Magnum 257

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Magnum 257

Post autor: poker42 »

Miałem okazje przetestować dzisiaj Magnum 257 w mieście i na trasie Bielsko-Sosnowiec wyłącznie w AM. Uczucia mieszane - potwierdziły się niestety opinie , które są zamieszczane na forach. Radio ma niestety słabe filtry i zbiera wszystko równo. Stojąc w korku , czy w mieście , czy na trasie słyszałem wszystkie układy elektryczne stojących obok samochodów. Masakra porównując do mojego Walkera. Na trasie w deszczu ze śniegiem z antenka Lem AT 1200 uzyskałem zasięg radiowy około 40km ( z bazówkami ) . Mnie słyszeli b. dobrze , niestety ja już nie a to z racji anteny takiej a nie innej. Podejrzewam , że z antenką 2m 50 km to nie problem. Plusem na pewno są wymiary ( małe ) i moc radia. (płynna regulacja 9- 30W AM/FM ). Obsługa prosta , czytelne gałki i przyciski.
Reasumując : na bazę i dalekie łączności OK ale do mobila chyba nie za bardzo.
Zostaje przy Walkerze.
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

poker42, może to jednak wina anteny ... źle zamontowanej czy w złym miejscu .... kurka bardzo bym chciał sobie protestować tego magnuma ... cały czas chodzi mi po głowie
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Poczytajcie co napisał o tym np. Lohen... Też chciałem - odpuściłem daaawno.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Se nie testuj
wyjątkowy badziew. Najbardziej podoba mi się zjawisko zatykania tego gje sygnałem na poziomie +15dB.
Drugie fajne zjawisko ... przy używaniu tego gje nauczyłem się co oznacza QRG .... trzeba bylo czesto uzywać :mrgreen:
YIP YIP
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

o tym radiu czytam od czasów kiedy je znam ....początkowo był zachwyt ...potem coraz niższe loty .... albo użytkownicy bardziej wymagający :-/ :-?
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

kgb14 pisze:poker42, może to jednak wina anteny ... źle zamontowanej czy w złym miejscu .... kurka bardzo bym chciał sobie protestować tego magnuma ... cały czas chodzi mi po głowie
Na moim Walkerze z tą samą anteną chodzi jak ta lala. Ostatnio miałem łączność z okolicami Chrzanowa ( radiowo około 40km ) i śmigało w obie strony , że hej ( koledzy z okolic Chrzanowa myśleli , że z bazówki nadaję ).
Tak jak pisałem wcześniej niestety potwierdziły się wszystkie zarzuty dotyczące Magnum 257. Dobrze , że miałem okazje przetestować go w mobilu , bo byłem skory go kupić i byłaby wtopka.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

kgb14 pisze:początkowo był zachwyt
bo fajne takie malutkie wygląda jak KFowe
kgb14 pisze:potem coraz niższe loty
bo o radiu można powiedzieć cokolwiek po przynajmniej jednym dniu używania a nie po obejrzeniu kilku filmów na YT i przeczytaniu artykułu w "obiektywnej prasie"
YIP YIP
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

hjeniu pisze: bo o radiu można powiedzieć cokolwiek po przynajmniej jednym dniu używania a nie po obejrzeniu kilku filmów na YT i przeczytaniu artykułu w "obiektywnej prasie"
święte słowa - amen :mrgreen:
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

tak-owszem -- ale ja czytałem fora a zwłaszcza to CB z kreską ;-)
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Tego cudoka popełnił sobie kolega do mobila bo jedyne takie fajne malutkie i pasowało do nowego mondeło.

Po miesiącu przylazł z płaczem i smarkami do kolan że zakupił śmiecia... wziąłem w łapy, wsadziełem do mobila. Mówię nie może być tak źle..... było gorzej.

Siedząc na 27.555USB miałem przesiewy z 27.180AM do wzbudzenia się radia włącznie. Ergonomia to jakiś dramat. Gorzej mi szło tylko z obsługą YAESU FT857 z tą różnicą że cymbałów trochę juz miałem natomiast o radiach KF pojęcie mam jako takie/takie sobie.

Z tego co wiem to męczy cię to radio już jakiś czas.... szkoda zawracać sobie d...y dla mnie szajs.
YIP YIP
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

hjeniu pisze: Z tego co wiem to męczy cię to radio już jakiś czas.... szkoda zawracać sobie d...y dla mnie szajs.
męczyło hjeniu męczyło i teraz to tylko czas przeszły :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Magnum”