Zakłócenia na stacji bazowej

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

wuj_stefan pisze:
Besserwisser pisze:To radiopowiadomienie od alarmu :)
M
Skłaniał bym się ku innym urządzeniom. Np. tomograf emituje bardzo dużo takich śmieci w ether, telewizory starego typu tzw. budy też nie za ciekawie wypadają. Oglądałem film i pytanie czy nie masz za blisko komputera? jak masz podłączoną tą maszynę?
Sprawdź po podłączeniu komputera do listwy uziemiającej.
I jak w zegarku od 16 do 7 rano mu to nadaje?
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
wuj_stefan
Posty: 47
Rejestracja: 2012-04-19, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuj_stefan »

Kolego Besserwisser, zwróć uwagę na pierwszą część mojej wypowiedzi, otóż wspomniałem o tomografie. Może w stanie spoczynku coś emitować, dwa pozostałe przykłady były luźnym spostrzeżeniem.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
pedro
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-03, 00:40
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: pedro »

Faktycznie masz problem.Ale się nie poddawaj.Sam jestem ciekaw jaki będzie finał.Myślę że koledzy pomogą.
Może 3-4m. lub dalej w innym miejscu zakłócenia będą mniejsze albo się stracą?
Musisz z kimś połazić po dachu i szukać.
°°°
Baza:
Jackson II ※ Lem AT 920M1 ※ Densei EC2018 Turbo
Garaż/warsztat:
Pr.George ※ Sadelta MB-4 ※ Lem AT 920 M1(drugi sznurek)
Mobill:
Intek HR 5500 ※ Road Devil ※ SS 1200
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

wuj_stefan, jak byś czytał ten wątek dowiedziałbyś się, że kolega wyłączał już korki, więc co ma do zakłóceń zasilanie kompa ?? :-)
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
Eazy
Posty: 2227
Rejestracja: 2011-09-28, 21:53
Lokalizacja: KO02KC

Post autor: Eazy »

wuj_stefan pisze:Oglądałem film i pytanie czy nie masz za blisko komputera? jak masz podłączoną tą maszynę?
Sprawdź po podłączeniu komputera do listwy uziemiającej.
To raczej nie ma wpływu bo kolega testował przy wyłączonych korkach w mieszkaniu na samym akumulatorze i było bez zmian :-) U niego w mieszkaniu nie ma więc źródła zakłóceń. Albo sąsiedzi mają jakieś 'zabawki' albo jakiś lokal usługowy albo szpital albo...
The clock is running. Make the most of today. Time waits for no man. Yesterday is a history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift... That's why it is called the present.
.
sullivan
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Znak/ranga: SQ3RLZ
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: sullivan »

Dziś będę kombinował z przemieszczeniem anteny w inne miejsce na dachu. Spróbuje też innych opcji. Dam znać jak wszystko sie potoczyło.
CB Baza: SS 3900 + Santiago 1200 + Sadelta Echo Master Plus Classic
VHF UKF: Icom 2730E
KF: Brak


SQ3RLZ
Awatar użytkownika
wuj_stefan
Posty: 47
Rejestracja: 2012-04-19, 17:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: wuj_stefan »

Napisz jakie efekty przyniesie zmiana pozycji.
:mrgreen:
sullivan
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 13:29
Znak/ranga: SQ3RLZ
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: sullivan »

Zmiany pozycji nie przyniosły rezultatu. Jak się chodziło z anteną po dachu to zakłócenia były większe niż wtedy gdy była przytwierdzona do masztu. Z zakłóceniami nie poradził też sobie sugerowany President Jackson I... Bladego pojęcia nie mam jak sobie z tym poradzić. Owinąłem nawet kabel dookoła na 8 zwoi i też to nic nie dało
CB Baza: SS 3900 + Santiago 1200 + Sadelta Echo Master Plus Classic
VHF UKF: Icom 2730E
KF: Brak


SQ3RLZ
Awatar użytkownika
Besserwisser
Posty: 3564
Rejestracja: 2010-02-19, 22:35
Lokalizacja: Starting GPS...
Kontakt:

Post autor: Besserwisser »

Znaleźć co tak zakłóca i to wyeliminować albo przeprowadzić się. Żadne radio ci nie pomoże.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
God listens to Slayer
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Przychylam się do opinii besa , że to coś w stylu jakiejś czujki , alarmu . Nie będzie to daleko od Ciebie . Przyobserwuj czy ktoś w najbliższym sąsiedztwie nie ma jakiegos alarmu czujek na domu , albo sklepik . Niektóre zabawki zdalnie sterowane pracują w tzw ,,dziurach'' podstawowej czterdziestki . Ja miałem przypadek słuchania na dziurze 19tego kanału freq 27,190 MHz jakiegos urządzenia monitorującego obłożnie chorego . Słychać było urządzenie oddechowe , monitor ekg i samego chorego.
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

januwojt, Mnie kiedyś sąsiad słyszał w głośnikach komputerowych ja nadawałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

piotrekCB pisze:januwojt, Mnie kiedyś sąsiad słyszał w głośnikach komputerowych ja nadawałem :mrgreen:
Ciesz się , że jakas stara sąsiadka nie słyszała CIe na freq toruńskiej rozgłośni :mrgreen:
Awatar użytkownika
Pyrek
Posty: 1287
Rejestracja: 2012-01-13, 17:12
Lokalizacja: masz to radio!

Post autor: Pyrek »

januwojt, bijesz do mnie mnie :mrgreen: jak dopaliłem inteka na pełną moc w AM byłem słyszalny w domofonie :mrgreen: a z tym radiem to chyba jakaś ściema żeby mnie wkurzyć.
Nie ma ludzi normalnych i nie normalnych są Ci którzy nie zostali przebadani i Ci który pozamykani są w zakładach.
Kenwood TS 480sat LW 41,5m
HR5500 SS1200 EC2002 i kl203p
Uniden Grant...
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

adikpn pisze:januwojt, bijesz do mnie mnie :mrgreen: jak dopaliłem inteka na pełną moc w AM byłem słyszalny w domofonie :mrgreen: a z tym radiem to chyba jakaś ściema żeby mnie wkurzyć.
Ha ha ha , a co myślisz , że tylko Ciebie słyszeli tam gdzie nie trzeba ??? ;-)
Adik przez moje anteny sąsiadowi króliki wyzdychały i mikrofalówka się spaliła ... :mrgreen: :mrgreen:
UKE półtora roku temu też miałem na głowie zapodane przez życzliwego sąsiada :roll:
P.S. Nie do Ciebie piłem , to tylko zbieżność . :lol:
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

adikpn pisze:byłem słyszalny w domofonie
tylko u tej pani co jej nie lubisz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”