Toledo 1M

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Toledo 1M

Post autor: spec »

Przedstawiam swój mały zestaw CB zamontowany w moim Toledo 1M.
Z założenia montaż miał być bezinwazyjny i w miarę możliwości estetyczny.

Radio:
Harry III, który nie długo pojedzie na modyfikację. Radio zamontowane w schowku po lewej stronie. Jest praktycznie niewidoczne z zewnątrz ale mimo to podczas jazdy można wszystko odczytać z wyświetlacza.
Zasilanie podłączone po kluczyku dzięki czemu nie da się zostawić włączonego radia po zamknięciu samochodu. Radio podłączone za pomocą komputerowych molexów:
Obrazek

Montaż samego radia:
ObrazekObrazek

Gruszka przełożona jest przez kierownicy. Nie chciałem dziurawić deski montażami. W planie mam przedłużenie mikrofonu i dorobienie gniazdka pod podłokietnikiem.

Antena:
Siro Omega 27. Długość anteny wymusiło parkowanie w garażu. Zestaw musiał być bezobsługowy i ta antena pasowała do niego idealnie.
Na początku zamontowana była na magnesie 12,5 cm:
Obrazek

Takie rozwiązanie średnio się sprawdzało na co dzień. Magnes rysował lakier, bagażnika nie można było otworzyć do końca. Denerwowało mnie to i antena jeździła więcej w bagażniku niż na nim.
Nie chciałem dziurawić karoserii, zamiast FM mógłbym założyć jedynie małą antenkę. Żaden z dostępnych uchwytów nie spełniał moich wymagań dlatego postanowiłem zrobić go sam.
Blacha 2mm, montaż bezinwazyjny pod dwie śruby zawiasu klapy. Całość zrobiona tak aby antena była jak najbliżej karoserii. Lakier w miejscu ewentualnego styku zabezpieczony folią:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Antena praktycznie nie pracuje w czasie jazdy. Bagażnik można otworzyć bez problemów.
Antena wystroiła się na 1-1, 20-1, 40-1.2 (na kanale 1 i 20 minimalnie się wychyla ale brakuje tak małej skali). Na razie jej nie ucinałem bo mój miernik to zwykłe SWR-420 i pewnie nie pokazuje zbyt dokładnie a wartości są chyba akceptowalne.

Czekam na opinie (również te krytyczne) :-)
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

spec, Montaż radia na < 6 > :bravo: jakiś dodatkowy głośnik ? Co do samej anteny montowanej w tym miejscu może powodować pekanie lakieru na rancie.
Ale montaż :bravo: :bravo: :bravo:
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Ładnie
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

Montaż bardzo staranny. Widać włożony duży nakład pracy Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Super montaż w Tolku ;-) sam się kiedyś zastanawiałem gdzie by można było upchać radio :-) teraz już wiem
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

Piotrek-Bytom, też masz takiego Tolka :?: :-D
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Post autor: BeBek »

Fajnie.
Zmień złącze zasilania bo wtyczki komputerowe nie lubią takich prądów jakie będą płynąć do radia. Jeśli wszystko na razie działa dobrze to możesz zostawić, ale jak radio zacznie sie dziwnie zachowywać to zmień je np na takie. Są tanie i kupisz w większości sklepów motoryzacyjnych.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Piotrek-Bytom
Posty: 2142
Rejestracja: 2011-05-28, 13:02
Lokalizacja: Bytom JO90KI

Post autor: Piotrek-Bytom »

Janosik pisze:Piotrek-Bytom, też masz takiego Tolka :?: :-D
Nie, mam :-) kiedyś interesowałem się tym modelem, ale mi już przeszło :-) teraz wolę Vectre C
Zastanawiałem się gdzie to radio upchać w tym samochodzie :-)
Awatar użytkownika
konikks
Posty: 549
Rejestracja: 2012-10-10, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: konikks »

BeBek pisze:Zmień złącze zasilania bo wtyczki komputerowe nie lubią takich prądów jakie będą płynąć do radia
sądzisz że ta wtyczka nie wytrzyma prądu poniżej 2A? wg instrukcji harry 3 pobiera 1,7A...
! HAM I AM !
spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec »

Dzięki za dobre słowa.
Co do głośnika to na razie nie planuje montować. Pomimo schowania radia wszystko słychać dobrze i wyraźnie.
Wtyczka molex spokojnie wytrzyma dużo większe prądy niż to co radio sobie pobierze. Używam go już długi czas i nigdy problemów nie było. Jak wpadnie mi inna wtyczka w ręce to nie widzę przeszkód żeby zmienić.
Awatar użytkownika
Ufo1
Posty: 222
Rejestracja: 2012-06-16, 14:37
Lokalizacja: Kępno

Post autor: Ufo1 »

ja mam w leonie identycznie muszę też przerobić na zasilanie po kluczyku bo się zapominam :roll: i radio działa a ja w domu :-x
ta półka jest idealna też nie mam głośnika bo nie potrzebny a słychać bardzo dobrze ;-)
Zobacz mój nowy montaż! Uniden 520xl + Sirio Omega 27
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Post autor: Pietern »

Dobry głośnik zewnętrzny to w Harrym III nie jest konieczność, ale przyjemność. ;)
Ten fabryczny nie jest za cudny.
A molex sczimie nie takie prądy, spoko.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
Awatar użytkownika
DR-DM
Posty: 1763
Rejestracja: 2011-10-31, 00:32
Lokalizacja: Osielec / JN99VQ

Post autor: DR-DM »

Pięknie kolego, pięknie :bravo:
Mobil
CB: JMC Supercom 400 / RSN4001A / Turbo 2000

UKF: Yaesu FT-7800, Yaesu FT-2500M, Yaesu VX-6 / Yagi DK7ZB 2m/70cm 4+5 el., MA-1300, HB9CV, SG-7900, CA285L
KF: Kacper II, KPO DX5000 v6 / LW 20,5 m
spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec »

Wrzucam jeszcze fotki samego uchwytu (może komuś się przyda). Zasuwany jest z góry na dwie śruby dzięki czemu nie trzeba ich odkręcać do końca (klapa się nie przestawi). Zrobiłem go na dwóch śrubach ponieważ nie chciałem aby pod wpływem wiatru antena obracała się do tyłu. Przewód puszczony w oryginalnej wiązce kabli - wszystko jest dzięki temu szczelne i zabezpieczone przed wilgocią:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Janosik
Posty: 619
Rejestracja: 2010-01-10, 18:09
Lokalizacja: W/W

Post autor: Janosik »

spec, podejrzewam że uszkodzi ci to rant od wstrząsów i gibania folia nie jest dobrym zabezpieczeniem , ale mogę się mylić :-D
Intek HR 5500 , Yosan Turbo , President Walker.
Densei 2002 Janosik ,FD1818 Janosik, Midland Mike SE Special Edition Janosik
Sirio Super Carbonium , Sirio GP27 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seat”