Mazda 6 GJ

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

pkobierecki
Posty: 103
Rejestracja: 2013-10-12, 17:01
Lokalizacja: Oleśnica

Mazda 6 GJ

Post autor: pkobierecki »

Cześć!
Zrobiłem sobie dłuższą przerwę od CB radia, ponieważ poprzednie moje auto (Lexus CT) nie dogadywał się z pasmem CB (zakłócenia), a nowe auto ma taką wredną bryłę deski rozdzielczej, że nie ma gdzie go zamontować.

Na początku było rozwiązanie siłowe które było pogwałceniem estetyki oraz tapicerki i plastiku tunelu środkowego. CRT SS9900 jeździło wciśnięte pomiędzy tunel a fotel. Wtedy przekonałem się, że to nie Lexus CT tak zakłócał pasmo, tylko po prostu na kanale 19 zapada pom prostu coraz większa cisza, a użyteczność CB radia w Poolsce ma coraz mniej sensu. Używało się fajne, ale żal mi było fotela, dodatkowo czasem na prawym fotelu wożę nosidełko z dzieckiem zapięte na pasy lub pasażera i radio wtedy dosyć kolidowało z tym nosidłem dodatkowo zasłaniając zapięcie do pasów. Ale... bardzo lubię SS9900 i fajnie mi się z nim pracuje, ale niestety nie ma na nie miejsca w tym aucie.

Potem przez kilka miesięcy nie miałem żadnego radia, ale wreszcie uległem pokusie- w szafie kurzyło się Apollo Road Blues po tuningu w Konektorze- niestety nie za bardzo poboda mi się to radio, bo automatyczna bramka szumów wpuszcza nieczytelne komunikaty pomimo maksymalnej nastawy. Ale... stwierdziełm, że i tak w dzisiejszych czasach radio już nie jest takie popularne jak kiedyś, więc zrobię sobie taką instalacją która jest praktycznie bezinwazyjna, niewidoczna i nie wkurza. Wszak może za miesiąc mi przejdzie i po prostu będę chciał je zdemontować. Unałem, że ustwię na sztywno bramkę szumów na jakiś wyższy poziom i tak będę jeździł. Niezbyt łatwe zadanie, bo chcę mieć ciastwo i zjeść ciastko. Kluczem do sukcesu okazało się poprowadzeie dodatkowego zasilania za pomocą specjalnej "złodziejki" prądu z skrzynki bezpieczników i schowanie centralki pod fotelem, a potem poprowadzenie kabla przedłużającego w progu i osłonie bezpieczników, po czym wyjście kabla na zewnątrz. Najbardziej jestem zadowolony ze swojego sposobu na umiejscowienie gruszki która siedzi pewnie i stabillnie zaklinowana. Auto wydaje się być wprost stworzone do montowania w nim wszelkich instalacji, bo plastiki są na klipsy, łatwo zdejowalne, a uszczelki mają dodatkowy schowek na kable :) Antena Virginia, bo nie chce nic na stałe, Głośnik Alan AU25, bo wbudowany w radio jets beznadziejny.
Można uznać, że Mazda 6 GJ jest "pokonana", udało mi się wygrać nierówną walkę z designerami :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Apollo Road Blues V2 + Virginia
Motorola GP360
Motorola XT660d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mazda”