Instalacja masztu i anteny.

Wszystko co dotyczy budowy, ochrony i bezpiecznego instalowania i użytkowania masztów i instalacji antenowych.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Checiel
Posty: 124
Rejestracja: 2009-05-26, 15:28
Lokalizacja: KO01BW/Skierniewice

Instalacja masztu i anteny.

Post autor: Checiel »

Po wielu trudach związanych z namową właściciela lokalu do podpisania prosby do społdzielni dzis ją wręczyłem osobiscie pani prezes. oto jej tresc:

xxxxxxxxxxxxxx, dn. ………, czerwca 2010 r.
Checiel
XxXXxXxxX Xx/Xx
xx-xxx xxxxxxx
Tel xxxxxxxxxxxxx
Spółdzielnia Mieszkaniowa
„xxxxxxxxxx” w xxxxxxxxxxxxxxx
PROŚBA
Zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na montaż anteny CB działającej w częstotliwości 26 – 27 Mhz na dachu bloku przy ulicy xxxxxxxxxxxxxxxx xx. Jednocześnie deklaruje, iż urządzenie podłączone do wyżej wymienionej anteny nie będzie miało większej mocy niż 4W zgodnie z wymogami homologacyjnymi. Informuję, iż mogę bez dodatkowego pozwolenia prowadzić transmisje na tej częstotliwości nie wyższej niż zadeklarowana zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005r. w sprawie urządzeń nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia (Dz. U. z 2005r. Nr 230, Poz. 1955).
Sam pokryję wszelkie koszty montażu, instalacji oraz dalszego użytkowania anteny. Zapewniam także o zastosowaniu wszelkich środków zabezpieczających, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie montowanej instalacji antenowej oraz zapobiegających uszkodzeniom części budynku. Instalacja tej anteny będzie przeprowadzona przez doświadczone osoby, które posiadają odpowiednią wiedzę oraz przyrządy do montażu i strojenia. Montaż anteny, ani późniejsza jej eksploatacja nie będą naruszały poszycia dachowego, ani elewacji, ponieważ chcę wykorzystać elementy znajdujące się na dachu.
Użytkowanie radia i anteny nie będzie uciążliwe dla mieszkańców, gdyż posiadane przeze mnie radio, jak i antena, spełniają wymogi homologacyjne, są nowe i nie przeszły żadnych modyfikacji. Są przystosowane do użytkowania na terenie Polski. Maszt pod instalację anteny nie będzie przekraczał 3 metrów, co jest zgodne z Prawem Budowlanym oraz ze wszystkimi innymi wymogami, które określają, że anteny nadawcze i nadawczo-odbiorcze powinny znajdować się co najmniej 2,5 metra od urządzeń elektrycznych, co obecnie nie jest spełnione, a możliwość spełnienia tych warunków występuje na dachu.
Chciałbym dodać, że istniejąca instalacja nie wpływa korzystnie na wygląd zewnętrzny bloku oraz może w obecnej chwili powodować zakłócenia w działaniu sprzętu elektronicznego dlatego zdecydowanie mniej uciążliwy byłby montaż na dachu, gdzie nie znajdują się urządzenia mogące wchodzić w konflikt z anteną oraz montaż anteny na dachu nie jest tak bardzo zauważalny jak obecny. Ponad to antena nie działa w obecnej chwili prawidłowo, gdyż z jednej strony zasłonięta jest budynkiem gdzie nie jest zachowana wymagana odległość.
Dodatkowo chciałbym wspomnieć, że współdziałam z kolegami, którzy propagują kulturę na CB radiu, ale również mamy w planach współpracując z odpowiednimi służbami odtworzenie stacji bazowych z czynnym kanałem ratunkowym.
Równocześnie informuję, iż służę odpowiedzią na wszelkie pytania związane z tym tematem, wspólnie ze starszymi kolegami, krótkofalowcami możemy wyjaśnić wszystko, co będzie niezrozumiałe. Chciałbym również podkreślić, że nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań co do instalacji anteny na dachu, przepisy mówią, iż te urządzenia są traktowane na równi z instalacją i użytkowaniem telefonów, Internetu a nawet radioodbiorników i telewizorów, czyli tzw. mediów, a dostęp do takich urządzeń to prawo każdego obywatela. Jedynym powodem nie umożliwienia instalacji takiego urządzenia jest zły stan techniczny budynku lub jego części.
W załączeniu dodaję wszelkie potrzebne informacje prawne dotyczące instalacji anten i użytkowania sprzętu radiotelekomunikacyjnego w budynkach.
Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i wydanie zgody w formie pisemnej.



_________________ _____________________
xxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx
(Zainteresowany) (Właściciel lokalu)


Obecnie nagromadziłem dużo przydatnych informacji w tym prawnych które dołączyłem do mojej prośby.

W razie czego służę ich udostępnieniem

Pozdrawiam - Chęciel
Octavia: Lafayette Atena tuning Konektor v2 + President Missouri
Isuzu: Yosan CB-100 + President Florida
Baza: Po rozbiórce
Garażowe graty: President Taylor ASC tuning Konektor , KM-2018
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Checiel, daj znać co napisali na ten elaborat .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Checiel
Posty: 124
Rejestracja: 2009-05-26, 15:28
Lokalizacja: KO01BW/Skierniewice

Post autor: Checiel »

No bede mówił na bieżąco.
Najgorzej to ja miałem z ojcem, którego nie mogłem namówić ale wreszcie się udało.
Zobaczymy, dziś mam zamiar się wybrać osobiście do pani prezes. Jedynym minusem w tym wszystkim jest to, że moja spółdzielnia to jeden blok i tylko 16 lokali przez co żyjemy jak wspólnota, każdy z każdym prawie jak przyjaciel, więc nie chce się z nikim kłócić.
Po przeanalizowaniu 10 tysiecy ustaw, for internetowych dowiedziałem się jednego.
- Jeżeli maszt nie przekracza 3 metrów wysokości to nikt nie ma prawa zabronić mi jego postawienia. Oczywiście my wiemy że antena to kolejne 7 metrów wys. ale maszt jest częścią ruchomą(czyt. w każdej chwili niby mogę ją zdjąć) a maszt nie. - jedynym powodem nieumożliwienia mi postawienia masztu jest zły stan budynku. - jeżeli w statucie spółdzielni jest coś co zabrania mi postawienie masztu to wtedy jest to niezgodne m.in. z prawem telekomunikacyjnym
Octavia: Lafayette Atena tuning Konektor v2 + President Missouri
Isuzu: Yosan CB-100 + President Florida
Baza: Po rozbiórce
Garażowe graty: President Taylor ASC tuning Konektor , KM-2018
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

Chyba trza to skleic.............. viewtopic.php?t=236&highlight=pozwoleni ... %B3dzielni ........ z tym.
:-P
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

Marek, nie badż taki mądry :mrgreen: Tamten jest taki długi , ze raczej nadaje sie do zamknięcia - 10 stron to raczej nikt nie czyta - zgodnie ze sztuką moderacji - lepiej niech ten zostanie i tu będą kierowane ewentualne dalsze pytania .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

kgb14, ja myślę że lepiej by było jak zostaniemy przy jednym wątku a nie 15 narobić bo tamten za długi , bez przesady
Checiel pisze:ale maszt jest częścią ruchomą(czyt. w każdej chwili niby mogę ją zdjąć) a maszt nie.
nie rozumiem ?
Awatar użytkownika
gibol1412
Posty: 157
Rejestracja: 2010-03-31, 16:43
Lokalizacja: Choszczno
Kontakt:

Post autor: gibol1412 »

darelk pisze:kgb14, ja myślę że lepiej by było jak zostaniemy przy jednym wątku a nie 15 narobić bo tamten za długi , bez przesady
Checiel pisze:ale maszt jest częścią ruchomą(czyt. w każdej chwili niby mogę ją zdjąć) a maszt nie.
nie rozumiem ?
Kolega miał raczej na myśli, że antena jest częścią ruchomą a maszt stałą w jego przypadku. W końcu maszty też są ruchome.
73!
Jarek Choszczno
161NT043
SQ1PRC


Moje filmy
Marek
Posty: 10456
Rejestracja: 2009-10-19, 20:43
Lokalizacja: Jastrzębie

Post autor: Marek »

kgb14 pisze:Tamten jest taki długi , ze raczej nadaje sie do zamknięcia
Temat powinien zostać scalony skoro traktuje o tym samym.
kgb14 pisze:10 stron to raczej nikt nie czyta
Na pewno? Jak ktoś szuka odpowiedzi to czyta
kgb14 pisze:zgodnie ze sztuką moderacji - lepiej niech ten zostanie .
Zgodnie ze "sztuką moderacji" tematy podobne się scala :-P , ale jak wiadomo "sztuka moderacji " nie istnieje , są tylko "zasady dobrego moderowania" :mrgreen:

A przepisy które wejdą

"Maszty i konstrukcje antenowe będzie można stawiać na budynkach bez pozwoleń budowlanych. Dla konstrukcji wyższych niż 3 metry będzie wymagane zgłoszenie.
"

Warto więc aby wszystkie informacje były w jednym temacie a nie roz.................one po całym weselu :mrgreen:
[you] najlepsze w tym forum jest to ze posiada takiego użytkownika jak [you]

Forum to nie agencja towarzyska-NIE DOGODZIMY KAŻDEMU !!
[scroll]Marek iyi gunler ve allaha emanet ol . Salam alejkum.[/scroll]
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

Mam mały problem ze swoją spółdzielnią. Otóż nie wyraża ona zgody na montaż anteny CB na dachu bloku.
Oto ich pismo na prośbę wydania zgody na montaż i wydanie kluczy do włazu prowadzącego na dach:
Odmowa jest spowodowana tym, że Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa w poprzednich latach poniosła duże nakłady finansowe za naprawy dachów i za zwroty odszkodowań. Zamontowane anteny były przyczyną uszkodzeń dachów w następstwie czego powstałe przecieki powodowały szkody u dużej liczby lokatorów. (...) ZSM doprowadziła do demontażu wszystkich anten i chcąc uniknąć podobnych "kosztownych" zdarzeń udziela odpowiedzi odmownych
Drugim ważnym powodem odmowy jest fakt, że blok przy ul. (...) jest po termomodernizacji (dotyczy to również dachu) i każda ingerencja wiązałaby się z utrata gwarancji udzielonej przez wykonawcę na w/w roboty.
Dwa racy informowałem ich o tym, że dachu nie uszkodzę, że zastosuję obejmy kominowe, że mam prawo montować antenę na dachu budynku.

Dwa razy przysłali list z odmową. Podałem wszystkie paragrafy jakie znalazłem w internecie, które miałem nadzieję ich trochę zmiękczą. Niestety bez skutku. Co robić? Negocjować dalej czy mieć ich w nosie i wchodzić na dach? I jak to zrobić skoro klucz do włazu prowadzącego na dach jest w ich posiadaniu? Niby mieszkam na czwartym (szczytowym) piętrze, ale z drabinki wchodzić to tak trochę niepewnie.
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Pomyślałeś co będzie jeśli faktycznie jakiś lokator zgłosi szkodę z powodu zalania? Kogo wtedy pociągną do odpowiedzi?

noid wyprowadź antenę ze światła okna nad dach. W Poznaniu ludzie tak mają na 10 i wyższym piętrze i anteny trzymają się latami.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

a nie wystarczyłaby dokumentacja w postaci zdjęć z przed, w trakcie i po montażu?
orba pisze:noid wyprowadź antenę ze światła okna nad dach.
tzn jak?
Awatar użytkownika
darelk
Posty: 1655
Rejestracja: 2009-05-24, 20:35
Lokalizacja: Ełk KO13ET

Post autor: darelk »

noid, ja albo bym dalej się wymieniał pismami , lepiej bym poszedł do prezesa i mu wytłumaczył , a jeśli nie to sam bym wszedł na dach i tyle , pogadaj z jakimś pracownikiem tej spółdzielni , daj flache czy coś i dadzą klucz , ja miałem ułatwione zadanie bo wszedłem zamontowałem i w nosie ich mam
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Montujesz antenę na czymś takim http://sklep.delta.poznan.pl/uchwyt--um ... p1252.html we wnęce okna. Tak jak widziałam u znajomego to ma taki uchwyt na dole okna i drugi stabilizujący maszt na górze okna.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
Awatar użytkownika
noid
Posty: 977
Rejestracja: 2010-03-13, 17:24
Lokalizacja: Norwich [UK]
Kontakt:

Post autor: noid »

ale 5/8 fali z przeciwagami bedzie za blisko sciany bloku.. tak sadze.. ewentualnie bede montowal na maszcie do balkonu. tylko co z instalacja odgromowa wtedy.. na dachu podlaczylbym sie pod istniejaca
orba
Posty: 2924
Rejestracja: 2008-11-16, 20:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: orba »

Antenę musisz nad dach wyciągnąć ale jak dasz taką z długimi przeciwwagami to ja współczuję ją instalować. Może na czas samej instalacji pozwolą Ci wejść na dach.
Każdy ma szansę na ciepłe słowo =)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maszty i Instalacje Antenowe ”