ALBRECHT AE4800

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

stachu1804
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-06, 17:05
Lokalizacja: Wronki

ALBRECHT AE4800

Post autor: stachu1804 »

szukam opinii o tym radiu... może ktoś kiedyś miał styczność z tym radiem?
Awatar użytkownika
Majorgibo
Posty: 18
Rejestracja: 2013-05-15, 11:25
Lokalizacja: WAWA/Podlasie

Post autor: Majorgibo »

Witam,
trafiłem przypadkiem na ten wątek i widzę,że nikt nic nie odpisał. Mogę cokolwiek powiedzieć na temat tego radia AE 4800, ponieważ kupiłem takowe jako"elektro śmieci" na tzw. dawcę organów:)
To radio się do tego jak najbardziej nadaje i chyba tylko do tego. Duże wymiary, ciężko gdziekolwiek je zamontować, chyba ,że w ciężarówce (ale do dużego mobila dużo lepszej klasy sprzęt montują). Długość 240mm ( mierzone z gniazdem antenowym) , szerokość 170mm (bez ramki) ,wysokość 50mm.
Na panelu przednim mnogość potencjometrów, przełączników etc.
Synteza dość popularna na LC7132 i kwarc 10,240Mhz ,łatwe do przestrojenia (cewka z rdzeniem strojącym w szereg z kwarcem ok.5-6uH lub kondensator około60-70pF równolegle)
Z odblokowywaniem 40 się nie bawiłem, ale pewnie któryś tranzystor lub jakaś dioda... trzeba by pomierzyć przy przełączaniu kanałów z 15 na 16 na AM napięcia.
Radio kupiłem uszkodzone i nie próbowałem go reanimować, więc nie wypowiem się nad "kulturą" jego pracy.
Załączam fotki, radio trochę rozebrane, bo potrzebowałem kilku elementów by ratować DNT-ka.
Tak na marginesie radia DNT są dużo lepiej wykonane i wydaje mi się ,że lepiej pracują w porównaniu do Albrechtów.
Osobiście nie polecałbym tego radia, ale może ktoś inny dołączy się do wątku i wypowie ten kto korzystał z tego modelu Albrechta AE 4800.
1. mobil :DNT STRATO I + Sirio Delta 27 (95cm) na magnesie SIRIO MAG 145
2. BAZA STABO XM4012n
ODPOWIEDZ

Wróć do „Albrecht”