YOSAN JC 2204

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
chodzik
Posty: 140
Rejestracja: 2011-01-17, 07:23
Lokalizacja: KO02LF77

Post autor: chodzik »

Pawciu pisze:basik_rx, kolega na forum na seicento ma 2 metrówkę i nie narzeka
a dodatkowo na tym seicento pojawiła się druga główka na antenę 2m/70 cm,
sej kumpla niedługo jak jeż będzie wyglądał ...
Awatar użytkownika
basik_rx
Posty: 12
Rejestracja: 2012-03-22, 10:59
Lokalizacja: Mazovia

Post autor: basik_rx »

No udało mi się wytestować CB w trasie. Zrobiłem z nim prawie 500 km poruszając się między Kozienicami, Radomiem a Lublinem.
Nie jestem superdoświadczonym użytkownikiem CB ale mogę stwierdzić, że jest to CB które sprawdza się w trasie, odsłuch jest całkiem miły, zaś do jazdy w większości po dużym mieście nie polecam.
Wjeżdzając do dużych miast to radio prosiło sie o RF-gaina :mrgreen: .
ASQ w trasie bardzo ładnie sobie radzi ale w dużym mieście to już nie sposób żeby ten śmietnik ogarnęło i przebija się do radia masa badziewia. Wtedy lepiej mocno skręcić manualny SQ niż używać ASQ.
Jęśli ktoś chce używać to radyjko przeważnie na trasie to będzie zadowolony.
Yosan JC-2204 Turbo + Wilson Little Wil
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Jeździłem rok temu około 2 tyg z tym radiem (nie moje) i mam podobne zdanie jak kolega basik_rx, trochę się też grzał ;-) z zewnętrznym rf-gainem nie miałem okazji, ale sądze, że nieźle by wtedy śmigało. Ogólnie godne polecenia radio pod względem odsłuchu.
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

Witam
Panowie czy 2204 podczas dłuższej pracy powinien osiągać temperaturę 20-30 C wyższą od otoczenia? Poprzednie radyjka które miałem nie wykraczały powyżej +10-15 od temperatury otoczenia, a 2204 wydaje mi się że grzeje się troszkę za bardzo? Jak o jest u was?
Mati43

Post autor: Mati43 »

Standard, Yosany tak mają można to przerobić, znajomy wymieniał jakiś rezystor na większej pojemności. Ale nie widzę sensu. U mnie w wakacje 12h działał, u ojca to samo i dalej śmiga,
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

2204 robi się baardzooo ciepły, ale nic mu się nie dzieje, jest OK nie martw się
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

No to gitara pewnie te typy tak mają. Dodam tylko dla pomnych którzy bedą szukali informacji: Panowie po przerobieniu Unidena 520 China, Legenda II i Harego II to radyjko naprawdę nie daje tamtym modelom szans, koniec z szumami trzaskami pierdzeniem i cieciem komunikatów. Po użytkowaniu poprzednich modeli nie dałbym im więcej niż 3,3,5 pkt w porównaniu do 2204 zakładając że jemu daję 10pkt. Super radio jedynym minusem dla niego jest przydługawy dla mnie kabel gruszki. Poza tym REWELACJA!
Awatar użytkownika
bad
Posty: 1051
Rejestracja: 2009-08-21, 23:07
Lokalizacja: WND

Post autor: bad »

Niestety zbyt mało na chwilę obecną jest filmów z pracą tego radia, aby potencjalny przyszły użytkownik przed zakupem miał możliwość przekonać się jak to radio działa.

PC-122 / U520XL Philippines / Yosan JC-2204 Turbo
Sirio Omega 27 / Sirio Turbo 2000 Black / Sirio Turbo 1000 Black
RF LIMITED EC-2018 TURBO
Pepe_GD
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-23, 10:15
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Pepe_GD »

nie wiem czy trafiłem na taki egzemplarz, ale po przejechaniu ok 800 km ( miasto/trasa) nie podzielam entuzjazmu użytkowników 2204. Posiadałem TTI880, obecnie Maxona cm70 i na jeden dzień wziąłem do testu nowego yosana2204 ( myślę o wymianie) Moje spostrzeżenia a właściwie porównanie z maxonem ( Octavia 1.6 LPG, antena Sirio AS100, głośnik zewn.)
1) ASQ to ściema, wrzucał pełno śmieci ( nawet zwątpiłem czy w ogóle działa)
2) odczuwalny brak RF Grain- w 3mieście i na obwodnicy masakra (godziny poranne), gdy wracałem wieczorem było już w miarę ok (dotychczas nie odczuwałem potrzeby używania RFG)
3) piski mikrofonu- nie zdąrzyłem znaleźć optymalnego położenia gruszki, dzięki czemu wysłuchałem "serdecznych opini" od mobili nt zagłuszania i pisków.
4) zasięg ok, nawet czytelne komunikaty odsłuchiwałem z 6 km
5) nie łapie zakłóceń z samochodu

cóż, chyba pro120 byłby lepszym wyborem ( maxon cm70 ma dobre ASQ i filtry ale za bardzo skracają zasięg: do 2-3 km i urywają słowa)
maxon cm70 + sirio as100
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: maraft1 »

Pepe_GD pisze:nie wiem czy trafiłem na taki egzemplarz, ale po przejechaniu ok 800 km ( miasto/trasa) nie podzielam entuzjazmu użytkowników 2204. Posiadałem TTI880, obecnie Maxona cm70 i na jeden dzień wziąłem do testu nowego yosana2204 ( myślę o wymianie) Moje spostrzeżenia a właściwie porównanie z maxonem ( Octavia 1.6 LPG, antena Sirio AS100, głośnik zewn.)
1) ASQ to ściema, wrzucał pełno śmieci ( nawet zwątpiłem czy w ogóle działa)
2) odczuwalny brak RF Grain- w 3mieście i na obwodnicy masakra (godziny poranne), gdy wracałem wieczorem było już w miarę ok (dotychczas nie odczuwałem potrzeby używania RFG)
3) piski mikrofonu- nie zdąrzyłem znaleźć optymalnego położenia gruszki, dzięki czemu wysłuchałem "serdecznych opini" od mobili nt zagłuszania i pisków.
4) zasięg ok, nawet czytelne komunikaty odsłuchiwałem z 6 km
5) nie łapie zakłóceń z samochodu

cóż, chyba pro120 byłby lepszym wyborem ( maxon cm70 ma dobre ASQ i filtry ale za bardzo skracają zasięg: do 2-3 km i urywają słowa)
ja się akurat nie zgodzę, miałem maxona iw porównaniu z tym yosanem to przepaść u mnie asq działa ładnie nie jest sztywno ustawionym progiem sq jak w maxonie, możesz go sobie nawet samemu regulować na układzie, antenkę mam omega 27 czyli tez metr, po mieście jeżdżę praktycznie 90% czasu i nie mam żadnych problemow ani powodów do narzekań, chyba musiał ci się trafić jakiś felerny egzemplarz
]
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

Witam
Pytanko z innej beczki, dzis dorwałem sie do miernika i sprawdziłem moc nadawania wyszło 2W czyż to nie jest za mało coś chyba jest nie tak, gdyż odnoszę wrażenie że jeśli antenka łapie odbiór np na 10km to wydaje mi sie że nadaje na max 5km. Sprawdzałem już 3 anteny i wydaje mi sie że nadawanie to połowa odległości odbioru czy tak powinno być? czy mam walniete radio?
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Sprawdź moc na sztucznym obciążeniu i napisz ile pokazuje.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

Co to znaczy sztuczne obiciążenie?
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

kieraj pisze:Co to znaczy sztuczne obiciążenie?
Boże ...
Albo Link
Albo LINK
:evil:
Awatar użytkownika
kieraj
Posty: 90
Rejestracja: 2012-02-08, 11:52
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kieraj »

Jasne bo ja jestem elektronikiem, żałuje że zapytałem. Oddam je do serwisu a nie będe się pytał na forum.....szkoda czasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”