Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

Ostatnio jak byłem u Arturusssa w Pruszkowie z Herbertem w naprawie, to polecał mi głośnik Nokia sp-3 do Unidena. Tak więc taki sobie kupię. Pojeżdżę z miesiąc i zobaczę co lepsze. O swoich subiektywnych wrażeniach napiszę.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: demogorgon »

Wybór padł na Herberta I. Długo się łamałem co sobie zostawić. Przeważyła siła głośnika przy włączonym hi cut.
A teraz kilka moich subiektywnych wrażeń z użytkowania:
Uniden 68 xl bez tuningu to zwykły szumofon. Dopiero po modyfikacjach mocno zbliżony do Herberta I.
Hi cut w Unidenie działał lepiej, lecz zbyt mocno ściszał radio. (jedyny powód zmiany)
Poza tym radia porównywalne w odsłuchu, filtry również.
Dla osób ceniących sobie wygląd i jakość wykonania, to zdecydowanie Uniden. Aluminiowe, precyzyjnie wykonane gałki, folia ochronna na panelu.
Dla Herberta duży plus za to, że bez modyfikacji działa tak jak należy.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
pawel.
Posty: 11
Rejestracja: 2013-06-24, 20:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: pawel. »

demogorgon pisze:Radyjko mam przy prawej nodze na dole obok skrzyni biegów. Tak więc głośnik jest daleko. Ale w Yarisie inaczej nie da się podczepić. Podłączałem raz zewnętrzy głośnik Nokii, ale kłopot mam z jego montażem. Tak się jeszcze zastanawiałem nad zamontowaniem w Unidenie mocniejszego głośnika, ale na zastanawianiu się skończyło...
Hehe również mam tak zamocowane radio w mojej Ibizie, gdzie indziej nie wejdzie.
Przy 140 km/h na autostradzie bardzo słabo było słychać przy rozkręconej głośności na maksa, po kilku tygodniach padł i ten głośniczek w radiu i wtedy kupiłem zewnętrzny, i nie ma nawet co mówić o różnicy, głośność w połowie i wszystko słychać a umiejscowić go można obok popielniczki.

No ale widać już wybrałeś. ;-)
Historia:
Intek M110 plus, Uniden 520 xl, M-tech Legend II
Teraźniejszość
UNIDEN 68 XL MADE IN THE PHILIPPINES 92r.TUNING KONEKTOR + Farun FD1818 + President Ml-145
Awatar użytkownika
ded
Posty: 132
Rejestracja: 2010-05-07, 14:25
Lokalizacja: Ciechanow
Kontakt:

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: ded »

Kto jeszcze robi profesjonalny tuning tych radyjek? W konektorze kolejka na 3 tygodnie a tyle bez radia mi się nie uśmiecha. Mam tez fd1818, moze i w nim da się coś poprawić?
K-PO DX5000 v5 + FD-1818 + Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Mobil: BMW e39 kombi
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: Speed »

ded pisze:Mam tez fd1818, moze i w nim da się coś poprawić?
Da się http://cb-forum.pl/viewtopic.php?f=27&t=20135
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
ded
Posty: 132
Rejestracja: 2010-05-07, 14:25
Lokalizacja: Ciechanow
Kontakt:

Re: Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: ded »

W sumie to bym sam ogarnął bo lutowac potrafię dosyć dobrze. A podobna instrukcja do modów unidena jest gdzieś w sieci?
K-PO DX5000 v5 + FD-1818 + Sirio Turbo 5000 w dziurce.
Mobil: BMW e39 kombi
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: Bartek048 »

Zrobiłem z takim radiem już około 3000km i wydaje mi się że znalazłem w końcu to czego szukałem. Odbiór na Hi Cutcie jest nieco kubłowaty na wbudowanym głośniku ale to załatwia głośnik zewnętrzny. Nokia SP-3 taki sam kubeł jak wbudowany, taki malutki Albrecht chyba CB 12 też kubeł, Lafayette SP-118 dał radę. Przyjemnie się teraz go słucha. SQ mam ustawione tak że na dojeździe do Warszawy jest na granicy szumów natomaist w Warszawie jest to już szum ale nie ruszałem go od tygodnia jak nie dłużej, kręce tylko RFG i to też rzadko, w końcu można używać radia z przyjemnością.
Posiada tylko to co trzeba, żadnych zbędnych pokręteł, gałek, z Denseiem modowanym w Konektorze nawet gałka Mic Gain zyskała zastosowanie, nie jest już bezużyteczna.
Zastanawiam się nad wymianą filtra I p.cz, czego się mogę po tym spodziewać?
Kusi mnie też wymiana gniazda na 6pin i pociągniecie zasilania do mikrofonu z gniazda, ciekawe jaki to byłby orientacyjny koszt?
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: AntekPabianice »

Koszt niewielki, jeśli zrobisz sam. Tylko mikrofon jest zasilany napięciem 9V
Tu masz temat o takiej przeróbce
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=81111#p81111" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotki znajdziesz przez Google
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Bartek048
Posty: 503
Rejestracja: 2016-02-15, 20:35

Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Post autor: Bartek048 »

Brak doświadczenia no i odpowiedniego sprzętu, transformatorową lutownicą raczej tego nie ogarnę, a teraz kupować kolbową dla jednej modyfikacji która niekoniecznie może mi się udać to mi się nie widzi :-)
A i co do radia, zapomniałbym o fajnej sprawie jaką jest DSC na osobnym przełączniku, kiedy chcemy ciszę to włączamy, potem wyłączamy i SQ wciąż jest na ustalonym przez nas poziomie, fajniej się to obsługuje w porównaniu do ASC Presidenta
Harry 3 Konektor Green + Sirio ML-145 + Uniden ESP-20 :)

Do sprzedania Intek FSP-30 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”