CB w Kia Venga

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

krtom
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-31, 09:12
Lokalizacja: Krakow

CB w Kia Venga

Post autor: krtom »

Witam,

na pokład dołączyło nowe wyposażenie. Montaż bezinwazyjny, tylko naklejka na dach by lakieru nie porysował magnez. Radio na tyle małe że zmieściło się od dużego schowka i przyczepione na rzepach i pod takim kontem żebym widział wyświetlacz z za kierownicy. Sterowanie w gruszce bardzo wygodne. Półka będzie na wpół przymknięta by nie przeszkadzał pasażerowi a pozwalała mi widzieć radio.
Prawda jest taka, że nie jeżdżę zbyt dużo i zależało mi na dyskrecji - nie chce mi się go wyciągać i myśleć czy ktoś się połasi czy nie. Antenka do bagażnika i nikt nic nie widzi.

pozdro i do usłyszenia w eterze!

ps. tak przy okazji - wiele się naczytałem na forach o zasadach sprzęcie itp. Wiele pisze się o kulturze i przekleństwach. Niestety jadąc z dziećmi 50% rozmów nie za bardzo da się słuchać. Slang nawet jest śmieszny, ale wyzywanie się w eterze żałosne :/

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
CB Radio Maxon CM-70 + Antena Delta 877 (45 cm)
Awatar użytkownika
Patriko
Posty: 541
Rejestracja: 2010-10-02, 20:54
Lokalizacja: JO82XH

Post autor: Patriko »

Jak dla mnie hardcore :evi:
Awatar użytkownika
leonid pakas
Posty: 634
Rejestracja: 2009-12-30, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: leonid pakas »

Jestem ciekaw jednego ... Jak chcesz pierwiastkiem porysować dach ? Jakaś nano technologia czy coś?

Co do wyzywania w eterze ... Nic na to nie poradzisz ale od tego dzieci raczej na łysych kiboli nie wyrosną :mrgreen:

Montaż średniej klasy ale liczy się to ,że dla ciebie jest schludnie i praktycznie ;).
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

krtom pisze: Niestety jadąc z dziećmi 50% rozmów nie za bardzo da się słuchać. Slang nawet jest śmieszny, ale wyzywanie się w eterze żałosne :/


niestety jest jak jest, a upominanie nic nie daje :-/ , ważne że ze sprzętu jesteś zadowolony :-D
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

Nieergonomicznie
Niepraktycznie

Jestem na nie
YIP YIP
krtom
Posty: 5
Rejestracja: 2011-05-31, 09:12
Lokalizacja: Krakow

Post autor: krtom »

Mi pasuje, schylać się muszę tylko by włączyć - resztą steruje z gruszki. Dla mnie praktyczne bo jak napisałem zależało mi na dyskrecji - nie chce mi się go wyciągać, albo myśleć czy ktoś się połasi czy nie. Antenka do bagażnika i nikt nic nie widzi.
Ale wiadomo jak na te sprawy patrzy amator :)
dzięki i pozdro!
CB Radio Maxon CM-70 + Antena Delta 877 (45 cm)
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Lepiej było by dać radyjko pomiędzy siedzenia a tunel (jest ono cienkie i bez problemów idzie wsunąć pomiędzy cokolwiek) i też było by dyskretnie i wg. mnie lepiej niż w schowku. Obsługi idzie się nauczyć na pamięć (wszystko sterowane z gruszki) i nie trzeba patrzeć na wyświetlacz, radyjko jak na swój przedział cenowy jest całkiem niezłe (idzie poprawić aby było lepsze)(na dzień dobry najlepiej podregulować pot.odpowiedzialny za ASC i będziesz miał o niebo lepszy odbiór) i lepiej dać zewnętrzny głośnik, będzie bardziej wyraźny odsłuch niż z tego bełkotliwego wewnętrznego. Pomyśl też nad dłuższą anteną. Powodzenia.
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
Awatar użytkownika
Francuz
Posty: 3543
Rejestracja: 2007-11-29, 15:23
Lokalizacja: Sosnowiec
Been thanked: 2 times

Post autor: Francuz »

jareko20 pisze:Lepiej było by dać radyjko pomiędzy siedzenia a tunel (jest ono cienkie i bez problemów idzie wsunąć pomiędzy cokolwiek) i też było by dyskretnie i wg. mnie lepiej niż w schowku. Obsługi idzie się nauczyć na pamięć (wszystko sterowane z gruszki) i nie trzeba patrzeć na wyświetlacz, radyjko jak na swój przedział cenowy jest całkiem niezłe (idzie poprawić aby było lepsze)(na dzień dobry najlepiej podregulować pot.odpowiedzialny za ASC i będziesz miał o niebo lepszy odbiór) i lepiej dać zewnętrzny głośnik, będzie bardziej wyraźny odsłuch niż z tego bełkotliwego wewnętrznego. Pomyśl też nad dłuższą anteną. Powodzenia.
Modyfikacją tej propozycji jest umieszczenie radyjka na lewym środkowym słupku.
Obsługa też "na pamięć", ale w miarę wygodnie.
konrad12

Post autor: konrad12 »

Nie ma co zmieniać, i tak łatwiej obsługiwać to radio gruszką niż z panelu. Miałem to wiem :P A w schowek jak się zamknie to nic nie widać i nie kusi. Wyświetlacz też kolega widzi z miejsca kierowcy, to po co kombinować :-D

Jedynie co, to zmieniłbym antenę na jakiegoś solidnego bacika. Ten Maxon mimo, że ergonomicznie jest do kitu to ma fajny odsłuch i nie jest szumofonem :-)
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

Konrad nie mów że oryginalny głośnik jest dobry (wg mnie jest bardzo bełkotliwy) dużo lepszy odsłuch miałem na zewnętrznym NOKIA SP-3 . Tym bardziej że radio działa w schowku.
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
konrad12

Post autor: konrad12 »

jareko20 pisze:Konrad nie mów że oryginalny głośnik jest dobry
Powiem Ci, że nawet nie wiem bo zawsze miałem to radio podłączone pod głośnik Nokii- SP3 i na nim odsłuch był fajny.
Awatar użytkownika
jareko20
Posty: 294
Rejestracja: 2011-02-01, 22:23
Lokalizacja: JN99KT

Post autor: jareko20 »

A no jak tak to masz racje :mrgreen: SP-3 działa jak ta lala :mrgreen: Dobrze że nie słuchałeś oryginału.
Siejący Peugeot 406 HDI+WALKER + road devil +sirio Performer5kilo/sirtel gamma I R

Było:SIMPSON SUPER CHEETAH Cobra 29 LTD Bluetooth/Harry III ASC/MAXON CM 70/SIRIO AS100 MAG/SIRIO ML145 MAG/k-po nm452
konrad12

Post autor: konrad12 »

Za krótko miałem to radio, żeby je dokładnie potestować. A na SP-3 nie mogę narzekać, stary, ale dobry :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia”