VW CADDY montaż radia cb

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
karlos
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-23, 20:33
Lokalizacja: południe

VW CADDY montaż radia cb

Post autor: karlos »

Witam.
Mój sprzęt zamontowałem na półce pod sufitem. Zasilanie zostało pociągnięte od lampki kabinowej - rozwiązało to sprawę ciągnięcia przewodów zasilania i kabla antenowego przez cały samochód. Dzięki temu, że radio jest przy uchu nie muszę stosować głośnika zewnętrznego.
Ma to też inną zaletę: jak zapomnę wyłączyć CB to i tak przy zamknięciu auta z pilota odcinane jest zasilanie lampki i radio wyłącza się. Analogicznie sprawa ma się przy otwieraniu auta - pstryk i już do mnie gadają :)
intek fm600-sx+sirio ML145+ densei EC-2002
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Podpinać się pod cienkie kabelki od lampki? Łee.
Jeśli już tak bardzo chcesz aby radio działało jak z lampką to możesz zamontować przekaźnik, ale prund ze skrzynki albo akumulatora.
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Młody

Post autor: Młody »

Skoro wytrzymują to co za problem? Ileż to radio pobiera tego prądu...
Awatar użytkownika
karlos
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-23, 20:33
Lokalizacja: południe

Post autor: karlos »

Mobil-Zasada pisze:Podpinać się pod cienkie kabelki od lampki? Łee.
Jeśli już tak bardzo chcesz aby radio działało jak z lampką to możesz zamontować przekaźnik, ale prund ze skrzynki albo akumulatora.
za cienkie? przecież tam są 2 fabryczne żarówki po 5W.
A poza tym ten "patent" miałem sprawdzony w poprzednim autku ( kangoo ) i śmigałem tak przez ponad 3 lata. - nic się nie stopiło a uniden wymiatał jak trza.
intek fm600-sx+sirio ML145+ densei EC-2002
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

Jak dla mnie OK, tylko o radio tak luzem tam jest wsadzone. czy jakoś przymocowałeś ??
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
karlos
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-23, 20:33
Lokalizacja: południe

Post autor: karlos »

na razie jest wsadzone i wystarczy czymś zklinować - np apteczką - między radio a dach.
Jak tylko znajdę czas to przykręcę to radyjko do dwóch klocków a te przykleję do półki - będzie trzymać! W poprzednim samochodzie miałem podwieszone pod półką ale to rdyjko ma spore gabaryty i lepiej je schować no i nie trzeba dziurawić półki.
intek fm600-sx+sirio ML145+ densei EC-2002
Awatar użytkownika
k0nr4d
Posty: 2489
Rejestracja: 2010-09-24, 14:37
Znak/ranga: 161CBF075
Lokalizacja: Łódź

Post autor: k0nr4d »

2 żarówki po 5W daje niecały 1A poboru prądu, radio 4W pobiera około 2A. Sprawdzałeś miernikiem spadek napięcia podczas nadawania? Pomysł ciekawy, jednak wrzynanie się w obwód nie przystosowany do tego uważam za druciarstwo.
Zamknąć burdele, otworzyć serca.
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

k0nr4d pisze:2 żarówki po 5W daje niecały 1A poboru prądu, radio 4W pobiera około 2A. Sprawdzałeś miernikiem spadek napięcia podczas nadawania? Pomysł ciekawy, jednak wrzynanie się w obwód nie przystosowany do tego uważam za druciarstwo.
I właśnie dlatego powinieneś dać osobną instalację do radia. No ale każdy robi po swojemu...
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
Skorupa
Posty: 1361
Rejestracja: 2011-03-18, 10:49
Lokalizacja: Wieluń JO91GF

Post autor: Skorupa »

Mobil-Zasada pisze:Podpinać się pod cienkie kabelki od lampki? Łee.
Jeśli już tak bardzo chcesz aby radio działało jak z lampką to możesz zamontować przekaźnik, ale prund ze skrzynki albo akumulatora.
Masz może tak na szybko schemat podłączenia przekaźnika - jakiś rysunek albo rozpiskę?
Miałem tak kiedyś podłączone pstryczki elektrycznych szyb w Espero i była poprawa w działaniu :-)
Awatar użytkownika
karlos
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-23, 20:33
Lokalizacja: południe

Post autor: karlos »

ok. sprawdzę miernikiem pobór prądu. Pociągnę osobny kabel prosto z aku. do radyjka i sprawdzę jaka jest różnica w nadawaniu i odbiorze. Nie omieszkam Was poinformować o wynikach moich prób.

[ Dodano: 2011-10-29, 23:08 ]
sorry ale nie znam się na "prondzie".... oprócz tego, że mogę mieć gorsze "osiągi" radyjka to coś innego mi grozi? ( radio ma 12W ) - przepalenie instalacji, zepsucie mojego sprzętu nadajnikoodbiorczego ? :) - na prawdę nie znam się na tym :)
intek fm600-sx+sirio ML145+ densei EC-2002
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

http://www.sklep.amt-alarmy.pl/forum/obrazki/scb.jpg
http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- ... 0_7610.jpg

Nie chodzi o osiągi radia. Chodzi o to że przy nadawaniu radio ciągnie prąd ok 2A. (przy odbiorze bardzo mało) do tego jeszcze pozapalasz wszystkie żarówki w podsufitkowej lampce. I po prostu instalacja nie jest przystosowana do takiego prądu. To znaczy pewnie wytrzyma, ale nie powinno się tak podłączać.
Prąd weźmiesz ze skrzynki bezpieczników - tam masz gruby kabel od aku. albo weźmiesz od aku.
I albo do radia, albo przez przekaźnik jeśli chcesz aby działało jak lampka.
Wejście na nóżkę 30, wyjście 87. (bez literki a. tam w drugim linku jest mały błąd)
A pod lampkę podłączasz cewkę przekaźnika, przy plus i minus na styki 85 i 86.

A jak z radia idzie 12W to może i więcej niż te 2A ciągnie...
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
cinn3k
Posty: 198
Rejestracja: 2011-09-17, 21:21
Lokalizacja: ..

Post autor: cinn3k »

karlos pisze:ok. sprawdzę miernikiem pobór prądu. Pociągnę osobny kabel prosto z aku. do radyjka i sprawdzę jaka jest różnica w nadawaniu i odbiorze. Nie omieszkam Was poinformować o wynikach moich prób.

[ Dodano: 2011-10-29, 23:08 ]
sorry ale nie znam się na "prondzie".... oprócz tego, że mogę mieć gorsze "osiągi" radyjka to coś innego mi grozi? ( radio ma 12W ) - przepalenie instalacji, zepsucie mojego sprzętu nadajnikoodbiorczego ? :) - na prawdę nie znam się na tym :)
Jak podepniesz pod aku napewno będziesz miał mniej zakłóceń, a co do lampki to na "pierwszy ogień" zapewne pójdzie Ci bezpiecznik, obstawiam ze lampka go ma :-)
Mobil: Uniden pc-122 + sirio ml-145 + Alan SP-S Inox + Nokia sp-3

Mini baza: Superstar 3900F / Jackson 1 + Astatic RD + Sadelta me-3 + sirio performer 5000 + motorola 4001A + kl203 + nissei tm-2000
Awatar użytkownika
Mobil-Zasada
Posty: 1143
Rejestracja: 2009-10-29, 23:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mobil-Zasada »

Też tak pomyślałem, ale na pewno sama lampka nie ma bezpiecznika, tylko jest jednym z elementów ja któryś tam bezpiecznik. prędzej by się kable zjarały niż bezpiecznik. (oczywiście zależy jak duży ten bezpiecznik, ale zakładając że poza lamką są na nim inne pierdoły to może nawet i z 10A?)
Auto: Alan 28 + Alan F36 + President Texas
Dom: President Jackson + CS-3 + Motorola 4001A + Sirio Boomerang 27A (działka - stare CTE 5/8, 3 przeciwwagi) - weekendy
Rower: Alan 42MULTI + MIK + oryginalny helikal lub Alan 9 PLUS
Awatar użytkownika
karlos
Posty: 17
Rejestracja: 2011-10-23, 20:33
Lokalizacja: południe

Post autor: karlos »

... więc wszystko jasne. Lampka jest stale wyłączona ( jak na zdjęciach ) i nie ma obawy, że będę nadawał przy zapalonych żarówkach. Skoro ten sposób podłączenia nie pogarsza działania radia i nie zagraża instalacji to moje obawy zostały rozwiane. A to, że fajnie współpracuje z wyłączaniem się lampki podczas zamykania auta z pilota to tylko bajer, który wyszedł przypadkiem. - szukałem jedynie najbliższego źródła zasilania.
intek fm600-sx+sirio ML145+ densei EC-2002
Awatar użytkownika
db68
Posty: 374
Rejestracja: 2009-08-03, 22:28
Lokalizacja: JO81LC W-w

Post autor: db68 »

Za mało prądu podczas nadawania psuje modulację i może też doprowadzić do uwalenia radia. Bezpiecznik w obwodzie nic tu nie pomoże. Szkoda tego inteka by było
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”