Yosan Pro 120 tuning KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
-F-E-R-A-G-
Posty: 924
Rejestracja: 2012-10-11, 11:33
Znak/ranga: znak
Lokalizacja: Bydgoszcz-Koronowo
Kontakt:

Post autor: -F-E-R-A-G- »

Lasmen pisze:nie koniecznie alternator, ale bardzo prawdopodobne że to on
Pełen błysk. Musi się znać na rzeczy :)



to alternator
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

-F-E-R-A-G-, odgrzewasz kotleta i się czepiasz? Bo trochę nie rozumiem?

Pewny taki jesteś? Ja puki paska od alternatora nie zdejmę i nie sprawdzę czy zakłócenia ustały to pewności mieć nie będę.

Ale skoro ty jesteś tego w 100% pewien to kolego grajewiak bij pokłony bo Twój problem nie jest już tajemnicą. Mamy pewność że to alternator. Przynajmniej doktor F-E-R-A-G tak orzekł...

Ja przynajmniej stronię od specjalistów którzy są wszystkiego pewni...
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Oj kolego-F-E-R-A-G-, nie tędy droga ....
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

Lasmen pisze:grajewiak, jeśli masz podłączone radio pod zapalniczkę, spróbuj podłączyć bezpośrednio do akumulatora. Jeśli zakłócenia wchodzą przez antenę - to nic z tym nie zrobisz.
Zmniejszysz czułość odbiornika RF-gainem, ale to tylko dla ucha zabieg. I ja nie do końca rozumiem zabieg poprawiania radia - na mój prosty rozumek to powinno się wyeliminować źródło a nie wycinać szumy w radiu. Rozumiem, że prościej niż grzebac się w instalacji samochodowej ??? Niech mnie ktosś poprawi.
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
Lasmen
Posty: 905
Rejestracja: 2011-10-08, 08:14
Lokalizacja: ścik

Post autor: Lasmen »

olo_Ringelbluma pisze: I ja nie do końca rozumiem zabieg poprawiania radia - na mój prosty rozumek to powinno się wyeliminować źródło a nie wycinać szumy w radiu. Rozumiem, że prościej niż grzebac się w instalacji samochodowej ??? Niech mnie ktosś poprawi.
Nie śledziłem tematu od początku, ale nie wiem gdzie wyczytałeś że poprawia się radio żeby wyeliminować zakłócenia :?:
Tuning o którym mowa w temacie nie to ma na celu. Poprawia się między innymi squelch, bo jak byś miał seryjnego pro 120 to byś wiedział że niemodyfikowany lubi rwać. Poprawia się też samą modulację i rf-gain.

Niestety jeśli zakłócenia wchodzą anteną niewiele da się zrobić. Alternator to jeszcze pikuś - wymiana szczotek, komutatora, zmiana regulatora, przeczyszczenie połączeń czasami pomaga. Gorzej z układem zapłonowym. Wymiana świec, kabli cewek to droga zabawa, a nie zawsze pomaga. Niby można bawić się w odkłócanie stosując rezystory, kondensatory, cewki indukcyjne, ekranowanie, ale czasami to walka z wiatrakami.

Owszem można poprawiać radia w celu zwiększenia przyjemności odsłuchu, ale czasami z Elemisa nie warto robić Bravi3D ;) Zresztą pro 120 ma naprawdę przyzwoite filtry więc jeśli ono sobie nie radzi to wyobraź sobie co by było na Alanie 109 :)
Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 142
Rejestracja: 2012-02-13, 18:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: JerzyG »

Koledzy gdzieś czytałem że jest możliwość odblokowania dodatkowych kanałów czy jakoś tak?
Mobi: Albrecht AE5800, Sirtel Santiago 1200,
Baza: Icom IC-738, G5RV, Sirio 827, Alinco DR-635, Diamond X510n ~241 m.n.p.m
Olo.

Post autor: Olo. »

A po co Ci to?
Gonzo

Post autor: Gonzo »

Można, do 120 bodajże. Ale na co Ci to w takim radiu? :-D
antii7
Posty: 45
Rejestracja: 2012-12-20, 18:00
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: antii7 »

Wojtek KR pisze:Ja mam denseia EC 2002 po poprawkach i hula rewelacyjnie. Radyjko wróciło, jestem zadowolony, jest poprawa po wyminie filtra na murata i HICUT i LOW CUT działają rewelacyjnie - polecam
Pytanie do Konektor: czy będzie dostępny jakiś dodatkowy pakiet modyfikacji Yosana 120/Ateny?
Kolega Wojtek chwali sobie wymiane filtra na murata, HICUT i LOW CUT.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7817
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Możemy zrobić Ci takiego PRO 120 jak ma WojtekKR.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: edek1977 »

Zakupiłem takie radyjko 2 dni temu, troche pojeździłem w różnych warunkach i musze przyznać, że jest niesamowite. Szybko opanowałem maualne ustawienia (niech się ASC schowa) i pięknie radio chodzi nawet w godzinach szczytu komunikacyjnego w mieście, co najważniejsze słychać bardzo czysto, wyraźnie i praktycznie żadnych zakłóceń -W KAŻDYCH WARUNKACH.
Awatar użytkownika
REDWHITE
Posty: 905
Rejestracja: 2008-08-26, 12:44
Znak/ranga: Zgred/Pieniacz
Lokalizacja: Łódź

Post autor: REDWHITE »

A wiadomo już coś o modzie v2 ? Jak testy?
Mobil: PC122/Sirio Omega 27; CRT MIKE/wilson little
Było :A18, AT Smart,Yosan Micro,AT-6666(szatan),Lafayette Atena,Herbert,ALINCO DR-135DX,Lincoln,HR-5500,Alan 87,Alan 28,Saturn 40,Ralistic TRC-482,Cobra 146 gtl,Apollo Road Blues,Yosan CB-300,MTech LIII,Uniden 520,Yosan Pro 120, Walker,Omega Farun
stanik

Post autor: stanik »

A tak ze zapytam, mam owe radio z antena sirio ml 145.
Jaki max zasięg można osiągnąć na kanale 19 powiedzmy w ciągu normalnego dnia?
Pytam, bo słyszałem komunikaty oddalone ode mnie o około 30/35km
Czy jest to możliwe?
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

jest mozliwe optymalny zasieg twojego zestawu to 10-15km, a w szczegółnych warunkach dwukrotnie wiecej
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
stanik

Post autor: stanik »

Czyli ze słuch mnie niemylił, squelch miałem rozkrecony i dobra pogoda sprawiła że tak daleko słyszałem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z radia, spełnia moje wymagania :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”