WZÓR PODANIA DO SPÓŁDZIELNI

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

no niestety, byłem dziś u prezesa, nie zgodził się. rozmowa wyglądała tak:
- dzień dobry
- dzień dobry
- posiadam antenę do CB długości 2,5 metra i chciałbym zapytać czy istnieje możliwość zamontowania jej na dachu?
- nie.
- a dlaczego
- bo nie.

koniec rozmowy..
sąsiad zgodził się na zamocowanie tego na swoim maszcie, ale powiedział, że lepiej by było, gdyby spółdzielnia o tym wiedziała.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

W przypadku kiedy instalacja ma powyżej 3m wysokości składamy pismo do wydziału urbanistyki miasta o zgłoszeniu a nie pozwoleniu na budowę.
http://zapodaj.net/66ee669c9509.jpg.html i tyle. Do tego wypada załączyć w miarę dokłądny i realistyczny rysunek techniczny i oświadczenie:
http://zapodaj.net/6d537d04a47c.jpg.html
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

co Wy na to ?


PODANIE

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na montaż na dachu bloku przy ul. Objazdowej 37 instalacji antenowej niezbędnej prawidłowego funkcjonowania radioodbiornika CB działającego w częstotliwości 26 - 27MHz. Jednocześnie deklaruję, iż urządzenie podłączone do wyżej wymienionej anteny nie będzie miało większej mocy niż 4W dla modulacji AM/FM oraz 12W dla SSB, zgodnie z wymogami homologacyjnymi. Informuję, iż mogę bez dodatkowego pozwolenia prowadzić transmisję na tej częstotliwości o mocy nie wyższej niż zadeklarowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005r w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia (Dz.U, z 2005r Nr 230, Poz. 1955).
Art.684 KC stanowi, że korzystający z lokalu ma prawo w nim założyć telefon, radio i inne podobne urządzenia oraz antenę, jeśli jest ona potrzebna do prawidłowego funkcjonowania tego urządzenia. Przepisy Prawa Spółdzielczego oraz Kodeksu Cywilnego nie przewidują opłat na rzecz właścicieli budynków za zainstalowanie przez użytkowników na własny koszt anten telewizyjnych i radiofonicznych na budynku.
Art. 268. KC mówi, iż „użytkownik może zakładać w pomieszczeniach nowe urządzenia w takich granicach jak najemca”.
Sam pokryję wszelkie koszty montażu oraz późniejszej konserwacji instalacji. Zapewniam także o zastosowaniu wszelkich środków zabezpieczających, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie montowanej instalacji antenowej oraz zapobiegających uszkodzeniom części budynku. Montaż anteny nie będzie naruszał poszycia dachowego, a późniejsze użytkowanie anteny nie będzie uciążliwe dla mieszkańców.
Równocześnie w razie zgody proszę o możliwość udostępnienia kluczy do włazów prowadzących na dach w celu dokonania niezbędnych pomiarów, a także ustalenia dogodnej i jak najmniej uciążliwej lokalizacji oraz późniejszego montażu instalacji antenowej. Oznajmiam, iż wszelkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, przepisami BHP, a także nie naruszą poszycia dachu.
Przedmiotem montażu będzie antena ½ lub 5/8 fali o masie poniżej 2kg zamocowana za pomocą obejm kominowych, które nie wymagają wiercenia. Montaż zostanie wykonany estetycznie, nie będzie oszpecał budynku. Instalację chciałbym wykonać w okresie wiosenno-letnim, gdy temperatura otoczenia oraz warunki atmosferyczne będą sprzyjające.
Instalacja nie będzie wykorzystywana w jakikolwiek sposób do celów zarobkowych, lecz wyłącznie do celów hobbystycznych.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i proszę o wydanie zgody w formie pisemnej.
Z poważaniem

Załączniki:
1.Fotografie ilustrujące podobne instalacje antenowe CB z użyciem obejm kominowych.
2.Informacje na temat: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie użytkowania Radia - CB bez zezwolenia.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

pasek888 pisze:Instalacja nie będzie wykorzystywana w jakikolwiek sposób do celów zarobkowych, lecz wyłącznie do celów hobbystycznych.
to akurat nie jest dobry argument... nie do końca dobry...
Obrazek
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

maroosz pisze:to akurat nie jest dobry argument... nie do końca dobry...
usunąłem to. coś jeszcze poprawić?
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

pasek888 pisze:w razie zgody
usuń
2.Informacje na temat: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie użytkowania Radia - CB bez zezwolenia. ( a to po co?)

Słuchaj im miej napiszesz tym chętniej to przeczytają. aha i z uśmiechem kolego =) z uśmiechem
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

orba pisze:usuń
2.Informacje na temat: Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie użytkowania Radia - CB bez zezwolenia. ( a to po co?)
ok, masz rację :)
orba pisze:aha i z uśmiechem kolego =) z uśmiechem
no ba :mrgreen:


już wszystko? coś jeszcze poprawić czy już jest ok ?
jako załącznik daję fotki obejm kominowych już zamontowanych u kogoś innego i fotki anten 1/2 i 5/8 fali, żeby wiedzieli o co biega i nie prosili w ew. odpowiedzi o szczegóły.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

pasek888 pisze:co Wy na to ?
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na montaż na dachu<ciach>
Napisałbym: Uprzejmie informuję..... Reszta ok. To twoje prawo a nie przywilej.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Besserwisser pisze:To twoje prawo a nie przywilej.
ta prawo... totalna bzdura... prawo to status spółdzielni i prawo budowlane...
Obrazek
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Jak zacząłeś zbierać znaczki to też pytałeś spółdzielni czy możesz?
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
hEkSu_kG
Posty: 96
Rejestracja: 2008-06-03, 19:41
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post autor: hEkSu_kG »

Besserwisser, obawiam sie, ze nie zdajesz sobie sprawy co mowisz .. albo po prostu nigdy nie miales doczyniania z biurokracja i kochanymi spoldzielniami ..
Było : TTI 770 + Sirio 145
Jest : UNIDEN 68 LTW + Densei 2002 + Sirio ML-145
Planowana zmiana na : Uniden PC68 LTW + Performer 5000

"Człowiek mądry zapyta, głupiec uda, że wie ..."
Awatar użytkownika
pasek888
Posty: 1454
Rejestracja: 2009-11-27, 20:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pasek888 »

Besserwisser pisze:Jak zacząłeś zbierać znaczki to też pytałeś spółdzielni czy możesz?
gdyby chciał zbierać je na dachu bloku, to na pewno by zapytał, żeby dostać klucze od włazu. tak, tak, wiem, że powinien być otwarty, bo przepisy przeciwpożarowe itd.
ale mało który właz jest otwarty.

Bes, pewnie mieszkasz w domku a nie w bloku i nie miałeś do czynienia z wąsatymi prezesami.
Johnny 3 + WA-27 / Albrecht AE 2990 AFS + Hyflex
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Od 25 lat moje anteny na różnych blokach stały i stoją obecnie. Nie dawajmy sobie wciskać ciemnoty.
Znasz to powiedzenie, że jak ktoś pytania zadaje to gó*niane odpowiedzi dostaje?
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
maroosz
Posty: 2264
Rejestracja: 2008-12-27, 20:38
Lokalizacja: Kielce CK
Kontakt:

Post autor: maroosz »

Besserwisser pisze:Nie dawajmy sobie wciskać ciemnoty.
Zejdź na ziemię. Jak się mieszka na wsi to może i nie ma problemów na dużych blokowiskach są... i tyle... nie miałeś styczności ze wszystkimi przypadkami to nie wciskaj ludziom badziewia do głowy... i się z tego ciesz...
Obrazek
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Mieszkam w bloku na którym stoją 4 moje anteny. Wszystkie postawione bez lizania rowa prezesom bo to jest moje prawo. Były owszem przepychanki włącznie z wizytami UKE ale anteny jak stały tak stoją. Bo to jest moje prawo.
Prezes jest dla mnie, nie ja dla niego. Żre i ubiera się za moje pieniądze to ma mi służyć bo taka jest jego praca.
Nie ma większego sensu się przepychać. Poczytajcie Ustawę o własności lokali, prawo do korzystania z części wspólnych, art. 206 KC i parę innych pomocnych przepisów.
Powodzenia i wytrwałości życzę w walce z ciemną masą.
Bes
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Zablokowany

Wróć do „FAQ”