Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Tu pytamy co kupić , do auta , domu, reczniaka itp.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

kaliope
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-13, 07:33

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: kaliope »

Witam serdecznie. 8 lat temu kupiłem tani choć polecany zestaw Alan 109 +Midland 150cm na magnesie 12cm. Alan był polecany stricte do Zafiry 1.9 cdti bo ponoć inne zestawy ‘pierdziały’ przy gazowaniu. Ten zestaw rzeczywiście nie wydawał żadnych dzwięków, ale nie byłem nigdy do końca zadowolony, gdyż na dalsze dystanse ludzie mnie słyszeli a ja ich nie. Czyli pytałem o drogę i miałem wrażenie, że nikt mi nie odpowiada, aż tu nagle, jak ktoś już był bliżej, to mnie ochrzaniał, że np. już 3 razy mi odpowiadali. Więc nadszedł czas na zmianę, zwłaszcza, że Zafiry już nie mam. Nie chcę żadnych fajerwerków bo zestawu używam bardzo mało, zwłaszcza na wypady do Chorwacji na kilka aut ze znajomymi. Więc chcę kupić coś taniego polecanego, może najtańszego Presidenta, który widzę chodzi po 270zł na alle. Do tego nie wiem, czy zostawić tę antenę? Wolałbym w sumie niższą tak około 100cm, ale jak powiecie, że ta antena jest całkiem spoko to nie będę szedł w koszty. Ale w razie czego proszę to o propozycję anteny.
Chciałbym żeby samo radio było też w miarę zgrabne, bo nie jest na stałe zamocowane, tylko będę je trzymał przy podłokietniku (Honda CR-V, 2.0 benzyna)

Ps, nie pamiętam jakie radio mam kolega, ale jak staliśmy w korku jeden za drugim to oni nic nie słyszał, jedne trzaski. Także w dobrze nowego radia, nie chciałbym takiej niespodzianki

Proszę o pomoc.
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: edek1977 »

Jeśli antena jest ok (sprawdzisz czy swr jest w normie) to możesz zostawić. Jeśli chcesz metrową to najlepiej sirio omega 27 na dużym magnesie - wystarczy że postawisz i nawet nie trzeba stroić (możesz tylko kontrolnie sprawdzić swr), antena bezproblemowa, na długie lata.
Radio - president harry III , ma świetnie działające ASC , rf fain i dobre filtry. Co ważne u Ciebie - odbiornik nie zatyka się przy jeździe w grupie (np. yosan się nie nadaje do takiej jazdy).
kaliope
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-13, 07:33

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: kaliope »

Widzę, że ten Harry jest dość drogi, czyli President Barry za 270 zł to słaby sprzęt? Nie będzie lepszy od Alan 109?

Ktoś ostatnio mi polecał Albrechta AE 6110, jak się sprawuje ten sprzęt?
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: AntekPabianice »

Harryego za ok. 300 zł można wyrwać używane. Barry jest jak najbardziej ok, jedyna wada to brak rf-gain, ale ASC za to dobrze pracuje.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: Pieczar »

kaliope pisze:Ktoś ostatnio mi polecał Albrechta AE 6110, jak się sprawuje ten sprzęt?
Działa w miarę dobrze, ale jak zechcesz coś zmienić, czy RFG czy próg ASC, to Cię coś strzeli próbując zrobić to przez klawisze zamiast normalnie prawdziwą gałą ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
kaliope
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-13, 07:33

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: kaliope »

Gdybym jednak chciał niższe koszty, to lepiej Albrechta AE 6110 czy President Barry?
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Co zamiast Alana 109, czy zostawić antenę?

Post autor: Pieczar »

Mają doświadczenie z AE6110 brałbym Barry'ego, chociaż nie miałem z nim do czynienia ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić ? ? ”