Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Paweł055
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-29, 14:16
Znak/ranga: Paweł 055

Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: Paweł055 »

Witam serdeczenie wszystkie Koleżanki i Kolegów.

Na wstępie chciałbym się przywitać na forum, miło dołączyć do Waszego szanownego grona... aczkolwiek nie do samego CB, gdyż w tej naszej pasji jestem już od 1992 roku - czasy technikum elektronicznego.
W zamierzchłych czasach pracowałem na onwie, alanie 28, nawet pożyczyłem koledze starego komarka (tak tak był kiedyś taki motorowerek) i w zamiana na rok miałem do użytku wypasionego Jacka 1 5band, to było radio, dla mnie do dzisiaj chyba niedościgniona konstrukcja odnośnie selektywności w AM, coś pięknego .. Włosi i Hiszpanie smażyli w piątkach, w Polsce w zerach klękała większość ówczesnych radyjek, czasem nie można było porozmawiać na drugi koniec miasta 15km w linii prostej bo nie było słychać naszych :-) Ale na Jacksonie rewelacja, AM puszczony przez filtr kwarcowy.. poezja, niesamowicie selektywne radio...

Ale już dość tej prehistorii...

Od jakiegoś czasu śledzę, przeglądam, czytam Wasze - nasze forum, szczególnie kwestie związane z radiotelefonami wstęgowymi.
W związku z tym, że obecnie jedynym radyjkiem które posiadam od kilku lat jest ONWA mini w mobilu i antena ML145, a wiecie, że to "słaby zestaw".

Chciałbym uaktywnić się na SSB, w mojej okolicy trochę pasjonatów budzi się do rozmów na CB ale prawie wszyscy w USB, podstawowa czterdziestka, czasem podobno jedna lewo.

I właśnie wracając do tematu, w poprzednich latach było aktywnych dużo wątków o CRT SS 9900 w różnych kolejnych wersjach, wszystkie przeczytałem od deski do deski, najmniej znalazłem o najnowszej wersji V4. Obecnie cicho, i to mnie zaciekawiło troszkę, czyżby radyjko już nie było tak popularne, tak dobrych parametrów itp. itd.?

Proszę doradźcie mi czy jest obecnie wartę tej ceny (na portalach od 1100 zł), a co najważniejsze jak oceniacie go w stosunku do Jacksona 1? Jak z selektywnością, czułością, w ogóle co wybrać na teraz z SSB, czy 9900 czy CRE 8900, na obecny 2024 rok, co sądzicie o tych modelach?

dużo pytań z mojej strony, ale proszę o wyrozumiałość dla "starego" cb radiowca :-)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: cassiopeia »

czołem ,
takiego radia w odsłuchu jak Jackson chyba nie znajdziesz wśród nowych sprzętów. Najlepiej wspominam to radio (jesli chodzi o mobilne)
Jednak posiadałem równiez CRE 8900 po modach z filtrami o stromych zboczach i byłem bardzo zadowolony- wręcz żałuje że sprzedałem.
kwestia tylko zmiany mentalności w obsłudze. połączenie jednego i drugiego miałem w SS3900 z Channel Guard i wąską Muratą. to pracowało prawie jak Jackson.
Jesli szukasz fajnego klasyka to szukałbym takiego ale z modami jak wspomniałem.
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Paweł055
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-29, 14:16
Znak/ranga: Paweł 055

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: Paweł055 »

Kolego Cassiopeia wielki dzięki za oddzew :-D
a widzisz nie pomyślałem o takim modelu jak 3900.

Jednak za względu na obecny brak bazy i tylko opcja mobil szukał właśnie czegoś gabarytowo ala SS9900 lub CRE8900,
gdyż w sumie chyba tylko te modele są dostępne z SSB. Przeglądając Wasze wątki forum z poprzednich nie mogłem wychwycić z jakiej "kategorii" jakościowej są oba te modele, a mianowicie wszędzie piszą że SS9900 lepsze od CRE8900 choćby ze względu na moc, ale 50 vs 25 nie robi prawie żadnej różnicy. Wydaje mi się, że czułość radia czyli stosunek szum/sygnał ma znaczenie, selektywność czy czułość mikrofonu itp itd.

może wypunktuje moje pytanka...:

1. Chciałbym Was zapytać o taką kwestię jak problemy z nadawaniem w CRE8900/AlincoDX10 w niskich temperaturach w samochodzie, znalazłem kiedyś taki filmik i wątek gdzieś w internecie, że użytkownik dopiero mógł nadawać w SSB po rozgrzaniu radia (wątek sprzed kilku lat), pamiętam że wersja CRE to 3.10 tak wspominał. W sklepach internetowych są właśnie tylko takie wersje dostępne. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem???

2. A jeszcze u Konektora w ofercie widziałem takie radyjko jak Dynascan 10m66, wygląda idealnie jak CRT SS9900 tylko ma mniejszy zakres częstotliwości (to akurat nie ma dla mnie żadnego znaczenia gdyż zainteresowany jestem "pasmem CB").
Nie wiecie czy ten 10m66 to tak jakby CRT SS9900 w wersji v1 v2 (z wszystkimi zaletami i wadami v1 i v2)???

czyli 10m66 = SS CRT 9900 v4 czy może 10m66 = SS CRT 9900 v1 v2 ?

a czy CRE8900 to tak jakby pomniejszony KPO DX 5000 ? w sensie elektronika płyta to samo itp


męczę Was męczę, ale coś chciałbym dobrać fajnego gdyż cena u Konektora fajna tych radyjek, CRE8900 tez tam jest i myślę właśnie o ich ofercie

pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: AntekPabianice »

Miałem CRE8900 i fakt, był problem z nadawaniem w niskich temperaturach. Wystarczyło wyłączyć blokadę Hi SWR (zabezpieczenie przed wysokim SWR).
CRT i Dynascan to w zasadzie to samo. Jest jeszcze Anytone 6666. Zaletą w stosunku do CRE8900, to płynna zmiana między pasmami. W CRE, żeby przejść na pasmo 10 m trzeba zresetować radio do ustawień fabrycznych. Jak się przyzwyczaisz, to nie będzie problemu. Natomiast zaletą CRE jest bardziej klasyczna obsługa: większość na pokrętłach, nie trzeba grzebać w ustawieniach.

Kiedyś krążył taki schemat, że CRE to taki mniejszy gabarytowo bliźniak DX-5000, jednak nie do końca jest to prawdą. CRE jest radiem lepiej filtrowanym, wnętrze lepiej ekranowane, mikrofon elektetowy i wg mnie lepiej działa (chociaż K-PO też nie jest złym radiem)
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
zibix
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-01, 08:30

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: zibix »

Posiadam CRE8900 w mobilu od dziesięciu lat i nigdy nie spotkałem się ze radio ma problem z nadawaniem przy niskich temperaturach .Inną sprawą jest że przy temperaturach mocno poniżej zera -15 -20 występuje zwiększony dryf częstotliwości to fakt .Zimą przy niskich temperaturach radio w SSB potrafi odjechać nawet o 4 setki na minus i potrzebuje trochę więcej czasu i temperatur w kabinie aby doszło do swoich parametrów .Jeżeli chcesz pracować w FM nie wymieniaj filtru pośredniej częstotliwości .Murata bardzo zawęża prace radiotelefonu i po wymianie filtru jest wyraźnie odczuwalny problem w modulacji FM .Jeżeli chcesz radio do mobila to bierz CRE małe gabaryt i tak jak napisał kolega powyżej radio bardzo dobrze odfiltrowane .Jeżeli jest dostępne w sklepie to kupuj nowe, jeżeli niema szukaj nie zrytego egzemplarza CRE8900 w internecie , lecz nie Alinco .
73...
Paweł055
Posty: 3
Rejestracja: 2023-12-29, 14:16
Znak/ranga: Paweł 055

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: Paweł055 »

Dzięki Kolego Zibix za wyczerpującą odpowiedź, a ciekawe co pisze, że nie Alinco, wszędzie pisze w wielkim Internecie, że to te same radia tylko inny brand. Fajny ten CRE tylko już go nigdzie nowego nie ma :-( dużo teraz jest CRT 6900 9900 7900. Wiec może coś więcej napiszesz, że nie brać Alinco
oloepoczta
Posty: 2
Rejestracja: 2023-12-26, 21:04

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: oloepoczta »

Witam i witaj kolego Paweł. Też byłem w Twojej sytuacji jeszcze miesiąc temu. Po przeczytaniu całego forum i kilku godzin na forach obcojezycznych miałem mętlik w głowie. Potrzebowałem gabaryt 1 din do mobila z ssb i w kwocie tysiąca złotych. Wybór padł na presidenta mckinleya. Udało mi się dorwać poniżej tej kwoty, pół rocznego. Narazie przestój w pracy, a radio w ciężarówce. Po jednym dniu nie mogę się za wiele wypowiedzieć. Szybkie porównanie do harry 3 i henry 24v. Jest dużo lepiej jeśli chodzi o odbiór. Asc działa najlepiej z trójki. Przy rf gain na max nie wpuszczał nic nie potrzebnego. Ale podkreślam że test narazie 1 dzień. Miejsce za to te same, budowa na wsi. Na innych modulacjach ładnie obcokrajowców było chwilę słychać. Narazie jest podpięty do sirio omega na magnesie na dachu. Auto to 4 ośka z płaskim dachem. Mam możliwość i chęć montażu z tyłu kabiny ok 15 cm poniżej linii dachu, lub dach, ale najlepiej magnes. I nie wiem co wybrać. A antena już czeka na testy. Będzie to sigma mini bullwhip. Mam jeszcze k40 helikala top loaded długości 3 ft na testy.
Trochę się rozpisałem w Twoim wątku, ale do brzegu. Rozważ jeszcze to radio, nie było zaproponowane a np w Stanach bardzo je chwalą.

Wysłane z mojego Pixel 7 przy użyciu Tapatalka

zibix
Posty: 2
Rejestracja: 2024-01-01, 08:30

Re: Superstar 9900 V4 cicho o modelu ?

Post autor: zibix »

Paweł055 pisze: 2024-01-17, 12:32 Dzięki Kolego Zibix za wyczerpującą odpowiedź, a ciekawe co pisze, że nie Alinco, wszędzie pisze w wielkim Internecie, że to te same radia tylko inny brand. Fajny ten CRE tylko już go nigdzie nowego nie ma :-( dużo teraz jest CRT 6900 9900 7900. Wiec może coś więcej napiszesz, że nie brać Alinco
No cóż jakiś czas temu miałem okazje porównać CRE 8900 do Alinco DX10 .W CRE 8900 jest lepsza praca odbiornika ,odbiornik jest spokojny cichszy taki po prostu przyjemniejszy dla ucha W Alinco trochę więcej szumi ale nie ma tragedii .Nadawczo Alinco DX10 jest w porządku często rozmawiamy z właścicielem tego radia i idzie to radio w w eter naprawdę fajnie . Nie wiem nie jestem elektronikiem z wyglądu są to identyczne radiotelefony czy w nim są identyczne dobrej klasy podzespoły tego nie wiem.Ale w porównaniu, CRE ma bardziej kulturalniejszą prace odbiornika jak z Alinco DX10 . Lecz generalnie Alinco jest OK .Ale gdybyś gdzieś trafił na nie zryte CRE to warto je kupić . Zaznaczam nie zryte po jakichś kilkunastu modach,tylko w oryginale bez tuningu. Co do innych modeli się nie wypowiem osobiście ich nie używałem ze słyszenia tylko podoba mi się praca CRT 7900 V
73...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Super Star”