Skoda Octavia II liftback

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
Kilobajt
Posty: 476
Rejestracja: 2010-01-11, 22:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: Kilobajt »

w Poznaniu powinny być stacje bazowe chętne do testów.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Kilobajt pisze:w Poznaniu powinny być stacje bazowe chętne do testów.
które nawet ja czasami odbieram na #28
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
gstawiak
Posty: 93
Rejestracja: 2013-02-10, 21:52
Lokalizacja: EBE

Post autor: gstawiak »

Kolego Majsterkowicz a napisz jak poprowadziłeś przewód antenowy od klapy bagażnika do środka kabiny - przez otwór technologiczny co wchodzą przewody od ogrzewania szyby i silniczka od wycieraczek czy jest jakiś inny patent na to ? bo widziałem otwór który prowadzi do kabiny ale on znajduje się po przeciwnej stronie niż twój uchwyt na antenę stąd pytanie :lol:
Sprzedam President Valery - STAN BARDZO DOBRY
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Kabel będzie puszczony przez otwór we wnęce koła zapasowego (wyjście "za" zderzakiem). Dalej w górę szczeliną przy lampie (niestety lampę trzeba wymontować do tej operacji - to chyba najbardziej czasochłonny etap).

W tzw. międzyczasie trafił mi się ajzol z blachy 2,5 zamiast tego prezentowanego (blacha 2) - muszę teraz wymodzić nowy uchwyt.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec »

Kolego mógłbyś wrzucić więcej zdjęć tego uchwytu?
Właśnie robię coś takiego dla siebie. Jaką blachę dawałeś? 2mm?
Uchwyt nie pracuje za mocno podczas jazdy?
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Na razie nie miałem czasu na zrobienie uchwytu v2 (2,5mm) - ostatnio doba jest za krótka, aby ze wszystkim się wyrobić.

Uchwyt v1 ma grubość 2mm, reszta wymiarów oraz zdjęcia tu:
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... g_0120.jpg
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... g_0121.jpg
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... g_0122.jpg
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... g_0123.jpg
Blacha, z której go robiłem była na styk, jeśli chodzi o szerokość (v2 będzie deczko szerszy).
Z T5000 delikatnie pracował na boki, z Alanem9Plus może minimalnie. Testów podczas jazdy póki co nie było.
Tego typu uchwyt - jak już wspomniałęm - ma kilka osób z OCP - śmigają od dłuższego czasu bez problemu (z antenami ~110cm ZTCP).
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

majsterkowicz, a czym żeś go wysmarował?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Ferbus pisze:czym żeś go wysmarował?
właśnie miałem o to samo spytać :lol:
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec »

majsterkowicz, dzięki, to farba z pędzla czy coś specjalnie gumowego?:-)
A masz może linki do OCP - przeglądałem tematy z CB ale fotek nie znalazłem.

Ja zrobiłem coś podobnego ale montowanego pod dwie śruby zawiasu bagażnika (Toledo 1M) aby w czasie jazdy nie chciał się uchwyt przekręcać w tył.
Dodatkowo w środku wyciąłem rowek na kabel aby się nie majdał po karoserii coś na wzór blachy z SF-40 - dodatkowo robi za dystans.
Może dziś zamontuje i pomierzę SWR. Pomalowałem szybko schnącym sprayem i po 3 dniach dalej się klei :) Antenka to mała Sirio Omega 27 więc mam nadzieje, że nie będzie pracować na boki - okleję uchwyt taśmą miejsca w którym może stykać się z karoserią .
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Chlorokauczuk :-) Nakładane pędzlem - ale to widać :mrgreen:

Co do oklejania taśmą, to ja okleiłem miejsce styku na samochodzie a nie na uchwycie - z uwagi na to, że gdyby dostał się tam jakiś piach, to ew. ruch uchwytu rysowałby lakier, a tak lakier jest chroniony i najwyżej coś się dostanie między taśmę a uchwyt.

Poszukam tych linków na OCP.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
spec
Posty: 9
Rejestracja: 2011-06-28, 22:02
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: spec »

Dobry pomysł z tą taśmą. Taką zwykłą szkolną kleiłeś?

To chyba najlepszy pomysł do bezinwazyjnego montażu anteny w sedanie aby można było bez problemu zakupy zapakować :-)
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Podczas przerwy świątecznej w koncu dokończyłem prace związane z montażem anteny. Wersja 2 uchwytu czyli blacha grubości 2,5mm. Teraz muszę poobserwować, czy nic złego nie dzieje sie z klapą (ew. ocieranie o uchwyt), bo jednak trochę ciasno to jest spasowane. Cóż, masa T5000 robi swoje (wg katalogu 650g), mocowanie musi być solidne.
Póki co za mna jedna trasa z tą konfiguracją - za wcześnie, aby oceniać, jak to pracuje w porówniu z MLką na skraju dachu.
Obrazek

Odnośnie kabla to zmieniłem koncepcję i teraz idzie górą, przez uszczelkę przy zawiasie. Tam też jest fabryczny otwór; jak wszystko będzie OK, to przy finalnym maskowaniu kabla spróbuję go tamtędy przełożyć do wnętrza auta.
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Dzisiaj - po cieżkich bojach z modyfikacją schowka - w aucie wylądował DNT Cockpit.
http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... ockpit.jpg
Ciężko było go tam upchnąć, ale koniec końców wlazł. Do kompletu kątowy wtyk antenowy i mikrofonowy.
Ciekaw jestem tego DNT, co pokaże na trasie, bo testy przy domu wypadły dość optymistycznie.
Zostało jeszcze zasilanie do zrobienia, może jutro poskładam to do kupy - ile można męczyć się z korzystaniem z gniazda zapalniczki.

Do kompletu, dla testu, wrzuciłem z tydzień temu Omegę 27 (na uchwyt przy klapie) - w zeszłą sobotę jechałem krótką trasę (jeszcze z U520) - cośtam było słychać, ale mały ruch, więc cieżko powiedzieć, jak się ten 1m na tyle sprawuje. Z niewątpliwych zalet to wygoda i bezobsługowość tej anteny - czy to wjazd do garażu (210cm), czy to zadaszonego parkingu w galerii handlowej. No i zminimalizowanie ryzyka, ze antena zmieni właściciela bez mojej zgody (DV + śruba)
Pierwszy raz mam taką krótką antenę - zaczynałem od MLki na dachu, potem T5000 na tyle auta, teraz Omega - praktyka pokaże, co z tego będzie :)
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Ciężko, ale ładnie się Cockpit wpasował :-)
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
majsterkowicz
Posty: 121
Rejestracja: 2012-11-20, 20:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: majsterkowicz »

Cockpit w kokpicie :mrgreen:
Serce patentu (przed szlifowaniem ostrych krawędzi): http://www.au.poznan.pl/~andrzejp/_gale ... ek_mod.jpg :evill:
Mobil: DNT Cockpit + Solarcon Prowler 202
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”