Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
bart0s
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-25, 21:29
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: bart0s »

Ja również polecam pana Jana Gałkę
Elektronik-Serwis. ZHU. Gałka J.
Siedlanowskiego 3b / 37-450 Stalowa Wola

Bardzo pomógł mi z moim radyjkiem; bo było przez kogoś amatorsko modyfikowane - a co za tym idzie - "tu było niecenzuralne słowo".
Jedynie tylko zastrzeżenia do czasu pracy - czasami po prostu za dużo ma sprzętu do naprawienia

Uważaj na słownictwo, jeszcze raz i pasek.
KiMCIO
Ostatnio zmieniony 2012-09-27, 17:05 przez bart0s, łącznie zmieniany 1 raz.
Mobil; Yosan Turbo JM-3031M + Sirio AS-100 (magnes Yosan SMU 170PL)

było; Onwa CRT S Mini

Mobil 2; Lafayette Venus + Sirio Omega 27 (magnes Sirio MAG 125 DV)
pilot82
Posty: 12
Rejestracja: 2012-06-21, 00:25
Lokalizacja: Jasło

Post autor: pilot82 »

Poleci ktoś kogoś do strojenia anteny w Przemyślu? lub bliższej okolicy?
Awatar użytkownika
IRON
Posty: 299
Rejestracja: 2012-01-31, 16:34
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: IRON »

pilot82 pisze:Poleci ktoś kogoś do strojenia anteny w Przemyślu? lub bliższej okolicy?
nie ma takich. Ja mam jakaś tam miarke SWR jak bys chciał . reszta to stroi radio do anteny albo antene do radia :-D
MOBIL:Yosan 3031 Turbo TUNING KONEKTOR (RF Gein zamiast SQ)+Sirtel Santiago 1200(dach,dziurka :) ) + K-PO 532
BAZA:INTEK HR5500,RM KL 203P,Sirio Gain Master , Densei EC 2002 tuning KONEKTOR, 2Xbox
pilot82
Posty: 12
Rejestracja: 2012-06-21, 00:25
Lokalizacja: Jasło

Post autor: pilot82 »

Miło z Twojej strony, ale nawet nie wiem z czym to się je :-P
mielcarz
Posty: 55
Rejestracja: 2013-03-13, 17:44
Lokalizacja: RZ

Post autor: mielcarz »

Cześć
Gdzie w Rzeszowie podjechać na analizator antenowy?
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1033
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Re: Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: angel_dark666 »

a teraz powiem cos od siebie:

Serwis Świlcza : dałem mu m-techa II do poprawy i przeglądu, skasował 50zl za to a nawet radia nie rozkręcił tylko przeleżało tydzień u niego, chciałem kupic tam antene to za MLke chciał 220zl, na giełdzie nie ma co do niego iść bo chce naciągnąc ludzi. ( a to nie jest tylko moja opinia bo wśród moich znajomych jest pare osób które sie na nim nacięło).

Serwis Hetmańska: zaniosłem do nich Valerego bo coś dziwnie chodził na zmiany temp. Gość jakis starszy tam był, nie miły, wydawało mu sie ze przyszedł jakiś laik. Mowiłem zeby sprawdził częstotliwość i poziom otwierania SQ przy danej temp wzgledem potencjometru, to sie oburzył i powiedział ze wie co ma robic. Radio przeleżało 2 tygodnie i nie naprawił tylko jeszcze skasował 30zl. Ale poradziłem sobie z tym sam.
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 461
Rejestracja: 2014-05-27, 12:56
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: kurdolf »

Byłem u tego Świlcza na giełdzie jak pytałem o antenę sirio czy oryginał to mi powiedział, że zaraz mi da jakąś naklejkę :-P Chciał mi wcisnąć chiński magnes bo nie miał sirio 16cm i odpuściłem zakupy u niego.

Na hetmańskiej tez bylem ustawili radio w zera i wymienili wtyk od zapalniczki i zestrojenie miernikiem krzyżowym wzieli 50 zl. Nawet pozwolili mi zalac klejem na gorąco kabel w stopce sirio. Gość ten wysoki dla mnie był miły. Ogólnie polecam.

Serwis PKS byłem na ustawieniu anteny na analizatorze bierze 10 zl. Ogólnie najlepiej wyposażony sklep i gość z najlepszą wiedzą za montaż anteny w dziurce bierze 30-50 zl. Dla mnie najlepszy w tej okolicy.
Mobil: CRE8900 FD-1818 mod. Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Motorola RSN4001A
Baza:
Uniden USC 230 + Dipol
burza
Posty: 4
Rejestracja: 2016-05-22, 17:32
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: burza »

Co do PAT-COMu na Hetmańskiej (teraz chyba obecnie na podkarpackiej) mam mieszane uczucia, będąc z 4-5 lat temu zostawiłem Cb do naprawy, cb nie naprawione bo się nie dało, a od serwisana (lub osoby która mnie obsługiwała) czuć było spora ilość %.

Za to mogę polecić Elektronika na Powstańców Warszawy, gdzie tam to samo cb jednak skutecznie naprawili.

Więcej grzechów i serwisów nie pamiętam, ale przypominam sobie iż na Króla Augusta jest elektronik (firma w starym domu) co naprawiają różne rzeczy, sędze iż cb też by naprawili (byłem tam w motoryzacyjnej kwesti i sobie poradzili)
Ostrzeżenie za reklamę ... to jak uczeń bez jedynki. Mam i ja!
---------------------------------
Używam - Midland UBC125XLT + Magnum Mini Scan V1
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: fifi »

Witam, czy ktoś może polecić jakiś dobry serwis radii KF w Rzeszowie lub okolicach żeby można było dobrze zestroić radio Kenwood TS-440S ? Bać vol ze ŚWILCZY nie stroi takich sprzętów. Objawy jakie zauważyłem to
1 Od częstotliwości 14mhz S-meter jakby źle pokazuje (nie chce się wychylać), na paśmie CB wskaźnik wychyla się tylko nieznacznie przy mocnych stacjach, a w FM pokazuje za dużo, średnie sygnały zamykają skale. Po mocnych sygnałach radio staje się głuche na 2 sekundy zanim zacznie znowu niby być czułe.
2 Czułość radia odbieranego sygnału w paśmie CB trochę słaba, chociaż śladowe sygnały są zrozumiałe lecz w porównaniu z alinco dr-135dx które mam jest gorzej.
3 Zdarzyło mi się także dwa razy, pierwszy zaraz po kupnie i przyjściu radia że od 14mhz miałem kropki zamiast częstotliwości i radio głuche, pomogło otwarcie obudowy i poruszanie tam kabelkami, lub odkręcenie płyty głównej i położenie jej w pozycji pionowej.

Proszę o przeniesienie do działu Podkarpackiego.
Awatar użytkownika
Lopez
Posty: 311
Rejestracja: 2014-01-03, 17:30
Lokalizacja: Jasło/Skawina

Re: Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: Lopez »

W Rzeszowie to raczej będzie ciężko, chyba że Krzysiek SQ8ERS coś w temacie robi. Kiedyś sam szukałem jakiegoś majstra od takich sprzętów, to najbliżej znalazłem Pawła z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Względem tych 2óch sekund, to przełącz AGC na fast i będzie ok. Z czułością to też szału nie będzie, chociaż nie wiem czy mówisz o wszystkich emisjach, czy tylko o AM. Może ktoś z Rzeszowa się odezwie i da na kogoś namiary, bo ktoś taki i z bliska, przydałby się na przyszłość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza- Icom IC760 - Kenwood TS-870 - Futura 5/8 -Delta Loop 3ELE - Delta w/g SP7LA - KG-UV950P - D-Original X-200
Mobil- Icom IC706 - President Pennsylvania
fifi
Posty: 113
Rejestracja: 2016-11-29, 12:05

Serwisy sprzętu CB godne polecenia i nie polecane

Post autor: fifi »

Heja, radyjko postanowiłem sam rozkręcić i poszperać, okazało się że w środkowej płycie głównej były zimne luty nawet pod metalowymi blaszkami. Po zlutowaniu radyjko złapało wreszcie oddech i działa jak należy razem z s-metrem, wcześniej jakby było rf-gainem troszkę skręcone, teraz ok, do tego zrobiłem podświetlanie S-metra led bo było bidne :hopla:

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7d9e8091d381c279" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/9db9dc6f1ccf8414" onclick="window.open(this.href);return false;

Więc obyło się bez magików niewiadomego pochodzenia itd.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podkarpackie”