Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

AntekPabianice - dziwne ... większość osób taki stan rzeczy zauważa. Ja się kłócił nie będę, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie wiele to daje.
Yosan 2204 też ma zdecydowanie bardziej basowy odbiór po wymianie filtrów ...

A co do zakłóceń - powinny się one uwypuklić ... Ja np. w miejscach gdzie są duże zakłócenia słyszę je tak samo, a czasami nawet bardziej mi doskwierają.
I zaznaczam - to nie są tylko moje odczucia i moje fanaberie.

Jednak ważne też jest to, że HIII i Uniden to dwa całkiem odmienne radia. Jedno będzie zdecydowanie lepiej pracować, a w drugim nie będzie różnicy ub wręcz będzie jeszcze gorzej.

Poza tym płacąc 160zł za tuning tego radia równie dobrze można znaleźć zdecydowanie lepsze. Patrząc na ceny Uniden'a PC68 na allegro, to można je dostać za około 300zł. Do tego przeróbki i koszty przesyłki i masz 200zł, a za 500zł masz radio 100x lepsze od Uniden'a ;-) Nawet od Uniden'a po przeróbkach ...
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Pawel2113 pisze:za 500zł masz radio 100x lepsze od Uniden'a Nawet od Uniden'a po przeróbkach ...
Przykład poproszę. Jakiś konkretniejszy :evill:
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

JFK I
Herbert I
Herbert II
Jack
PC122
TRC453
TRC465
Grant I
Jackson I

mam dalej wymieniać ?
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

No to wymieniłeś, tylko nie wiem które z nich jest lepsze 100x. No może te co mają wstęgi są lepsze na wstęgach o cholera wie ile razy, ale w AM to już niekoniecznie 100x.
No i szczerze mówiąc, zazwyczaj dobry serwis z ewentualnymi modami pozwala tym radiom na rozwinięcie prawdziwych skrzydeł, za które są cenione. A to znowu kosztuje 200PLN.
Jak by to tak podsumować, to można zacząć szukać radia za 700, które potem można wrzucić na serwis (qrde on znowu kosztuje).
Jak dojdziemy do Generała Granta, Connexa 4800 DXL, jakiegoś wyższego modelu Galaxy i to dobrze zmodujemy itp, to możemy przestać bo dalej to już KF zostanie.

Mam wrażenie, że strasznie sie naciąłeś, bo Ci po prostu coś nie pasuje do końca w radiu, które wybrałeś. Tuning nie zawsze da pożądany efekt. Ale to co Tobie nie odpowiada innemu może odpowiadać bardzo.
Z głośnika wydobywa się zbyt wysokotonowy dźwięk? zmień na taki głośnik, który będzie Ci bardziej leżał.
Nie wiem ile radii przerzuciłeś w ramach poszukiwań swojego Świętego Graal'a. Ja przerzuciłem od groma - radii, mikrofonów, anten, głośników, magnesów, wzmacniaczy itp by dojść do tego co mi pasuje.
I nie trafiłem jeszcze radia, które przed modowaniem pasowałoby mi bardziej niż po modowaniu.
Pewnie dlatego, że w którymś momencie już wiedziałem co chcę uzyskać.
Tak! Zdefiniowałem sobie swojego Świętego Graal'a i do niego doszedłem.

Tyle, że to jest mój Graal. Twój może być kompletnie odmienny.
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Chmarski No i cieszę się niezmiernie z tego powodu, że znalazłeś ... Chcecie zawężać odbiorniki, a węższy odbiornik w radiach wam nie pasuje ... no to po co go brać radia szerokie jak stodoły i je zawężać ?
W zasadzie w tych radiach co podałem nie ma co poprawiać - przeglądasz i masz gotowe radio do pracy. Każde z nich można dostać już w cenie 300-350zł (no może poza Jacksonem). Może rzeczywiście nie są 100x lepsze, ale na pewno są o klasę lepsze od Uniden'a

Słuchałeś może Granta, albo JFK ? Jak pracują w AM ? Porównywałeś je z Unidenem 68 ? Bo widać, że raczej nie ... Zacznijmy może od tego, czy w ogóle miałeś kiedykolwiek Uniden'a 66 lub 68, czy jakąś Cobrę 25 lub 29 ?

To radio co mam w podpisie (Superstar) kupiłem za 250zł. Płyta praktycznie ta sama co w Grancie. W sumie radio i serwis kosztowały mnie 330zł, a praca tego radia jest zdecydowanie lepsza od Uniden'a.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Pawel2113 pisze:Słuchałeś może Granta, albo JFK ? Jak pracują w AM ? Porównywałeś je z Unidenem 68 ? Bo widać, że raczej nie ... Zacznijmy może od tego, czy w ogóle miałeś kiedykolwiek Uniden'a 66 lub 68, czy jakąś Cobrę 25 lub 29 ?
Chm... Chyba Uniden 66 nie przewinął się przez moje ręce.
Z pozostałymi miałem przyjemność kontaktu na tyle by stwierdzić, że jak dla mnie nie jest OK, albo że warto temat podrążyć dalej. Również z tymi, które wymieniłeś w poprzednim poście.

Pawel2113 pisze:Chcecie zawężać odbiorniki, a węższy odbiornik w radiach wam nie pasuje ... no to po co go brać radia szerokie jak stodoły i je zawężać ?
Czy gdzieś napisałem, że mi nie pasuje wąski odbiornik? Czy gdzieś napisałem, że moje radio było szerokie i wymagało zawężenia?
Nie przypominam sobie. Moje radio na dzień dobry było węższe od Lincolna. AM idzie przez filtr wstęgowy. Jaka stodoła???
A kulturę audio wystarczająco poprawił mi głośnik zewnętrzny (też się różnych naprzerzucałem).
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: gracek »

Hehe czytałem rano ten temat i wiedziałem ze zaraz ktoś będzie polecał pc122 itp wąskie radia. Taka teraz moda tym forum tylko nie każdemu ten kubłowaty odbiór tych radyjek na 19 odpowiada. Z konektorem było taka sama moda, na początku każdy był zachwycony a teraz gdy "obserwatorzy" zobaczyli że idzie na tym zarabic to im żal d... ściska że też tak nie mogą.
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Albo wąsko, albo Natasza w HI-FI. Wybór należy do Ciebie :evill:

Ja na swoje audio na #19 złego słowa nie powiem.
gracek pisze: zobaczyli że idzie na tym zarabic to im żal d... ściska że też tak nie mogą.
Ja nie mam zdolności i za każdym razem muszę płacić.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

temat tuningu i czy warto czy nie jest gdzie indziej Panowi :evil:
temat dotyczy konkretnego modelu radia po tuningu i tego się trzymajmy
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
brum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-11-04, 00:38
Lokalizacja: CK

Post autor: brum »

Chmarski pisze:Wystaw na giełdzie.
ok, gotowe :lol:
forkinpriest
Posty: 108
Rejestracja: 2013-10-23, 21:25
Lokalizacja: Lublin

Post autor: forkinpriest »

Mam takiego Unidena, po modach w serwisie w Lublinie. W moim jest filtr murata IT. Odsłuch zrobił się delikatnie kubłowaty, ale tylko przy odstrojonych mobilach, u mnie to wypada tak, że ok. 10% brzmi kubłowato, a ~5% jest niezrozumiałych. Na oryginalnym filtrze Natasza, Włosi i szumy - nie do zniesienia, a na IT słychać ich owszem, ale tylko czasami jak naprawdę dobrze dają (DNT słyszy ich wtedy 5-7s). Wg mnie warto było, tego radia przed modyfikacjami nie chciałbym mieć ;-)
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

Jak dla mnie Uniden 68 bez przeróbek nie nadaje się do użytku. Tuning naprawdę dużo daje, ale jak Palel2113 słusznie zauważył, po zsumowaniu wszystkich kosztów wychodzi sporo.

Gdzieś na innym forum czytałem o przeróbce DSC. Polegała na tym, że po włączeniu DSC można było jeszcze regulować jego czułość kręcąc SQ. Ale szczegółów nie znalazłem.

DSC czasem używam, bo jeżdżąc po Warszawie są okolice, gdzie strasznie sieje. Natomiast w trasie to zbędny gadżet.
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
Slawko
Posty: 19
Rejestracja: 2010-09-21, 22:00
Lokalizacja: Kęty

Post autor: Slawko »

No to w końcu się doczekam. Jutro kurier przywiezie Unidena PC68XL tuning by Konktor v2.0 i sobie porównam z Cobra 29 NW WX ST, która teraz na co dzień jeździ ze mną w mobilku.
Za jakiś czas dorzucę własne odczucia.
Jest : BRAK
Było:
1. Uniden PC 68 XL (tuning v2) + Sirio Omega 27
2. Cobra 29 LTD Chrome + Sirio Omega 27
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

co jest w ramach tuningu v2.0?
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

demogorgon pisze:co jest w ramach tuningu v2.0?
filtr I p.cz.
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”