Yosan 120

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

sebek131
Posty: 40
Rejestracja: 2013-03-03, 11:59
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: sebek131 »

sabur pisze:Jakiś czas temu pisałem o problemach o zakluceniach jakie zbierał yosan w mojej almerze. Dziś za pomocą kabli od "pozyczania" prądu, doprowadziłem zasilanie z aku.

Efekt? Zakluceniach od czegoś z silnika znikly. Zostały tylko bardzo delikatne od nawiewu. Myślę, że przy podłączeniu normalnym kablem z ekranami w miejscu połączenia z radiem uda się wyeliminować resztki syfu.

Pomimo dość małej anteny jaka jest pirat dość często korzystam z rf-geina. Pisk nakladajacych się sygnałów jest strasznie denerwujący. Jak będę miał możliwość musze sprawdzić jak jeździ się z 1.5m antena ale wówczas jakoś nie widzę zadowolenia w mojej okolicy w przypadku korzystania z radia bez RF-G.
U mnie jest odwrotnie, yosan 120 pro podpięty pod zapalniczkę, żadnych zakluceń. A, że
denerowował mnie kabel przy zaplniczce to pociagnełem z akumulatora i teraz do 2tyś obr słychac cichy swit, cichutki prawie go nie słychac...no ale jest.
Apach
Posty: 1
Rejestracja: 2012-03-08, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Apach »

Bylem dzis w sklepie Konektor w Lodzi. Rozmawialem ze sprzedawca, ktory polecal Yosana 120, zamiast Alana 48, ktorego poczatkowo chcialem kupic. Przeczytalem ten watek i utwierdzilem sie w przekonaniu, moze byc Yosan moze byc dobrym wyborem. Jednak mam pytanie odnosnie gruszki. Czy mozna ja wymienic? Osobiscie bardziej podoba mi sie ta od Alana, tak wizualnie jak i gabarytowo.
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Można, trzeba tylko wtyk przelutować i nie wiem jak będzie ze zmianą kanałów...
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
mario704
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-25, 16:02
Lokalizacja: Knurów

Post autor: mario704 »

Panowie jak ustawic w tym radio rf gain i squelch żeby mieć przyzwoity zasięg i odbiór na antenie sirio ml145 i brak szumu.swr mam 1,3.Ustawić najpierw squelcha na cisze a potem gain na maxa czy jak.
i jeszcze jedno.jak skręcę do 3/4 rf gain w prawo tj nie na maxa to dużo tracę na zasięgu i czy sqelch skręcony za bardzo w prawo tez powoduje utratę mocy? Pozdrawiam
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
mario704
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-25, 16:02
Lokalizacja: Knurów

Post autor: mario704 »

AntekPabianice pisze::arrow: GAŁKOLOGIA
Wiem do czego służą gałki jednak nie wiem jakie jest ich najlepsze ustawienie.czy kręcić jedynie rf-gain a sq zostawic na minimum czy zostawić jak mam teraz sq na 1/3 skali i rf-gain na 3/4 skali
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Mario, gdybyś wiedział, to byś nie pytał. :mrgreen:
RFG w prawo to się rozkręca a nie skręca, czyli na max w prawo jest całkiem otwarty a kręcąc w lewo zmniejszamy czułość radia. SQ ma na odwrót.
Nie ma uniwersalnych ustawień, bo nie ma uniwersalnych radyjek, samochodzików i uszu.
A zalecanych ustawień nigdy (poza próbą) nie używałem bo mi nie pasują. Ja jeżdżę z rozkręconym SQ (całkiem na lewo, ale bez ASQ) i dobieram RFG do smaku, czyli wycinam hałasy do lekkiego szumu.
Weź popróbuj, co Tobie pasuje. Czy cisza, to wtedy możesz mieć mały zasięg, czy też chcesz zasięgu, ale wtedy nie będzie całkiem cicho. ;-)
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
sabur
Posty: 162
Rejestracja: 2009-05-18, 10:25
Lokalizacja: Łańcut/Kraków

Post autor: sabur »

Mając pro 120 po tuningu ( squelch nie urywał komunikatów) ustawiałem tak: rfgain na maxa i sq na ok 11 godzinę. Takie ustawienia sprawdzały sie dobrze na antenach jakie mam. W przyapdku Twojej mlki, lepiej bedzie jak ustawisz sq na ok 11 i RFG na ok 15, czyli troszkę skręcisz go. Dzieki temu wytniesz najsłabsze stacje a zostaną tylko mocne komunikaty.

Oczywiscie, powyższy opis sprawdzi się na terenach podmiejskich i na trasie. W miescie będziesz musiał mocniej skrecic RFG, czyli bardziej w lewo pokrętłem.

W pro 120 nie da się jeździć z odkręconym sq na maxa. Za duży stały szum. Mając tak genialne sq, grzechem jest nie korzystać z niego :-)
Było: Intek 120, Yosan pro 120 tuning x2, Team t6m, President: Valery, Herbert, Johnny III...obecnie Yanosik ;)
mario704
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-25, 16:02
Lokalizacja: Knurów

Post autor: mario704 »

Wiem żę sq w lewo jest wyłączone i kręcąc nim w prawo niweluje szumy ale i trace na zasięgu. Rf gain w prawo na full to max czułość to też wiem :)
Tylko chodzi mi o to czy powiedzmy:
Daje SQ delikatnie w prawo i ucinam szumy . Coś tam trzaśnie od czasu do czasu itp. . Później kręce rf gainem w lewo skracając tym samym zasięg. I takie opcjonalne pytanie bo nikt z gałek nie powróży ale powiedzmy na tej antenie i tym radiu + rf gainie przykręconym do 3/4 jaki mogę mieć zasięg?
Tj nie chcę tak pokręcić żeby mieć 3 km zasięgu bo co to za CB wtedy :roll:
Sabur mam ustawione coś w ten deseń tak jak mówisz tylko boje się żeby z zasięgu za dużo nie uwalić bo czasem błoga cisza jest
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

mario704 pisze:Wiem żę sq w lewo jest wyłączone i kręcąc nim w prawo niweluje szumy ale i trace na zasięgu. Rf gain w prawo na full to max czułość to też wiem :)
Tylko chodzi mi o to czy powiedzmy:
Daje SQ delikatnie w prawo i ucinam szumy . Coś tam trzaśnie od czasu do czasu itp. . Później kręce rf gainem w lewo skracając tym samym zasięg. I takie opcjonalne pytanie bo nikt z gałek nie powróży ale powiedzmy na tej antenie i tym radiu + rf gainie przykręconym do 3/4 jaki mogę mieć zasięg?
Tj nie chcę tak pokręcić żeby mieć 3 km zasięgu bo co to za CB wtedy :roll:
Sabur mam ustawione coś w ten deseń tak jak mówisz tylko boje się żeby z zasięgu za dużo nie uwalić bo czasem błoga cisza jest
Ile masz LAT kolego?, wydaje mi sie ze sam juz powinienes wydedukowac odpowiedź z powyzszych postów, jak równiez innych dotyczacych SQ i RFG.
Jak napisze ze 4km zadowoli cie to? Poniewaz nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
mario704
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-25, 16:02
Lokalizacja: Knurów

Post autor: mario704 »

Spokojnie Hołdys. Wiem że wieje zielenią z mojej strony ale na tym forum siedzą naprawdę ogarnięci ludzie dzięki którym dość dużo się dowiedziałem.Myślałem że znajdzie się jakiś złoty środek na regulacje tego.
Jeszcze jedno ostatnie pytanko .Ma lub miał ktoś kiedyś styczność z Yosanem pro 120 przed i po tuningu w konektorze? działa to zauważalnie lepiej?
pozdrawiam-temat o tuningu przewałkowałem ale ludzie praktycznie kupili już po modyfikacjach nie mając wcześniej zwykłego yosana w rkach :)
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

Tuning wykonuje f. KONEKTOR zadaj im pytanie co poprawiaja i bedziesz miał odpowiedź.

ps. Niewiedza nie jest odzwierciedleniem braku checi w przyswajaniu wiedzy, a przyswajanie wiedzy to zrozumienie jej przede wszystkim
Ostatnio zmieniony 2013-08-26, 17:16 przez HOŁDYS, łącznie zmieniany 2 razy.
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
mario704
Posty: 9
Rejestracja: 2013-08-25, 16:02
Lokalizacja: Knurów

Post autor: mario704 »

Co poprawiają to wiem tylko jak to się ma w praktyce tj działaniu
Awatar użytkownika
Broki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-09-13, 20:47
Lokalizacja: Barcin, Bydgoszcz

Post autor: Broki »

HOŁDYS pisze:Tuning wykonuje f. KONEKTOR zadaj im pytanie co poprawiaja i bedziesz miał odpowiedź.

ps. Niewiedza nie jest odzwierciedleniem braku checi w przyswajaniu wiedzy, a przyswajanie wiedzy to zrozumienie jej przede wszystkim
jest duza roznica, warto zainwestowac w tuning tego radyjka, zupelnie inna kultura pracy ;-)
Yosan PRO 120 (tuning KONEKTOR) + Sirio TURBO 5000 + Alan SPS Inox
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Są na forum tematy o tuningu i wszystko jest tam napisane - poszukaj i wszystko będziesz wiedział, a najlepiej sam się o tym przekonaj ;-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”