Ranger RCI 2970 n2

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Odejmij dopał z n2 i masz 2950. Takie dopały z dolną pokrywką ożna sobie też dokupić i założyć np do Onana 87 czy podobnych cebe radyjek.
Po odjęciu "bells and whistles" masz przeciętne cebe z nędznym odbiornikiem.
Jeden plus niezapzreczalny, na starośc nie bedziesz okularów potrzebować, żeby zobaczyć frekwencję (sic)
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Więc producent wychodzi z założenia że: "Barany są po to aby je strzyc" :)
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

A to musisz producenta zapytać.
Jako ciekawostkę powiem ci jak mój znajomy testuje wzmacniacze czy też radia o dużej mocy.
Podłącza generator na wejsćie radia i zapina nadawanie na pełną moc po czym idzie na kawę.
Jeśli po 2 godzinach urządzenie nadal działa to znaczy że mozna to bez obaw używać. Zrobisz tak z tym n2? :D
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Uważasz, że to prawidłowa metodologia?
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Ja mam słabe 2950 :) więc takich testów robił nie będę :)
Ale widzisz... warto wiedzieć to co piszesz.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Hasan masz lepszy sposób na testowanie wytrzymałosci wzmacniacza? Wybacz, jak nie jest w stanie pracować dłuższy czas pełną mocą z jaką producent twierdzi ze ma działać to nie nadaje się do używania.
Ferag dla ułatwienia: Randżerki z dopałami w pokrywce po około 20 minutach gadania na SSB zaczynają śmierdzieć a radia nie da wziać się w rękę bo parzy. W normalnej, pokojowej temperaturze. Ale czego oczekiwać, mosfety mają bardzo niską sprawnosć i większosć prądu zamieniają w ciepło. W starszych modelach były tranzystory bipolarne i radio grzało się troche mniej. Plus taki, że jak strzelą to po 1.5PLN za sztuke je kupisz.
M
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Uważam, że idea jest dobra, ale 2h to zawyżony czas. Nie sądzę, by ktoś nawet podczas intensywnej pracy mordował radio dłużej niż 5 minut bez przerwy.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Hasan-Łódź pisze:Uważam, że idea jest dobra, ale 2h to zawyżony czas. Nie sądzę, by ktoś nawet podczas intensywnej pracy mordował radio dłużej niż 5 minut bez przerwy.
To musisz kiedyś posłuchać dobrego żucia flaneli na pasmach :shrek:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7783
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Słuchałem swego czasu, ale starałem się nie nawiązywać łączności z takimi delikwentami :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Hasan-Łódź pisze:Słuchałem swego czasu, ale starałem się nie nawiązywać łączności z takimi delikwentami :mrgreen:
Więc wiesz, że można duuuużo dłużej niż 5min :shrek:
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Hasan-Łódź pisze:Uważam, że idea jest dobra, ale 2h to zawyżony czas. Nie sądzę, by ktoś nawet podczas intensywnej pracy mordował radio dłużej niż 5 minut bez przerwy.
To jest radio na 10m jak producent deklaruje. Na 10m pracuje się w zawodach, na ileven pewnie też. Zawody to masz 24 godziny pracy radia na najwyższych obrotach.

Ok, możesz powiedzieć, że na cebe tak nie ma i radio wytrzyma 5 minut nadawania :merygreen:
To weźmy sytuację prawdopodobną w obu miejscach. Wołasz sobie w pileup do bardzo poszukiwanego kraju. Wołasz godzinę, drugą, trzecią... kilka dni :) Wytrzyma czy nie?
Jak dla mnie to jest popierdółka a nie radio, które mnie nie zawiedzie.
Wyrzucone pieniądze.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Jak ktoś chętny na N2 to mam na sprzedaż chłodnice od fergusona z wiatraczkiem i wężami.
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:
Hasan-Łódź pisze:Słuchałem swego czasu, ale starałem się nie nawiązywać łączności z takimi delikwentami :mrgreen:
Więc wiesz, że można duuuużo dłużej niż 5min :shrek:
Przeca po to są rygle blokujące PTT w mikach stacjonarnych :mrgreen:
Awatar użytkownika
wuj_stefan
Posty: 47
Rejestracja: 2012-04-19, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuj_stefan »

Sądzę, że tacy zbóje nie używają TOT :mrgreen: moc to podstawa 200W dlaczego nie :mrgreen:
:mrgreen:
Mati43
Posty: 259
Rejestracja: 2013-02-04, 16:26
Lokalizacja: Chwilowo Poznań

Post autor: Mati43 »

Odgrzeje kotleta.
Stałem się posiadaczem N2 kupiony u Hasana. Radio jak radio duże ciężkie solidne.
Po sprawdzeniu mocy niestety nie ma takiej mocy jak podaje producent. Tz 100W w AM/Fm i 200SSB.
Mówię o 11M.
mniej więcej wygląda to tak:
24-26mhz ma około 25AM/50SSB
26-27mhz ma około 75AM/180SSB
28-30Mhz ma około 85AM/190SSB
30-32Mhz ma około 105AM/210SSB
Sprawdzane ZEtagi HP1000 i sztuczne obciążenie.
Przy instalacji w samochodzie kable zasilające wymieniłem na 8mm przewody miedziane dla + i - dwa bezpieczniki jeden przy akku drugi przy radiu.
Radio przy kablu h155 i WA 27 grzało się dość znacząco. Po założeniu RG213 do mobila radio nagrzewa się 2x dłużej.
Jedyny minus tego radia to marnie zarobiona wtyczka antenowa. musiałem ją wywalić założyć na kabel oryg UC1+beczka. Jak ktoś ma na wydanie 2tys na cymbała to uważam że warto. Odsłuch świetny, nadawanie powala. Tak w skrócie.
Baza: Yaesu Ft DX1200 + Mantova sigma Turbo 5/8
Mobil MB: Kenwood TS 480+sirio Megawat 4000
Mobil G.Vitara:At 6666 + Wa 27
Mobil Jeep YJ: At6666+Wa 27
ODPOWIEDZ

Wróć do „RCI / Ranger”