Montaż boomerang'a przy antenie sat

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Montaż boomerang'a przy antenie sat

Post autor: Eazy »

Czy są jakieś przeciwskazania, żeby zamocować boomerang'a na uchwycie od anteny satelitarnej? Mam uchwyt przymocowany do komina (ramie aluminiowe w kształcie L) na którym mam zamocowany talerz od N-ki (na pionowym elemencie). Czy mogę na tej poziomej części 'domonotwać' boomerang'a, czy raczej to zły pomysł?
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Bumeranga można montować na dowolnym uchwycie - ta antena nie wymaga nawet uziemienia. Talerzowi od satelity też nie będzie przeszkadzać, ani on jej (jeżeli nie będzie zasłaniał).
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Chodzi mi głównie o wzajemne ewentualne zakłócanie się :-) Anteny będą bardzo blisko siebie. Zastanawiałem się, czy boomerang nie będzie zakłócać odbioru satki przy nadawaniu.
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
Awatar użytkownika
misiekELBLAG
Posty: 155
Rejestracja: 2009-08-29, 06:50
Lokalizacja: JO94QD

Post autor: misiekELBLAG »

ja mam gain master'a przy satce .... ;)
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Nie będzie. Satelita to baaaardzo odległe pasmo od CB :-)
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

Antena sat nie jest anteną nadawczą, więc zakłócać nie będzie bomeranga, CB jest znacznie niżej w widmie niż sat i też nic cię nie będzie działo.

Obawiam się jednak że bliskość promiennika bomeranga i metalowej czaszy anteny sat negatywnie wpłynie na jego pracę.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Dzięki bardzo za informacje :-) W ostateczności domontuje 1m pionowego masztu na tym poziomym ramieniu (żeby wyjść delikatnie ponad satkę) i dopiero zamontuje boomerang'a, żeby podczas mocnego wiatru bacik od boomerang'a nie 'pukał' satki ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Najlepiej by było, gdyby kolega dokręcił kawałek (np 1m) rurki aluminiowej do pionowej części uchwytu i dopiero tam zamontował bumeranga (czyli aby przeciwwaga też była nad talerzem). Pytanie tylko, czy uchwyt wytrzyma takie obciążenie.

[ Dodano: 2011-10-02, 18:15 ]
No właśnie :-)
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Czasen zdarza się, że konwerter od antent satelitarnej sieje...
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Mam nadzieję, że mój nie będzie :-P Wystarczająco miałem walki z szumami w aucie ;-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Na moje przerobione 4 konwertery tylko jeden, baardzo stary zakłócał więc być może nie będzie problemów. Musisz sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

Czas pokaże - na razie powolutku (baaardzo powolutku) robię listę podstawowego sprzętu na bazę i zaczynam kompletować elementy :-)
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
kamil_lodz

Post autor: kamil_lodz »

Eazy - skoro dopiero kompletujesz sprzęt, może pomyśl o innej antenie niż bumerang. Bumerang jest trochę kierunkowy :-( Gdzie w ogóle będziesz montować antenkę (tzn gdzie masz ten komin z talerzem)?
Awatar użytkownika
Marcin Sandomierz
Posty: 834
Rejestracja: 2011-04-09, 14:28
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Marcin Sandomierz »

kamil_lodz całkiem dobrze piszesz, popieram, na bomerangu niewiele uzyskasz, przy niewiele większym nakładzie będziesz miał normalną antenę i będziesz bardziej z niej zadowolony niż z bomerqanga.

A tak to dwa razy koszta, kupisz bomeranga, potem wciągnie cię to, zobaczysz że można coś więcej osiągnąć i będziesz chciał zmienić na normalną antenę.
Jak ja nienawidzę poniedziałków
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

No.... komin mam na dachu :mrgreen: Żart ;-) domek to pół bliźniaka. Komin nie wystaje niestety ponad kalenicę i jest na południowej połaci dachu (satka patrzy +/- na południe).

Wysokość ponad grunt to jakieś 8-9m (domek ma piętro + strych).

Nie upieram się przy boomerang'u :-) Jestem otwarty na inne propozycje. To moje początki, więc nie chcę dużo inwestować. Możliwe, że za radio posłuży mój DX-5000 na początek (do mobila coś innego się dokupi). Do tego jakiś zasilacz, trochę porządnego kabla no i antena.

Na początek DX i trochę śmiecowiej 19-tki :-)

[ Dodano: 2011-10-02, 21:09 ]
P.S. Z 1m masztem wyjdę anteną ponad kalenicę, więc będę mieć 360 wolnej przestrzeni na wysokości około 10m. Jakieś 400-500m od domu mam wysoki maszt radiowy. Mam nadzieję, że nie będzie zakłócać :-|
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”