Yosan JC-850

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Diver900
Posty: 10
Rejestracja: 2020-10-20, 15:31

Yosan JC-850

Post autor: Diver900 »

witam, po wahaniach między tym a Harry III i czytaniu forum zakupiłem JC850, będzie współpracowała z anteną WILSON LITTLE WILL 95 cm, bo akurat niedawno zakupiłem do 520XL i zostanie a niestety Uniden padł i nie warto go reanimować, radio jeszcze jedzie ale postaram się coś napisać jak sprawuje się u mnie. Mam nadzieję ,że będzie dobrze, fajnie kogoś w trasie usłyszeć i ewentualnie trochę pogadać :-)
gigo
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-17, 06:54
Lokalizacja: dolnoślaskie

Yosan JC-850

Post autor: gigo »

Witam,
Od grudnia jestem posiadaczem CB radia YOSAN JC-850 z max modyfikacją przez KONEKTOR.
Do tego radia zakupiłem antenę - SIRIO TURBO 2000 z kablem 4m Antena CB montażowa 145cm (szybkie pochylanie).
Cały zestaw zamontowałem osobiście w Audi A6 C5 Allroad 2.7BiT. Antena na dachu (wywierciłem otwór nad tylną lampką oświetlenia wewnątrz - akurat środek dachu), Po całkowitym montażu, podłączeniu itd.pojechałem z dala od wioski i wystroiłem antenę SWR: 1,1 - 1,0 - 1,1 (musiałem troszkę przyciąć antenę). Po tym zabiegu test radyjka i anteny.

Powiem tak, że wspaniale nadaje, odbiera i nie żałuję, że dopłaciłem do tuningu tego radyjka. Jest to (dla mnie) bardzo dobre radio, które polecam innym oczywiście po tuningu. Zakupując to radio wykorzystałem wszystkie możliwe opcje tuningu. Radio nie urywa odbioru, nie szumi (jak wcześniejsze). Bardzo dobry odsłuch i z tego co wiem, moje nadawanie jest czyste i zrozumiałem nawet na dużą odległość 15-20km. Do tego składana antena, która spisuje się wręcz (jak to słyszałem) mistrzostwo świata. Po montażu anteny i jej położeniu poziomo, nie wystaje po za obrys auta, co mi bardzo się podoba.

Jako wcześniejsze CB radio miałem i mam Yosan turbo 3031 (chyba już 9-10 rok mu leci) z którego byłem w miarę zadowolony, ale nie do końca może dlatego, że było często słychać szumy, i trochę za basowy i cichy głośnik. Antena była SIRIO 1000 na magnesie fi 150 z podklejoną aluminiowa folią również dobrze wystrojoną.

Porównując te dwa modele Yosan, wg mnie to dałbym 10 do 6 dla Yosan 850.
Jedna drobnostka to że nie świeci na czerwono.

Dokupiłem dodatkowo głośnik do CB radia Albrecht CB-250 Made in Philippines (polecany głośnik CB przez KONEKTOR ale w obecnej chwili leży w schowku auta, bo ten z radia jest dość głośny i wyraźny.

Pozdrawiam.
wad1987
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-04, 09:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Yosan JC-850

Post autor: wad1987 »

Czy są możliwe do zrobienia modyfikacje w sklepie przy zakupie tego radia?
Mobil: Y osan Pro 120 TUNING KONEKTOR + SIRIO SUPER 9 Blue Line + sf40
MaciejB12
Posty: 2
Rejestracja: 2021-12-01, 09:27

Re: Yosan JC-850

Post autor: MaciejB12 »

Witam
Czy dostałeś odpowiedź na swoje pytanie?
Chciałbym mieć to radio z modyfikacją, ale nie wiem do kogo się zwrócić.
Czy ktoś może dać mi jakąś wskazówkę?
pozdrawiam
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Yosan JC-850

Post autor: edek1977 »

pisz lub dzwoń do właściciela Sklepu.
MaciejB12
Posty: 2
Rejestracja: 2021-12-01, 09:27

Re: Yosan JC-850

Post autor: MaciejB12 »

Dziękuję za podpowiedź.
pozdrawiam
edek1977
Posty: 537
Rejestracja: 2013-01-28, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Yosan JC-850

Post autor: edek1977 »

możesz się zastanowić nad Yosanem 120 z modyfikacją SQ, rf-gaini i modulacją. Chodzi o to że SQ po poprawce puszcza nawet najsłabsze czytelne komunikaty w całości gdzie nawet najlepsze ASC presidenta (Harry III) potrafi urwać. Jest to fajne, proste radio , co prawda nie ma ASC ale za to ma genialne ręczne SQ (oczywiście po poprawce), jak dla mnie byłby to lepszy wybór.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”