K-PO NM 452

Dyskusje na temat mikrofonów i ich przeróbek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

K-PO NM 452

Post autor: Marek »

Mikrofon z regulowanym echem i wzmocnieniem.
Wtyk 6-pin

Parametry:
Impedancja: 3000 Ohm
Czułość : -42 +- 3dB
Pasmo: 200Hz - 3 kHz
zasilany baterią 9V
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

a ja taki mam :-P :mrgreen: od 1,5 tygodnia :mrgreen: :lol: jest boski :mrgreen:
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

No nie powiem, ma kopyto i ładną modulację. Wartswej ceny (100 zł w amt)
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

dzis zakupiłem takie cuś za okazyjną cenę przygotowaną pod alana 87 i wyregulowanego przez miejscowego góru CB Maratona z Ostrowa Wlkp.
Obrazek
Awatar użytkownika
shrekolo
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-15, 18:43
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: shrekolo »

Miałem taki sprzedałem dziś koledze venon666.
Trochę mi szkoda ale trzeba się rozwijać Sadelta ME-3 już w dordze :)

p.s.
venon666, miłego użytkowania, będziesz z niego zadowolony :lol: .

73!
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

Kolego shrekolo gdzie kupiłeś Sadeltę ME-3 i ile za nią dałeś :?: :?:
Rozmawiałem z kolegą laguna i on twierdzi że ten model kosztuje 300zł ale nie chce mi się w to wierzyć :roll:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

jest sztuka na allegro i ceny dochodza do 300 kolo 200 a 250 kupisz Pan Dm 432 MT a to podobno to samo tylko inna obudowa
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbi_Zgierz
Posty: 1990
Rejestracja: 2007-12-04, 06:16
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Norbi_Zgierz »

Przecież dać 300zł za mikrofon to jest idiotyzm :shock: :shock:
Co jest takiego nie zwykłego w Sadelcie ME-3 że ludzie płacą za ten mikrofon astronomiczne sumy :?: :?:
Sztuczna inteligencja nie może równać się z naturalną głupotą!!!.
Awatar użytkownika
venon666
Posty: 2054
Rejestracja: 2008-03-22, 13:39
Lokalizacja: JO81VV PLESZEW

Post autor: venon666 »

ja nie wiem ale podobno jest jakosc masakryczna moj juz ladnie podaje ale przy sadelcie to podobno szmelc ja za mojego dalem 80 jeszcze na gwarancji
Obrazek
Awatar użytkownika
shrekolo
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-15, 18:43
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: shrekolo »

Powiem tak, różnica jest jak pomiędzy Mercedesem w skórach a powiedzmy Renaultem w welurach :)
Idealna modulacja, mocne wzmocnienie, idealne echo, zbiera nawet wciśnięcie nośnej, mikrofon masz na kolanach lub na widełkach, a słychać jakbyś mówił wprost do wkładki.

Jak zaczynałem swoją przygodę z CB, taki mikrofon kosztował pensję mojego ojca.

Wszystkie obecnie dostępne na rynku mikrofony jest bardzo młodszym bratem Sadelty lub Pan-a.
Takich mikrofonów się już nie robi.
Jak ktoś słyszał taki mikrofon dobrze wyregulowany, pracujący z porządnym radiem ten wie o czym ja mówię.
Kolega venon666, słyszał i kupił mój były mikrofon, który miał zbliżoną modulację do Sadelty, coś musiało go skusić (poza ceną)?

Jak ten mikrofon dojedzie do mnie wykonam "rozmowę kontrolowaną", a efekt zamieszczę na forum.

Jestem zwolennikiem starszej generacji sprzętów (Alan 87) stąd padł wybór na ME-3.

Dałem za nią 230 zł z przesyłką i muszę dołożyć przynajmniej z 50 za sprawdzenie przez fachmana. Powiem tyle jest warto.

73!
Alan 87; Sadelta ME-3; Lemm 2001 Turbo
W Kaliszu - Prezio
Moim marzeniem jest, aby CB Radio było jak MediaMarkt - Nie dla .... !

Obrazek
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

shrekolo pisze:zbiera nawet wciśnięcie nośnej, mikrofon masz na kolanach lub na widełkach, a słychać jakbyś mówił wprost do wkładki
I słychać cały szum z kabiny. Takie wzmocnienie można wykonać w każdym maasie, nm'ie itp. Wystarczy zmienić wartóść napięcia podawanego na wkładkę i od wkładki do wzmacniacza.
Wszystkie te mikrofony bazują na tych samych elementach - mn3208, mn3102 i opamp 4558. Reszta to tylko kosmetyka.
Awatar użytkownika
shrekolo
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-15, 18:43
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: shrekolo »

szpara, ty chyba nie miałeś przyjeności słyszeć tego mikrofonu.

Co do szumów w kabinie to tylko kwestia samochodu (może powinienieś pomyśleć nad zmianą?), szkoda się rozpisywać, nagram fragment korespondencji i sami usłyszycie.

73!
Alan 87; Sadelta ME-3; Lemm 2001 Turbo
W Kaliszu - Prezio
Moim marzeniem jest, aby CB Radio było jak MediaMarkt - Nie dla .... !

Obrazek
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

Mikrofon jest naprawdę niezły :-D Osobiście nie robiłem doświadczeń jak kolega shrekolo, ale w opiniach korespondentów ma przyjemną, naturalną modulację.
Nie budzi również zastrzeżeń jej siła czy stabilność nośnej. Na pewno są lepsze mikrofony, ale i najczęściej są dużo droższe, a otrzymywane z nich raporty nie odbiegają specjalnie od tych jakie mamy z NM-452. Wiem to z autopsji bo miałem i Astatica MD 104, Sadelte H350 i parę innych wynalazków typu Farum czy Albrecht. Osobiście polecam ten mikrofon, tak na bazę jak i do samochodu. Kilkakrotnie spotkałem się z pytaniem "kolego, czy nadajesz z bazy ?" co jest chyba najlepszą reklamą tej gruchy... :mrgreen:
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
Awatar użytkownika
szpara
Posty: 794
Rejestracja: 2008-01-29, 21:17
Lokalizacja: KO01KX (Tarczyn)

Post autor: szpara »

shrekolo pisze: ty chyba nie miałeś przyjeności słyszeć tego mikrofonu
Wyobraź sobie, że nawet naprawiałem taki mikrofon i wiele innych. Mam zrobione kopie pana ecm2018, 432mt, denseia ec2018 itp.
Mikrofon jest bardzo dobry i to nie ulega wątpliwości. Jakość elementów montowanych obecnie w mikrofonach jest coraz gorsza.
shrekolo pisze:Co do szumów w kabinie to tylko kwestia samochodu
Latem przy otwartym oknie podczas jazdy( nie każdy ma klimatyzację w aucie) duże wzmocnienie nie jest wskazane. To się tyczy wszystkich mikrofonów z dużym wzmocnieniem.
shrekolo pisze:...może powinienieś pomyśleć nad zmianą
Jak chcesz mi coś dobrego ofiarować to chętnie wezmę :mrgreen: .
Należy pamiętać jeszcze, że nie tylko mikrofon jest ważny, radio również( jak to się mówi - z gówna bata nie ukręcisz)
Awatar użytkownika
shrekolo
Posty: 10
Rejestracja: 2008-09-15, 18:43
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: shrekolo »

szpara pisze:radio również( jak to się mówi - z gówna bata nie ukręcisz)
Powiem tak
radio Alan 87 (dwie końcówki), antena Lemm 2001 Turbo, to chyba jak na mobil wystarczy?

A mikrofon doszedł w dniu dzisiejszym, postaram się założyć wtyk do radia, nagram rozmowę i się porówna.

Uważam, że nasze przebijanie się na argumenty nie ma najmniejszego sensu, każdy ma swoje doświadczenia i mądrości życiowe, moje zostały opisane powyżej i tej wersji będę się trzymał.


73!
Alan 87; Sadelta ME-3; Lemm 2001 Turbo
W Kaliszu - Prezio
Moim marzeniem jest, aby CB Radio było jak MediaMarkt - Nie dla .... !

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikrofony”