SS3900 EFT

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Młody pisze: też napisze, że jest najlepszym radiem
nie zapomnij tylko zacytować autora takiego stwierdzenia bo nie wszyscy lubią bajkopisarstwo
Młody

Post autor: Młody »

Nie widziałeś nigdy takich stwierdzeń? :shock:
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Ehhh amatorzy po co te przepychanki słowne ?? :-/
Każdy ma prawo do własnej opinii na dowolny temat, Francuz ma udany egzemplarz EFT i po temacie .
Mój EFT to był wyjątkowy szrot . Moja opinia opiera się na tym z czym miałem do czynienia. Tak w ogóle dywagacje nt wersji EFT tutaj to OT . :-P
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz - ja nie napisałem nigdzie, że SS3900 to szrot totalny i nadaje się na tackę pod talerz zupy.

Chodzi mi o to, że to samo można było osiągnąć na praktycznie każdym w miarę sensownym TRXie z SSB :-) Zrobienie tej łączności nie zmienia przecież faktu, że radio jest szerokie i pływające w f.

Reasumując - na tym TRXie pracuje się trudniej. Są radia, które pracują lepiej. I tyle.

Odnosiłem się tylko do tego, że zrobienie takiej łączności na tym sprzęcie nie oznacza, że jego wady i niedoskonałości pójdą w niepamięć :-) Oty i tyle. Nie ma się co przepychać. Po prostu zabrzmiałeś w swoim poście tak, jak gdyby 'puknięcie' DXa z Argentyną nagle miało sprawić, że to radio powinno się uważać za tak samo dobre, wąskie i selektywne jak Jackson I, czy Lincoln :-) Tak nie jest i nie będzie. Nie zmienia to faktu, że jest to RADIO i można z powodzeniem robić na nim cały świat. Tak samo można objechać Polskę Polonezem jak i BMW 7 :-) Cel ten sam tylko komfort trochę inny ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:..... to radio powinno się uważać za tak samo dobre, wąskie i selektywne jak Jackson I, czy Lincoln
Nie mogę tego tekstu w moim poście znaleźć, ani sugestii, że tak sądzę, ja tylko i wyłącznie poinformowałem tam krótko o konkretnym fakcie :-D
Za nieswoją nadinterpretacyjną twórczość nie mogę się kajać :-P
januwojt pisze:Moja opinia opiera się na tym z czym miałem do czynienia
:bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

EOT
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz pisze:
Eazy pisze:..... to radio powinno się uważać za tak samo dobre, wąskie i selektywne jak Jackson I, czy Lincoln
Nie mogę tego tekstu w moim poście znaleźć, ani sugestii, że tak sądzę, ja tylko i wyłącznie poinformowałem tam krótko o konkretnym fakcie :-D
Za nieswoją nadinterpretacyjną twórczość nie mogę się kajać :-P
No to ja się w takim razie kajam za moją nadinterpretację :shrek: Nadal jednak uważam Twoją wypowiedź za mocno sugestywną ;-) Jeżeli nie miała być sugestywna to nie do końca rozumiem zamysł... :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Młody

Post autor: Młody »

Ktoś tu sie nie potrzebnie unosi. Jarek, że Tobie sie podoba to nie znaczy, że jest dobre i warte tej ceny. Doceń zdanie innych.
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Wydzieliłem do osobnego tematu bo dyskusja w poprzednim wątku nie miała dotyczyć wersji EFT.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Ja wszystkich Was bardzo cenię i Wasze zdanie też, ale ktoś tu czegoś nie zrozumiał więc powtórzę i mam nadzieję, że zakończymy już tę dziwną dyskusję.

Po pierwsze primo:
podałem konkretny fakt, który poniżej powtórzę
Dziś na tym radiu zrobiłem łączność z Argentyną :-P

Po drugie primo:
nikt podanego przeze mnie faktu nie podważył, a nawet otrzymałem gratulacje, za które dziękuję.

Po trzecie primo:
dyskusja, która rozgorzała choć nie dotyczy podanego przeze mnie faktu doprowadziła do konkretnego stwierdzenia, które sam zaproponowałem, a powtórzył je januwojt:
januwojt pisze:Francuz ma udany egzemplarz EFT i po temacie
Młody pisze:że Tobie sie podoba to nie znaczy, że jest dobre i warte tej ceny
fakty nie mogą się podobać, ani być warte ceny, ONE SĄ
Młody pisze:Doceń zdanie innych.
zdanie o faktach może być tylko jedno: ONE SĄ

Ponawiam propozycję: EOT
Młody

Post autor: Młody »

A co ma jedno z drugim? Z każdego radia byś to zrobił bo zależało to od warunków. Dalej tkwisz przy swoim, a to radio wg Nas dalej jest tandetne. Napisz co w nim jest dobrego / fajnego?
Łączność fajnie, ale to nie zmienia faktów o radiu. Jak sam napisałeś, z nimi sie nie dyskutuje bo one są.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Młody pisze:A co ma jedno z drugim?
jak zrobię drugiego podobnego DXa to napiszę
Młody pisze:Łączność fajnie
dziękuję, też się bardzo ucieszyłem
Młody

Post autor: Młody »

Kluczem do sukcesu zawsze są anteny, ich montaż no i warunki. Radio daje komfort pracy. Radio można kupić nawet za 20tys ale przy lipnej antenie i tak sie nie zrobi więcej niż na takim za 1000.
OT taka mała dygresja
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz - jesteś niereformowalny :mrgreen:

Fakty:

1. Zrobiłeś DX z Argentyną. Fakt.
2. Zrobiłbyś tego DXa z każdego innego radia z SSB podpiętego do tej samej anteny. Fakt.
3. Zrobienie DXa zależy głównie od instalacji antenowej i warunków. Fakt.
4. EFT nie jest warte pieniędzy, które za nie trzeba zapłacić bo są radia oferujące dużo większy komfort pracy w podobnej cenie. Fakt.

Radio daje tylko (i aż!) komfort pracy. O sukcesie stanowią w głównej mierze warunki i antena i umiejętności operatora. Fakt :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

Eazy pisze:Francuz - jesteś niereformowalny :mrgreen:
Przyjedź na Zlot i podejmij próbę zreformowania mnie :mrgreen:
Eazy pisze:1. Zrobiłeś DX z Argentyną. Fakt.
fakt
Eazy pisze:2. Zrobiłbyś tego DXa z każdego innego radia z SSB podpiętego do tej samej anteny. Fakt.
przypuszczenie
Eazy pisze:3. Zrobienie DXa zależy głównie od instalacji antenowej i warunków. Fakt.
frazes, taki sam jak np. to, że zrobienie DXa bez radia nie jest możliwe
Eazy pisze:4. EFT nie jest warte pieniędzy, które za nie trzeba zapłacić bo są radia oferujące dużo większy komfort pracy w podobnej cenie. Fakt.
frazes
faktem jest to, że każde radio (i nie tylko radio) jest warte tyle pieniędzy ile klient zapłaci,
frazesem jest też stwierdzenie, że coś tam oferuje większy komfort niż inne coś tam w podobnej cenie;
nie ma czegoś takiego jak cena komfortu bo jednym wystarczy komfortowy Phaeton, a inni zapłacą za Maybacha i takie decyzje ocenie nie podlegają
Eazy pisze:Radio daje tylko (i aż!) komfort pracy. O sukcesie stanowią w głównej mierze warunki i antena i umiejętności operatora. Fakt :-)
nie fakt
fakt to rzecz obiektywna, umiejętności operatora na pewno nie są faktem;
nie wiem co stanowi o sukcesie, jak zaczniemy tu wyliczać to temat może się rozwinąć w sposób trudny do opanowania.

Całą tę dyskusję można sparafrazować w następujący sposób:
na Euro 2012 piłkarz strzelił bramkę
zebrało się grono fachowców, którzy stwierdzili, że:
- co z tego, że strzelił kiedy nie grał w tej drużynie co trzeba
- każdy inny też mógł strzelić
- mogło mu się nie udać gdyby nie to, że była ładna pogoda
- no strzelił, strzelił, ale strasznie nieprofesjonalnie się składał do strzału, miał złe buty i pobrudzoną koszulkę
- i jeszcze coś
- i jeszcze coś
- i tak w nieskończoność


a fakt jest tylko jeden: piłkarz strzelił bramkę :-P
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Francuz - odpowiedz mi proszę na pytanie: czy to, że zrobiłeś DX z Argentyną z SS3900EFT czyni tego TRXa dobrym radiem?

Bo nie do końca rozumiem. Chciałeś się pochwalić DXem, czy zareklamować EFT jako dobry sprzęt? Czy może jedno i drugie? Bo może niepotrzebnie się przemawiamy...

Jeżeli chciałeś się pochwalić DXem to ok. Cały wątek o EFT wówczas jest bezcelowy. Poinformowałeś nas z czego zrobiłeś DX i z jakim krajem i niepotrzebnie bijemy pianę.

Jeżeli jednak chciałeś napisać, lub dać do zrozumienia, że zrobienie tego DXa czyni z EFT cokolwiek lepszy sprzęt niż wyrażają to ogólne o nim opinie to chyba 'popłynąłeś' jak f w tym TRXie ;-)

A co do reformowania - może się pojawię na zlocie na jeden dzień ale reformować nikogo nie mam zamiaru. Nudno by było jak by każdy miał takie samo zdanie na każdy temat ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”