Opel Astra G kombi

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Opel Astra G kombi

Post autor: Skorupa »

Dzień dobry Państwu! :)

Chciałem pochwalić się moją skromną instalacją CB w samochodzie Opel Astra G kombi.

W skład zestawu wchodzą: President Harry III, antena Sirio AS 100 zamontowana w dachu na stałe na główce CTE, głośnik zewnętrzny Uniden ESP 5, mikrofon oryginalny - jeśli polecacie jakiś fajny ze wzmocnieniem i echo do tego modelu radia to byłbym wdzięczny, bo nie wiem na jaki się zdecydować. Całość zasilana bezpośrednio z akumulatora.

Radio zamontowałem w półce pod panelem klimatyzacji. Samą półkę wyciąłem od góry i od tyłu, a radio przykręciłem do niej za pomocą uchwytu z zestawu. Zostało trochę miejsca, w sam raz na telefon komórkowy czy długopis. Uchwyt do gruszki umieszczony obok wajchy biegów - nie przykręcony, tylko wciśnięty między plastiki - trzyma się pewnie i jest wygodnie.

Głośnik zewnętrzny przykręciłem po lewej stronie kierownicy za przełącznikiem kierunków. Musiałem go rozkręcić, przewiercić i za pomocą jednej śruby przykręcić do deski rozdzielczej. Kabelek schowałem i całość wygląda myślę dość schludnie.

Antena w dachu zakręcona na główkę PL CTE. Kabel schowany na całej długości pod plastikami.


Eksperymentowałem wcześniej z montażem głośnika - pierwotnie miałem Albrechta za uchem nad uchwytem pasów bezpieczeństwa, ale dziwnie mi było słuchać dźwięków zza głowy, później przeniosłem go w nogi, ale było tak jakoś bełkotliwie, aż posłuchałem trochę unidena i to jest to. Ma on wysoki sopran w sobie, ale Hi-Cut ładnie go tłumi, ale jest dużo lepiej niż na Albrechcie. Grucha też miała swoje miejsce początkowo gdzie indziej, tj. na kratce nawiewu z przerobionego dyfuzora zapachów :) jednak było mało stabilnie i zmieniłem koncepcję.

Zapraszam do obejrzenia :)
Ostatnio zmieniony 2012-01-26, 18:37 przez Skorupa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Ładnie. Tylko czemu antena nie przed FM'ką, a obok?
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
konrad12

Post autor: konrad12 »

Elegancko, ale przydałby się jakiś bardziej rasowy bacik :mrgreen:
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Szkoda gadać...

Wierciłem centralnie przed fm'ką właśnie, leciałem wiertełkiem 2mm, ale coś dziwnie szło. Przerwałem, patrzę, a tu wzmocnienie dachu przez jego całą szerokość i to tak perfidnie, że w żaden sposób nie zamontował bym tam główki PL. Najlepsze jest to, że wcześniej patrzyłem co i jak wygląda pod podsufitką i wyglądało na to, że będzie OK, a tu d... dlatego antena obok, choć teraz żałuję, że nie poszedłem z dziurą w przód auta za to wzmocnienie, no ale już nie będę masakrował dachu bardziej, chociaż kto wie :)

Na jednym ze zdjęć widać kawałek izolacji, a pod nią dziurkę. Przed zimą muszę jakąś szpachlę zarzucić czy coś...

Konrad, szukam, czytam i powoli skłaniam się ku Sirtel 1200 albo Perf. 5000 lub coś innego co zagra z K-PO DX5000.
Ostatnio zmieniony 2011-10-01, 20:47 przez Skorupa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pawciu
Posty: 1111
Rejestracja: 2009-09-22, 18:42
Lokalizacja: Skierniewice KO01BW87

Post autor: Pawciu »

radyjko jak i antenka fajne co do mika to polecają do harry III densei ec 2002
M1. Johnny III tuning + President texas 208 + ESP-12

Nigdy nie narzekaj , że w życiu masz pod górę , jeżeli zdecydowałeś ,że idziesz na sam szczyt
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Mała kaszanka:
Awatar użytkownika
michalzawodzie
Posty: 259
Rejestracja: 2010-09-04, 19:06
Lokalizacja: z DX Katowice
Kontakt:

Post autor: michalzawodzie »

Skorupa-S1 pisze:Szkoda gadać...

Wierciłem centralnie przed fm'ką właśnie, leciałem wiertełkiem 2mm, ale coś dziwnie szło. Przerwałem, patrzę, a tu wzmocnienie dachu przez jego całą szerokość i to tak perfidnie, że w żaden sposób nie zamontował bym tam główki PL. Najlepsze jest to, że wcześniej patrzyłem co i jak wygląda pod podsufitką i wyglądało na to, że będzie OK, a tu d... dlatego antena obok, choć teraz żałuję, że nie poszedłem z dziurą w przód auta za to wzmocnienie, no ale już nie będę masakrował dachu bardziej, chociaż kto wie :)
trzeba było antenę fm dać pod podsufitkę , a w miejsce fabrycznej dziury dać gwzmocnienie i główkę
__________________________

Jak Cię słyszą , tak Cię widzą...

baza: ICOM IC746, Jackson II, ICOM IC208H, Diamond X510, LW
mobil: Walker, Kenwood D710, Iowa, Comet SBB7
APRS: ON
SQ9RHZ / 161KTW003
Awatar użytkownika
balbi
Posty: 409
Rejestracja: 2010-03-16, 11:11
Lokalizacja: Podgorzyn/Wlen

Post autor: balbi »

Wszystko pieknie ale mogles fm dac wewnetrzna lub spliter a antene cb w dziure po fm,tak jak ja zrobilem bez zadnego wiercenia...
pozdrawiam
BAŁBI-161CBF076
CITROEN C4 GP 2.0HDI
PRESIDENT HERBER I+ALBRECHT NM500E+SIRIO TURBO 2000 BLACK
Byl Walker,Uniden Pro 520XL
Olo.

Post autor: Olo. »

Dokładnie. Przecież i tak podczas jazdy słucha się tylko 1 radio ;-)
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

To już w następnym aucie :)
Awatar użytkownika
Lech
Posty: 983
Rejestracja: 2010-09-15, 16:37
Lokalizacja: Ostróda ( JO93WP )

Post autor: Lech »

Wszystko ładnie pięknie ale za dach to powinno Ci się miesiąc robót społecznych dowalić :mrgreen:
Mobil: plany powstają na nowo
Mobil 2:
*President Walker ASC + President TEXAS + EC 2002 + HP-2
* AOR 8200 + antena konstrukcji kolegi :-)
* YAESU FT-7900 + Antena NAGOYA MAG-79EL-3W + jakiś głośnik zew. NOKIA
Baza:w trakcie budowy- czas około (...)
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

mogłeś rozebrać podsufitkę i zacząć wiercić od spodu :mrgreen: nie musiałbyś teraz malować dachu :shock: i faktycznie pójść bardziej do przodu auta.

ja w swojej astrze kombi też dałem w dziurkę po fm-ce

poza tym bardzo ładnie. wszystko dopasowane jak fabryka ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
ivo
Posty: 518
Rejestracja: 2010-01-11, 18:43
Lokalizacja: KO11ME

Post autor: ivo »

Ja,jakbym już wiercił w dachu to mniej więcej na środku ,a nie gdzieś z tyłu.
To są pytania, na które nie oczekuję odpowiedzi, te odpowiedzi znam, a nawet gdybym ich nie znał, to i tak by mnie nie interesowały, jak zresztą i pytania.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7805
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Lech pisze:Wszystko ładnie pięknie ale za dach to powinno Ci się miesiąc robót społecznych dowalić :mrgreen:
No jeśli chodzi o dach to możesz stanąć na podium na drugim miejscu, na pierwszym Rafi :mrgreen:
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

A co na jego dachu się działo? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Opel”