SS3900 EFT

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
killer
Posty: 1390
Rejestracja: 2010-12-24, 20:48
Lokalizacja: JO81KX

Post autor: killer »

Eazy pisze:Francuz - odpowiedz mi proszę na pytanie: czy to, że zrobiłeś DX z Argentyną z SS3900EFT czyni tego TRXa dobrym radiem?
Zależy komu o tym fakcie by się powiedziało.

Gratuluje Jarek :-)
President Jackson forever
Mobile: Jackson II + Sirio Hi-Power 4000 + mikrofon seryjny
Base: Jackson 5 band + Jackson 6 band + Solarcon Imax2000 + Sadelta ME3 + Astatic 1104C + CB Master CB200 + FRQ8F1
Eksponaty: President Wilson + Tank Whip full 1/4 + President Texas (wer. 215cm)
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:... Poinformowałeś nas z czego zrobiłeś DX i z jakim krajem i niepotrzebnie bijemy pianę....
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
Nie jesteś pierwszy, który to zauważył, ale lepiej późno niż wcale :-)

Do zobaczenia na Zlocie, moje zaproszenie do reformowania też odebrałeś "nieco za głęboko" :mrgreen:
Killer pisze:Gratuluje Jarek :-)
dzięki :-D
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Chciałbym lekko się wypowiedzieć w temacie

czy to, że zrobiłeś DX z Argentyną z SS3900EFT czyni tego TRXa dobrym radiem?

A czy fakt że zrobisz łączność z alana 109 robi z niego dobre radio ?.. nie do końca , a jednak łączność jest robiona , uczepiliście się tego SuperStara jak by to był sprzęt przynajmniej pokroju alana i nie wspomnę już, że powiesiliście się na Jarku jak by nie wiadomo co wam zrobił , bardzo chętnie chciałbym mieć takiego 3900 i robić takie łączności.

PS. Gratuluje Jarek
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Młody

Post autor: Młody »

Bo jest pokroju alana 109, tyle, że ma ssb :mrgreen:
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Młody pisze:Bo jest pokroju alana 109, tyle, że ma ssb :mrgreen:
I co z tego, liczy się zrobienie łączności czy posiadanie radia, czasami to mam wrażenie, że zamiast gratulować i namawiać do kolejnych Dx-ów to szuka się tu okazji do zjeba..a kogoś za nic. Jestem jeszcze daleko w du..e z Dx-ami ale bardzo proszę niech pochwalą się osoby które wypowiedzały się powyżej o przedstawienie filmików lub QSl-ek z przeprowadzonych łączności z np. ostatniego miesiąca. Ja ich nie posiadam bo nie znam języka i mało mam okazji złapać kogoś kto mówi po polsku i mieszka poza granicami PL, ale też nie wypowidam się na temat które radio jest do d..y a które jest cool.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

jaroce80 - chyba za daleko szukasz. Burza wyniknęla z tego, że ze strony Francuza padła (a przynajmniej ja to w taki sposób odebrałem) sugestia, że wszyscy gadają głupoty bo on z tego radia (które niestety jest przeciętne) zrobił DX z Argentyną.

Stwierdzeniem ''Chciałem pozdrowić wszystkich anty-nastawionych do SS 3900 EFT'' i pochwaleniem się DXem trochę włożył kij w mrowisko bo było to dosyć sugestywne chociaż Francuz twierdzi, że przecież tylko poinformował o DXie... :roll:

Nie chodzi tu o samego DXa (którego gratulujemy Francuzowi) tylko o sugestywną wypowiedź w stronę osób krytycznie odnoszących się do tego radia i tyle :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Młody

Post autor: Młody »

Jarek a od czego masz EE? Do zrobienia DXa to trzeba tyle języka co nic. Nie musisz sie rozgadywać o pogodzie, sprzęcie itd. Wystarczy raport, imie i qth.

Nikt tu nie dyskutuje o łączności tylko o radiu.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Celem postawienia kropki nad "i" dodam:
Eazy pisze:Stwierdzeniem ''Chciałem pozdrowić wszystkich anty-nastawionych do SS 3900 EFT'' i pochwaleniem się DXem
postawiłem antytezę do przysłowia "nie wszystko złoto co się świeci" i tak jak bywają nie warte funta kłaków Lincolny, tak zdarza się trafić dobry egzemplarz SS3900EFT

To chciałem pokazać "anty-nastawionym" i w sumie to w końcu "doleciało", ale przez cały dzień mieliśmy co robić :mrgreen:

Przy okazji padły tu pouczające stwierdzenia, ale te już niech każdy sam sobie wyłowi.

Miłego wieczoru :-)
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

Młody pisze:Jarek a od czego masz EE? Do zrobienia DXa to trzeba tyle języka co nic. Nie musisz sie rozgadywać o pogodzie, sprzęcie itd. Wystarczy raport, imie i qth.

Nikt tu nie dyskutuje o łączności tylko o radiu.
Poza tym nawet osoby komunikujące się po angielsku sformułowaniami w stylu : KALI MÓWIĆ KALI ROZUMIEĆ i tak mają masę frajdy z takiego DXa.
Zauważ ,że nie tylko Ty czy inny krajan ma z tym problem.
Przecież na 27,555 równie dużo słychać francuzów, hiszpanów, i inne nacje , które pewnie też angielskiego nie znają .

Ja bym się tym nie przejmował - Polaków na 26.425 jest naprawdę sporo - sam się przekonałem o tym w przeciągu kilkunastu ostatnich dni.

Aczkolwiek masę frajdy sprawia rozmowa po angielsku - ja znam angielski raczej średnio ( masę słówek ale brakuje mi obycia z językiem i płynności w mówieniu - radio powoduje ,że powoli się odblokowuje i idzie mi coraz lepiej ) ale do DX wystarczy - i często gęsto zdarza się ,że mój rozmówca operuje angielskim na takim samym o ile nie słabszym poziomem .

Wniosek i tak jest jeden - uczyć języka się należy - i ni tylko po to by DXy robić !!! :shrek:
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

Eazy pisze:jaroce80 - chyba za daleko szukasz
nie wiem czy daleko ale napewno szukam sensu tej dyskusji
Młody pisze:Jarek a od czego masz EE? Do zrobienia DXa to trzeba tyle języka co nic
ok wczoraj próbowałem dowołać kolegę Gregor z Brukseli , niestety nie wyszło , pozatym czas nie zawsze pozwoli
strychoo pisze:Aczkolwiek masę frajdy sprawia rozmowa po angielsku
zgadzam się jak najbardzie , ale należy znać choć parę słów podstawy a ja tego nie mam , niestety nie było w szkołach angielskiego , przynajmniej u mnie
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Młody

Post autor: Młody »

Na stronie klubu masz jak zrobić qso. Łącznie z wymową, czego potrzebujesz więcej?
Awatar użytkownika
JAROCE
Posty: 1513
Rejestracja: 2010-05-06, 16:14
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OG

Post autor: JAROCE »

np. czasu , Qfa teraz na mnie się wyładujecie bo wyraziłem swoje zdanie .... ehh, wiem co jest na stronie, po leku nie od razku Kraków zbudowano, przyjdzie i czas na angielski.
mobil: Uniden PC-122/Santiago 1200/Motorola RSN 4001A
baza: Kenwood TS-480/Sirtel BSA-601A /New Spacelab 5λ8/Power xbox
Młody

Post autor: Młody »

Nie ma co sie bać własnego cienia
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Zamiast na mecze patrzeć to bijecie piane o nic :mrgreen: :mrgreen:
Ja dziś nawet radii nie odpaliłem , a też mam najlepsze radia świata Yaesu FT 8800 i FT 450D . Dlaczego najlepsze ?? Bo są moje , bo stoją na biurku przede mną podpięte do anten , bo innych nie mam , bo sprawiają mi frajdę i są jedyne w swoim rodzaju .
Niech ktoś teraz spróbuje powiedzieć , że nie mam racji :-P :evil: :roll:
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

januwojt pisze:mam najlepsze radia świata
łojejzu :-P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”