Skoda Octavia III FL

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Skoda Octavia III FL

Post autor: motomat »

Witam. Jako, że w ostatnim czasie sam szukałem inspiracji na montaż CB w swojej Octavi III FL postanawiam wrzucić fotki z mojej samodzielnej realizacji. Pomysł autorski wlasny.
W przeszłości posiadałem Octavię I i umiejscowienie radia jak i anteny było identyczne. Uważam, że dostęp do radia jest bardzo dobry, wygląda to elegancko i praktycznie. Pomiedzy radiem, a ściankami tunelu docięta pod katami płyta meblowa cieńka i naklejony filc. Pod panelem klimatuzacji gąbka twarda i naklejony filc. Radio nie rusza się w pionie i poziomie, siedzi ciasno.

Antena zamontowana na stałe w klapie bagażnika na główce PL. Zapytacie dlaczego nie w dachu? Dlatego, że mam garaż i zakładam tylko na trasy, a nie lubię się brudzić o karoserię. Tutaj mam wygodny dostęp. U mnie się sprawdza. Zasięg dobry, SWR 1,1.

Zasikanie od radia podpiete bajpasem w wolny bezpiecznik, masa pod śrubę koło bezpieczników. Dodatkowo na kablu filtr przeciwzakłóceniowy oraz tuby ferrytowe. Zewnetrzny głośnik pod fotelem kierowcy, kabel puszczony w tunel środkowy. Kabel anteny puszczony w profilu klapy, potem w gumowy lącznik gdzie idą kable, podsufitką, nadkolem i plastikami w progach aż do radia. 6m kabla RG-58 Satec Premium. Główka PL Sirio. Niestety żeby przedziać kable przez gumowy łącznik i żeby nie rozbierać wszystkich plastików nad programi trzeba kabel prowadzić bez wtyku UC-1. Lutowałem po dojściu na miejsce. Jak macie pytania zapraszam. Troszkę czasochłonne to było ale warto i ważne, że mi się podoba i spełnia funkcję.

President Harry III + Sirio ML-145
(rozważam na stałe na miasto zamontować Sirio T3-AS , a na trasy zmieniać na ML)

Poniżej fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Skoda Octavia III FL

Post autor: Slawo13 »

Witam montaż bardzo fajny . Jeżeli zdecydowałeś się dziurawić auto można było pójść krok dalej i zrobić dziurę w dachu . Zamiast T3 -AS rozważ jeszcze Solarcon 203 lub Firestik FL3 ta druga trochę lepsza ponieważ posiada stroik . Są to anteny górno cewkowe
i potrafią miło zaskoczyć możliwościami.
Pozdrawiam 73
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
Awatar użytkownika
motomat
Posty: 33
Rejestracja: 2017-03-12, 10:42

Re: Skoda Octavia III FL

Post autor: motomat »

Dzieki za podpowiedzi ;-) poczytam, spojrzę bo jednak fajnie miec coś na stałe na miasto. Ps. W dachu nie chciałem z uwagi na lepsze dojście do klapay przy zakładaniu i zdejmowaniu anteny. Gdybym nie miał garażu to antena by była na stałe zamontowana w dachu.
Czasami myślę o tym, co stało się z ludźmi, którzy spytali mnie o drogę... :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skoda”