iveco 35S17

Post autor: ptasznikos »

Nie musisz ciągnąć kabla od akumulatora.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Co do busa Iveco 35S17

Post autor: Kasztelan »

BoBi1234, tu masz cennik dla forum, będzie taniej http://cb-forum.pl/viewforum.php?f=172" onclick="window.open(this.href);return false;

Yosan 120 pro v2/ Laffayette atena v2 , dobra opcja. Mam LA V2 i polecam, gdy kupowałem były w tej samej cenie, teraz LA droższe.

Miejsce montażu anteny jak w tym linku z boxerem http://anteny-cb-radia.pl/lodz/galeria- ... geot-boxer" onclick="window.open(this.href);return false; najdłuższa z możliwych DV.


BoBi1234 pisze: co więcej widziałem kilka wersji tej anteny( jakieś wersję pl?) i nie mam pojęcia czym się różnią.
PL -wkręcana od góry, nie pochyla się.
DV - na motylek/śrubkę można pochylać.

Sirtel Santiago-cewka na PL, ale bat pochylany.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”