Uniden 68XL tuning KONEKTOR

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Przez te kilka dni nie słyszałem ani Nataszy, ani Włochów, ani Turków.
Nie ma się co oszukiwać - różnica pomiędzy niegrzebanym egzemplarzem, a radiem po tuningu jest kolosalna :-)
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

konradzki pisze:ile kosztowało to super radio i super przeróbki?
Ja używanego Unidena 68 XL kupiłem za 230 zł. Nówka sztuka w USA kosztuje 79$, powystawowy 59$ + przesyłka. Za taką kasę to chyba warto.
Nowy w Polsce około 500 zł. - Jak dla mnie nie warto.
Cennik przeróbek jest na stronie Konektora.
krzysztof_o
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-04, 20:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: krzysztof_o »

demogorgon pisze:
Ja używanego Unidena 68 XL kupiłem za 230 zł.
Kolego gdzie Ci się udało za taką cenę wyhaczyć ten model ?? jak i obserwuje na allego to uniden 68-my oscyluje ok kwoty 300 zł i w górę

Dodatkowo mam pytanie do ogółu wiem że Uniden 68 występuje w kilku odmianach czy oprócz podświetlenia (które występuje lub nie) i gałki do programów pogodowych czy te radia czymś jeszcze się różnią ??

Pozdrawiam serdecznie

Krzysztof.
Ostatnio zmieniony 2013-05-05, 08:38 przez krzysztof_o, łącznie zmieniany 3 razy.
-------------------------------------------------------------
President JOHNSON I,
Uniden 520 xl Tuning KNKTR
Ant. Sirio AS-100
Ozdar

Post autor: Ozdar »

68 xl - bez podświetlenia i kanałów pogodowych
68 ltw - podświetlenie zielone i kanały pogodowe
68 elite - pełne podświetlenie bursztynowe, kanały pogodowe, inna gruszka

Poza tym wersja xl jest chyba trochę mniejsza gabarytowo.
Według wyników z Google ma 160x55x217 mm a ltw już 183x56x219 mm i 0.20kg cięższa.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

XL nie jest mniejsze gabarytowo.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 54
Rejestracja: 2012-02-27, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Groszek »

A co to za filtr kwarcowy na I p.cz. ??
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7797
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

Produkowany na nasze zamówienie.
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

krzysztof_o pisze: Kolego gdzie Ci się udało za taką cenę wyhaczyć ten model ?? jak i obserwuje na allego to uniden 68-my oscyluje ok kwoty 300 zł i w górę
Kupiłem dokładnie tam gdzie szukasz, na allegro.
Był też do wylicytowania już taki po modyfikacjach w Konektorze i poszedł za 350 zł.
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

No i stało się. Mój Uniden 68 XL doczekał się pełnego tuningu w Konektorze. Chłopaki poprawili w nim co się dało i potwierdzam, że naprawdę warto. :hopla: Pojawiające się szumy już nie są przenikliwe i drażniące, wyraźniej słychać nadających, Nataszy nie słychać.
Z czystym sumieniem mogę zaśpiewać ŁUBUDUBU ŁUBUDUBU... :hopla:
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
demogorgon
Posty: 49
Rejestracja: 2012-07-03, 22:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: demogorgon »

Cześć,
Chciałem się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z U68 XL po pełnym tuningu. Przejechałem z nim już ponad 4.000 km.
Na samym początku musiałem nauczyć się go używać. Chłopaki w Konektorze powiedzieli, że DSC nie będzie mi potrzebny i początkowo nie rozumiałem dlaczego. Bez przeróbek DSC miałem włączone na stałe, bo wkurzały mnie drażniące szumy i ewentualnie lekko skręcałem RF gain. Radio miało "czkawkę" słychać było ruskich i czasem DSC przepuszczał szumy.

Obecnie po tuningu radio działa zupełnie inaczej. Mianowicie SC ustawiam na granicy szumów, lub nawet z lekkim szumem i przykręcam RF gain, aż odsłuch stanie się komfortowy. Z takimi ustawieniami mając dodatkowo włączony filtr HI-CUT radio spisuje się doskonale. Kolegów z daleka słychać cicho, a tych z bliska głośno i to bez denerwującej "czkawki". Oczywiście czasami coś zaszumi - to nie komórka.
Najfajniejsze z tego wszystkiego, że włączone radio nie wkurza żony :hopla: Już od ponad miesiąca nie słyszałem pytania "możesz wyłączyć to pudło???" :mrgreen:

Natomiast co bym jeszcze w nim chciał zmienić:
Przydało by się rozciągnąć SQ - wg mnie za szybko wycina
DSC - zdecydowanie za wcześnie się włącza. Wycina bardzo czytelne komunikaty. Ale w wersji po tuningu to zbędny gadżet.
Czasami radio głośno brzęczy, jak leży obok telefon komórkowy. Alan 109 tego nie miał.

Pozdrawiam
Było: Alan 109 + Hustler IC-100
UNIDEN 68XL tuning KONEKTOR + Sirio Omega 27

Jest: Herbert I + Sirio Omega 27
brum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-11-04, 00:38
Lokalizacja: CK

Post autor: brum »

Witam,

Po raz kolejny wymieniłem radyjko, celem wybrania odpowiedniego. Tym razem padł wybór na Unidena 68. (był Alan 48 Multi + oraz Harry II - oba były porażką :mrgreen: ). Radyjko pracuje z anteną Sirio ML 145 (poprzednie z Presidentem Missouri).

Niestety na chwilę obecną nadal jestem niezadowolony z radyjka. Po pierwsze, przy RF Gain rozkręconym na max'a SQ na godzinie 12-ej ucina całkowicie sygnał i praktycznie żadne rozmowy do mnie nie docierają. Skręcenie Rf Gaina strasznie skraca zasięg anteny. Ogólnie radio wydaje mi się głuche.

Stąd moja prośba o uzasadnienie skuteczności i celowości wykonania Tuningu w serwisie Konektor w Łodzi, ewentualnie polecenia innego radyjka z dobrymi filtrami do mobilka.

Pytanie do Hasan-Łódź: Jaka jest obecnie cena wykonania tuningu oraz jej zakres ( wymiana filtra I p.cz oraz II p.cz, etc.)

Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Powiem tak - z biegiem czasu zmądrzałem i już nie będę mówił samych pozytywów na temat tuningu ... Wysyłałem do KONEKTOR'a chyba 3 radia bliźniacze do Uniden'a PC68XL, bo Cobrę 25LTD i Uniden'a PC66XL i wyrobiłem już sobie opinię na ten temat...

Uniden po przeróbkach nie pracuje bardzo źle, ale ...
Odbiór stał się basowy - zrobił się tzw. "kubeł" przez wymianę filtra na II p.cz.
Hi-Cut w tym przypadku (przy muracie na II p.cz.) nic nie daje, bo po jego włączeniu ciężko cokolwiek usłyszeć, bo odbiór staje się przytłumiony i nie wyraźny ...

Z pozytywów:
Modulacja jest głośniejsza
RF-Gain działa lepiej, bardziej liniowo

Teraz zamiast wysyłać do konektora spokojnie zrobiłbym sam najbardziej potrzebne z tych modyfikacji, czyli poprawiłbym modulację i dorobił Hi-Cut'a. Można też rozciągnąć RF-Gaina jeżeli ktoś chce. Do tego zestrojenie odbiornika i nadajnika i radio będzie działać :mrgreen:
Wymiana filtra na II p.cz. daje nie wiele, a płacenie dodatkowych 80zł za filtr na I p.cz. to przesada, bo i tak wielkich różnic nie będzie (będą, ale nie takie jakich można by się spodziewać)

Cytując klasyka: "z gówna bata nie ukręcisz" ;-) Na twoim miejscu szukałbym innego radia, albo przyzwyczaił się do tego.
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

Pawel2113 pisze: Odbiór stał się basowy - zrobił się tzw. "kubeł" przez wymianę filtra na II p.cz.
Hi-Cut w tym przypadku (przy muracie na II p.cz.) nic nie daje, bo po jego włączeniu ciężko cokolwiek usłyszeć, bo odbiór staje się przytłumiony i nie wyraźny ...
Ja nie zauważyłem takich objawów (przerabiałem radio President Harry III). Odbiornik stał się wyraźnie węższy, Natasza już tak nie doskwierała. Fakt, to jeszcze nie był odbiornik klasy PC122, ale było wyraźnie lepiej. Odstrojeńców słyszało się z tym kubłowatym efektem, ale to już taki urok węższych odbiorników. Pozostałe komunikaty były ok. Zaznaczyć muszę, że nigdy nie używałem fabrycznego głośnika, zawsze dodatkowy, zewnętrzny, stąd może nie dokuczał efekt kubła w odbiorze, nie wiem.
Pawel2113 pisze:a płacenie dodatkowych 80zł za filtr na I p.cz. to przesada, bo i tak wielkich różnic nie będzie
Zakłócenia od świateł, linii WN itp. w dobrze znanych mi miejscach zmniejszyły się średnio o 1s, więc jak kto woli.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
brum
Posty: 23
Rejestracja: 2013-11-04, 00:38
Lokalizacja: CK

Post autor: brum »

Pawel2113 pisze: Cytując klasyka: "z gówna bata nie ukręcisz" ;-) Na twoim miejscu szukałbym innego radia, albo przyzwyczaił się do tego.
p.s
w takim razie chyba będę musiał poszukać innego radyjka? tylko jakiego?

w związku z tym będzie na sprzedaż Uniden 68PCXL - info na priv :-)
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Wystaw na giełdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uniden”