Lafayette Atena

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
jarek19740312
Posty: 646
Rejestracja: 2009-12-26, 12:47
Lokalizacja: Kutno

Post autor: jarek19740312 »

Sorry, a na jakim forum obecnie piszesz :?: oczywiście było przez mnie opisywane w kontekście Yosana, ale to to samo.

[ Dodano: 2011-10-13, 21:24 ]
A jeśli trudno Ci poszukać, proszę temat na talerzu viewtopic.php?t=10695&start=0
Seat Leon, Yosan JM-3031 Turbo + President ml 145, Sirio Megawat 3000, Wilson Little will
Młody

Post autor: Młody »

Dzięki, jakbym znalazł to bym nie pytał :evil:
stivi
Posty: 15
Rejestracja: 2012-04-03, 20:05
Lokalizacja: CB

Post autor: stivi »

moje radio pracuje na "5" i na modulacji AM, i z tego co wyczytałem to są ustawienia prawidłowe?

oraz w związku z tym, że na zapalniczce mam napięcie dopiero po włączeniu zapłonu to czy można zostawiać radio włączone pokrętłem z ustawioną na stałe głośnością? nie będzie to wpływało na elementy elektroniczne wewnątrz radia?
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

stivi pisze:moje radio pracuje na "5" i na modulacji AM, i z tego co wyczytałem to są ustawienia prawidłowe?
am tak ale nie w "5"
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

W lafayette Atena tak jest, 5 na wyświetlaczu. Tak ma być ;-)
Awatar użytkownika
ramol
Posty: 542
Rejestracja: 2009-10-30, 16:23
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: ramol »

Koledze chodziło chyba o to, że na wyświetlaczu ma wyświetloną "5". Wtedy radio chyba pracuje w "0". Taka zmyłka :-D
Cobra 140 GTL/Uniden PC-122 + Sirio ML-145/Sirio Silver
Awatar użytkownika
Bartecki
Posty: 3057
Rejestracja: 2011-12-02, 14:40
Lokalizacja: Dolny Śląsk JO80JT
Kontakt:

Post autor: Bartecki »

sorka myślałem że chodzi o to że radio pracuje w piątkach
Uniden PC122xl - Sirio ml 145/T5000
Mój montaż
stivi
Posty: 15
Rejestracja: 2012-04-03, 20:05
Lokalizacja: CB

Post autor: stivi »

hehe, wyjaśniliście za mnie,

na wyświetlaczu jest znaczek "5" ;)

radio bardzo ładnie odbiera, w połączeniu z sirio omega 27 jest czysto i wyraźnie.
Gonzo

Post autor: Gonzo »

A to nie jest tak, że w nowszych seriach Ateny wystarczy mieć tylko standard "Po" dla Polski i wtedy radio pracuje w zerach? Tak czytałem, tak mi też powiedzieli w sklepie, że "5" nie ma być na wyświetlaczu. :mrgreen:
Paweł.W
Posty: 1
Rejestracja: 2012-07-24, 06:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: Paweł.W »

Witam,
Posiadam radyjko Lafayette Atena, na instrukcji którą znalazłem w sieci jest opis aby zmienić modulację na Po (Polska), tyle tylko że jak przeprowadzę zmianę zgodnie z tamtejszym opisem zmienia mi na dE i nie mogę wybrać nic innego. Czy ktoś może poratować w tym temacie ?
viper82
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-01, 08:05
Lokalizacja: Gorzów WLKP.

Post autor: viper82 »

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post. Nabyłem Atene i chce się podzielić wrażeniami.

To że jest małe wiedzą wszyscy. Mogło by być cieńsze. Gałeczka 3w1 nie sprawia żadnego problemu, jest wręcz przyjemna.
Przy pierwszym podłączeniu bez anteny i odpaleniu silnika: cisza :mrgreen: Cisza jak makem zasiał, już myślałem, że jest uszkodzone. Nie ściąga żadnych zakłóceń. Po podpięciu anteny Sirio as100 na magnesie 14 ja słysze bardzo dobrze ściągam z 10 km. Niestety nadawanie pozostawia wiele do życzenia myślę że z 5 km. Mam wątpliwośći czy dobrze mam zestrojoną antene. Monter z serwisu CB stwierdził że położenie anteny na dachu nie ma znaczenia a wielkość magnesu służy temu żeby nie spadła z dachu. Więc coś mi tu zaśmierdziało. Stroił jakimś elektronicznym cudeńkiem podpinając się bezpośrednio do anteny. I kuźwa musiał przyciąć bacik jak stwierdził. Wybieram się po własną swr miarke. I zobaczymy.

I tak się zastanawiam jaki byłby efekt gdyby dodatkowo zmasować radio. Coś by to dało?
dj-doc
Posty: 9
Rejestracja: 2013-01-03, 16:00
Lokalizacja: śląsk

Post autor: dj-doc »

Witam
Ja również posiadam taki zestaw.
Zasięg nadawania jaki uzyskałem mobil - mobil (potwierdzony) to 5,7 km. Obszar średnio zabudowany. Antenę mam ustawioną na środku dachu z tyłu.
O moim strojeniu anteny i wynikach jakie uzyskałem możesz poczytać tu:
KLIK
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

viper82 pisze:Monter z serwisu CB stwierdził że położenie anteny na dachu nie ma znaczenia a wielkość magnesu służy temu żeby nie spadła z dachu.
to jakiś pozer a nie monter
viper82 pisze:Stroił jakimś elektronicznym cudeńkiem podpinając się bezpośrednio do anteny
analizatorem antenowym
viper82 pisze:Niestety nadawanie pozostawia wiele do życzenia myślę że z 5 km
dj-doc pisze:Ja również posiadam taki zestaw.
Zasięg nadawania jaki uzyskałem mobil - mobil (potwierdzony) to 5,7 km. Obszar średnio zabudowany.
cienko trochę ;-) dużo zależy też od tego jakie zabawki mieli wasi respondenci, dlatego najlepiej zasięg sprawdzać z bazą
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
viper82
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-01, 08:05
Lokalizacja: Gorzów WLKP.

Post autor: viper82 »

Wczoraj poprawiłem zasięg w otwartej przestrzeni i spokojnie się komunikowałem w odległości 12 km. I dotarło do mnie jeszcze jedno. Rf Gain jest zbędny. O ile kręcę to Sq ale najczęściej mam odkręcone na maxa a i tak szumy są niewielkie. Przy skręceniu na godzinę 11 najczęściej w mieście trochę wycina ale idzie przeżyć. Zestawik już na siebie zarobił :mrgreen:

A co do montera to się nieco poprawił: stwierdził, że zysk można poprawić przez umiejscowienie anteny na dachu ale ucho tego nie wychwyci jedynie przyrządy.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

viper82,

Z takiego mobilowego zestawu nie możesz się sugerować zasięgiem nadawania . Bo jak sam już zauważyłeś może on różnić się raz mniejszy raz większy ... Zmieniają się warunki

Ktoś napisze że ma zasięg 15 km a na drugi dzień w innym miejscu 5 normalna sprawa trzeba do tego przywyknąć .

Co do strojenia anteny jeżeli miałeś strojoną analizatorem to uwierz mi żadna własna miarka nie poprawi wyniku a może jeszce pokiełbasić ci w Głowie ...

Jeżeli masz bezpieczne SWR dla radia to zmiana np 1.7 na 1.2 przy twojej antenie też nic nie zmieni jedyne co to potniesz ją i na tym się skończy :-P

Tu masz film mojego odsłuchu podobnego radia (pro 120) z anteną AS-100 na odległość 4,5 kilometra więc myślę że twoje też nie ma z tym problemu i możesz spać spokojnie

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O31SnRM7vSc[/youtube]

Musisz też wiedzieć że Yosanowe/Lafayetowe :P mikrofony nie demolują raczej eteru . możesz się pokusić o zmianę mikrofonu jak i też delikatny tuning w zakresie wzmocnienia modulacji ... A tak to jeździć i cieszyć się zestawem :-D

pozdro.
....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lafayette”