President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wikara
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-31, 13:12

President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: wikara »

Witam mam radyjko President Johnny III i nowa antena ml145 radio kupiona używka ale nie używana w ogóle. W głośniku mam nie wyrażny głos jak mówią i przy tym pierdzi. Słabo wszystkich słychać. Owego czasu w unidenie 520xl głos czysty bez zakłóceń.
Ktos coś podpowie,filtr hi cut włączony. Wszystko fabryczne nie grzebane podpięte od dołu pod zapalniczkę kablami.
Awatar użytkownika
Olo..
Posty: 1510
Rejestracja: 2014-04-02, 19:11

President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: Olo.. »

Pl ustawione?
Mistrz ciętej riposty

Sprzedam:
JFK 2, Harry 3, Johnson 2 i wiele innych rzeczy! Pytać!!
info PW
wikara
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-31, 13:12

President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: wikara »

Tak ustawione PL i Gain na połowe,a pokrętło po lewej w lewo na max na automatyczne asc ...
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: AntekPabianice »

Jakby zakłócenia generowało auto. Albo coś pod zapalniczkę podłączone: nawigacja, telefon itp.
Bez anteny też pierdzi?
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
wikara
Posty: 3
Rejestracja: 2018-05-31, 13:12

President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: wikara »

Jak działa cb to pod zapalniczkę nic nie jest podłączone, a tel nie wiem czy robi zakłócenia nie sprawdzałem. Co do podłączenia radia bez anteny to cisza nic nie pierdzi w żadnym zakresie ...Tak myślałem że moze filtr ceramiczny HT jest słaby i by go wymienić ,ale nowe radio i kicha by była z filtrem ....?
andriu2233
Posty: 13
Rejestracja: 2021-04-14, 10:34

Re: President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: andriu2233 »

Nie chcę zakładać nowego tematu. Johnyy III jak ktoś nadaje blisko to jest czysty i czytelny dzwiek. Jak z daleka to słychać bardzo niewyraźnie. Teraz pytanie czy Johnny 3 tak poprostu ma i nic się nie da zrobić? Te same auto, ta sama antena i Uniden 520 zarówno daleki korespondent jak i bliski jest wyraźny. Dodatkowo na głośniku Nokia HFS 12 dużo lepiej słychać. Na Johnny 3 czy to z głośnikiem czy bez nie ma różnicy daleki korespondent jest niezrozumiały. Można coś z tym zrobić? I drugie pytanie jaki głośnik do Johnyy 3 żeby było lepiej słychać? - HFS 12 nie daje rady.
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: edek1977 »

w jaki sposób sprawdzałeś daleki sygnał że masz porównanie? Skoro blisko jest ok na tym radiu i na tamtym to wszystko jest w porządku, a porównanie musiałbyś zrobić na tym samym sygnale, ponieważ warunki się zmieniają i akurat na unidenie mogłeś trafić na kogoś z dobrym radiem którego modulacja fajnie się przebijała przez szumy i stąd to wrażenie. Co do głośnika to fajnie gra podstawowy głośnik farun kls-250, albo K-PO 220 20W - obydwa są na allegro w dobrych cenach.
andriu2233
Posty: 13
Rejestracja: 2021-04-14, 10:34

Re: President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: andriu2233 »

Stałem blisko trasy szybkiego ruchu, miałem obydwa radia koló siebie i przełączałem antenę. Dlatego uważam że coś jest nie tak z tym Johnnym 3 pytanie czy tylko u mnie czy wszystkie radia tak mają i czy da się coś z tym zrobić?
Zobaczę na którymś z głośników które podałeś. Ale dziwi mnie to że Uniden 520 ma lepszy i bardziej wyraźny dzwięk od Johnniego 3.
Camel
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-01, 13:38
Lokalizacja: Lubelskie

Re: President Johnny III i słabo słychać głos i zakłócenia

Post autor: Camel »

andriu2233 pisze: 2022-02-06, 12:56 Ale dziwi mnie to że Uniden 520 ma lepszy i bardziej wyraźny dzwięk od Johnniego 3.
Niech Cię to nie dziwi, bo to radio nie wiele słyszące, nawet na wyłączonym ASC. U520 o wiele więcej i w zdecydowanie lepszej jakości słyszy. Chyba samo z siebie szumi, bo niedalekich nadawców słychać zaszumionym i to sprawia wrażenie, że są zdecydowanie dalej. Do tego radia obowiązkowo dodatkowy głośnik, bo odsłuch z fabrycznego jest co najmniej nudny, choć i z dość dobrym dodatkowym (np. Albrecht CB-250) rewelacji nie ma, bo nie ma to jak porządne filtry w radiu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”