YOSAN 120 PRO

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Taniej załatwię :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Olo.

Post autor: Olo. »

soyki pisze:
taxi998 pisze:mysle ze zestawik godny polecenia na pierwsze radio w rozsadnej cenie.
Od tygodnia używam takiego samego zestawu (Yosan 120 pro + Sirio AS-100) i podpisuję się pod tym zdaniem. Dla mało (póki co) wymagającego użytkownika sprzęt satysfakcjonujący.
Popieram i również polecam taki zestaw.
Awatar użytkownika
maraft1
Posty: 386
Rejestracja: 2011-01-11, 19:51
Znak/ranga: 161CB44
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: maraft1 »

a ja mam yosanka pro 120 i lemm at 71 na rogu dachu w dziurce, zestaw dziala bardzo dobrze jezdze prawie caly czas z rozkreconym do maks sq i rf i praktycznie w przerwach pomiedzy komunikatami nic nie szumi badz bardzo delikatnie.
]
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Koledzy, zestawik zamontowałem - Yosan 120pro + sirio T3 27 na uchwycie SF - 40 i proszę o poradę...

Otóż regulując SQ gdy podkręcam (od lewej w prawą) nie słyszę żadnej różnicy w zakłóceniach (głośniej, ciszej) a w pewnym momencie po prostu wszystkie szumy jak by ktoś wyłączył - czy tak ma być :?: Chyba powinna być jakaś stopniowa redukcja szumów a nie nagłe, całkowite ich wyłączenie :?: Gdy szumy znikną to nawet już kręcenie RFem nie daje żadnych słyszalnych efektów - wiem, że na takim ustawieniu jestem słyszany bez zakłóceń w promieniu 3km.

SQ i RF ustawiam po za miastem na dużym parkingu gdzie nie ma żadnych źródeł zakłóceń (budynków, linii napięcia a najbliższe latarnie są w odległości ok 60 metrów od auta).

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam - Marek ;-)

P.S. czy SWR można ustawiać w terenie zabudowanym czy też lepiej w jakimś ustronnym miejscu :?:
Awatar użytkownika
marco
Posty: 342
Rejestracja: 2009-04-24, 17:07
Lokalizacja: Białystok

Post autor: marco »

czy SWR można ustawiać w terenie zabudowanym czy też lepiej w jakimś ustronnym miejscu
Najlepiej poza terenem zabudowanym, na jakimś polu np. z dala od budynków, linii elektrycznych i przeszkód terenowych.
Uniden 68 Elite (mody Szpara), Sirio Titanium 1400 + Sirio Omega 27, Albrecht CB-250
szczenka
Posty: 32
Rejestracja: 2009-12-08, 10:08
Lokalizacja: lbn

Post autor: szczenka »

M.A.G. pisze:Otóż regulując SQ gdy podkręcam (od lewej w prawą) nie słyszę żadnej różnicy w zakłóceniach (głośniej, ciszej) a w pewnym momencie po prostu wszystkie szumy jak by ktoś wyłączył - czy tak ma być
ja mam tak samo, wiec chyba tak dziala
Mobil: YOSAN TURBO + SIRIO TURBO 5000 + SIRIO MAG 145PL
Zapas YOSAN 120PRO+ SIRIO ML-145
Olo.

Post autor: Olo. »

Nawet w instrukcji napisali, że tak jest poprawnie ;-)
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

Dzięki za odpowiedzi :-)
Awatar użytkownika
jarkar
Posty: 241
Rejestracja: 2010-01-28, 12:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: jarkar »

M.A.G. pisze:Koledzy, zestawik zamontowałem - Yosan 120pro + sirio T3 27 na uchwycie SF - 40 i proszę o poradę...

SQ i RF ustawiam po za miastem na dużym parkingu gdzie nie ma żadnych źródeł zakłóceń (budynków, linii napięcia a najbliższe latarnie są w odległości ok 60 metrów od auta).
Mnie uczyli, że SQ ustawiasz do wrażliwości swojego ucha - jak Ci szum nie przeszkadza to możesz mieć rozkręcone. SQ w pewnym momencie po prostu przestaje szumieć.
RF gain - nie ustawiasz na sztywno tylko w zależności od tego w jakich warunkach się znajdujesz (np. w mieście żeby zbierać mniej śmieci daję 3 godziny mniej niż max a poza miastem rozkręcam na max).
To twój pierwszy zestaw?
Było: PC78LTW + AT-71 + EC-2002
Jest: Atena po tuningu w KONEKTORze
Awatar użytkownika
M.A.G.
Posty: 45
Rejestracja: 2011-07-07, 23:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: M.A.G. »

jarkar pisze:To twój pierwszy zestaw?
Zestaw pierwszy, jak go ogarnę to za jakiś czas pewnie zmienię na coś o lepszej wydajności :-P
kepa416
Posty: 42
Rejestracja: 2011-06-11, 13:44
Lokalizacja: Siedlęcin

Post autor: kepa416 »

Witam chciałbym się dowiedzieć czy dopłacanie do lepszej anteny niż Siro 100 ma sens przy tym radio czy może kupić ML140 który kosztuje 60zł i do 100 zł można znaleźć jeszce Titanium 7000 i 1000.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Titanium to syf jakościowy. China pełną gębą.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Jarecki69
Posty: 49
Rejestracja: 2010-03-02, 15:36
Lokalizacja: Kołodziejewo

Post autor: Jarecki69 »

Moim zdaniem na razie zostaw tak jak jest, jeśli połkniesz bakcyla :-) to wtedy pomyśl o zmianie
161CBF080 mobil-JFK II, Sirio ML 145, baza Ranger2950DX,Densei2002,Masen1/2
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

flash pisze:Jeśli nie trzęsą Ci się ręce możesz spróbować samemu ;-)
Temat znalazłem gdzieś na elektrodzie.
Modyfikacja polega na dolutowaniu równolegle do CE9 kondensatora 22 µF i rezystora 100kΩ między kolektorem Q5 i bazą Q4.
Jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować, lub daj komuś, kto ma trochę wprawy w lutowaniu SMD.
Nie pomyl tylko polaryzacji kondensatora.
Tak to mniej więcej wygląda:

[url=http://images47.fotosik.pl/455/24032da334365cc8m.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdrawiam.
Dziś zająłem się tą modyfikacją i na razie udało mi się zalutować tylko rezystor... Kondensator w ogóle nie chce "złapać" nóżką, także muszę to odłożyć na później lub dać komuś wprawionemu w SMD. Bo w miejscu lutowania kondensatora jest bardzo ciasno :)

Ale pierwsze zmiany jakie zauważyłem po zamontowaniu samego rezystora - bezwładność SQ. Czyli co da wlutowanie kondensatora ?

[ Dodano: 2011-08-14, 01:14 ]
Udało się jako tako przylutować, ale... żeby w ogóle ujemna nóżka kondensatora stykała się z nóżką już istniejącego kondensatora, nałożyłem nieco większą kroplę cyny. Przez to powstało także połączenie ujemnej nóżki kondensatora z obudową potencjometru w miejscu zaznaczonym na foto.

Czy to może jakoś wpłynąć na działanie ?

Foto:

[ Dodano: 2011-08-14, 01:23 ]
I jeszcze jedno - czy u Was radio się grzeje podczas odsłuchu - na lewej ściance, bliżej panelu ?

[ Dodano: 2011-08-14, 17:22 ]
Po przejechaniu dziś paru kilometrów w mieście stwierdzam, że modyfikacja przyniosła wyraźną poprawę. Wprawdzie jest niedziela i ruch na #19 niewielki, ale nie zdarzyło się ani jedno zająknięcie przy odsłuchu.
Zobaczymy później :)
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
MatysLeo
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-14, 18:01
Lokalizacja: Puławy

Post autor: MatysLeo »

Witam,

Posiadam to radyjko od jakiegos tygodnia w zestawie z Sirio Omega 27 na magnesiku 15cm. Jestem amatorem i polegajac na opiniach "forumowiczów" na roznych portalach zakupilem to radyjko. Jak narazie jestem zadowolony, ale nieco denerwujace jest to, ze od czasu do czasu mozna zmienic przypadkowo kanal trzymajac gruszke w rece (nie ma zadnego dzwieku przy zmianie kanalu,a podczas jazdy nie widze wyswietlacza). A jesli chodzi o zasieg, jestem w pelni zadowolony, przy tescie na zalesionym terenie slyszalnosc ok. 4km. Moze malo, ale na poczatek mi wystarczy :)


Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yosan”