Passat B6 - przenośny antymisiek

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Qn666
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-12, 16:23
Lokalizacja: Końskie

Passat B6 - przenośny antymisiek

Post autor: Qn666 »

Witam.
Postanowiłem zaprezentować mój zestaw antymiśkowy głównie po to aby otrzymać od was kilka rad jak zamontować ten zestaw na stałe (aktualnie nie jest to jakiś ciekawy i sprytny montaż, radio po prostu jest schowane przed oczyma przechodniów bo jak wiadomo okazja czyni złodzieja)

Ten zestaw sprawiłem sobie już jakiś czas temu i umiejscowiłem go tak tylko "tymczasowo" ale jak się później okazało przez brak wolnego czasu został na dłużej ^^

President Harry III + Presidnet Ohio (85 cm)

Zestaw znajduje się w Passacie B6 z 2006 roku.
Obrazek

Radyjko w podłokietniku
Obrazek
Obrazek

Po zamknięciu w ogóle nie widać, że się tam znajduje
Obrazek

Zasilanie z gniazdka znajdującego się w tylnej części auta
Obrazek

kabel od anteny poprowadzony pod wycieraczką tylnego siedzenia i dalej do bagażnika
Obrazek
Obrazek

Antena zamocowana małym magnesem na klapie bagażnika
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy wiecie którędy mógłbym przeprowadzić kable aby podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora? Lub gdzie w aucie idzie jakaś wiązka do której mógłbym się podłączyć aby radio nie zbierało zakłóceń z samochodu?

Drugie pytanie dotyczy anteny. Jak kupowałem kierowałem się względami estetycznymi. Nie chciałem aby antena była za długa bo dla mnie to nie wygląda estetycznie. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz chciałbym zwiększyć zasięg swojego zestawu. W tym momencie ściągam i nadaje na kilka kilometrów nie korzystając z ASC. W jakim stopniu zmieni się mój zasięg jeżeli wymienię tą antenę na jakąś 1,5m?

Z góry dziękuję za odpowiedź :hopla:
Ostatnio zmieniony 2014-02-23, 17:15 przez Qn666, łącznie zmieniany 2 razy.
Mobil: President Harry III + president ohio
Moje radyjko
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Wymień antenę na 150cm to zobaczysz jak duża różnica będzie ;-) Na pewno zauważysz poprawę w osiągach ...

Co do podłączenia pod aku - zobaczy czy gdzieś w okolicach pedałów nie masz dostępu do jakiegoś kanału do poprowadzenia kabli ... Można też podłączyć się pod zasilanie z zapalniczki
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Qn666
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-12, 16:23
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Qn666 »

Radyjko podłączone pod gniazdko z tyłu więc wychodzi na to samo co do gniazdka zapalniczki. Jak podłącze ładowarkę do tel lub navi to strasznie trzeszczy w radu. Muszę przestawiać sq na godzinę 12.

Co do poprowadzenia kabli to naszukałem się jakiejkolwiek szczeliny pod kierownicą ale nic niestety nie znalazłem.

A orientuje się ktoś za ilę mogę takiego niemalże dwuletniego presidenta ohio sprzedać? :)
Mobil: President Harry III + president ohio
Moje radyjko
Awatar użytkownika
Pawel2113
Posty: 2444
Rejestracja: 2012-02-15, 05:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pawel2113 »

Połowę tego co jest warta, czyli pewnie jakieś 90-100zł, chociaż ja bym za nią nie dał nawet 50zł ;-)

Jak Ci sieje ładowarka to ją wyrzuć i kup porządną, która nie będzie zakłócać... Na forum były chyba informacje na ten temat
Mobil 1: U68XL + FD2020 + Sirio T2000
Baza: Superstar 360FM + Densei EC2002 + Antron A99

Sprzedam: Cobra 21LTD, Alan 18, anteny. Info na PW ;-)
Awatar użytkownika
yaszczur
Posty: 337
Rejestracja: 2013-01-15, 18:22
Znak/ranga: 161BD890
Lokalizacja: KO00FF/płd.PL
Kontakt:

Post autor: yaszczur »

Qn666 pisze:Czy wiecie którędy mógłbym przeprowadzić kable aby podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora? Lub gdzie w aucie idzie jakaś wiązka do której mógłbym się podłączyć aby radio nie zbierało zakłóceń z samochodu?
Podłączenie bezpośrednio pod aku w wielu przypadkach pomaga, ale nie masz gwarancji, że wyeliminuje to zakłócenia. Więcej zależy od filtrów w radio.
Qn666 pisze:W jakim stopniu zmieni się mój zasięg jeżeli wymienię tą antenę na jakąś 1,5m?
Z anten 1,5m bierz ML-145 Sirio, najlepszy stosunek jakości do ceny. Zasięg do 15-20km mobil-mobil w otwartym terenie. Ze stacją bazową spokojnie pogadasz na około 30-40km.
Qn666 pisze:W tym momencie ściągam i nadaje na kilka kilometrów nie korzystając z ASC
ASC ma znaczenie tylko w odbiorze, nie ma natomiast wpływu na nadawanie.
Qn666 pisze:A orientuje się ktoś za ilę mogę takiego niemalże dwuletniego presidenta ohio sprzedać? :)
Sprawdź na alledrogo po ile chodzą, opuść cenę 30% i sprzedasz :lol:

Montaż... hmm, to nie montaż, bo wsadziłeś po prostu radio do schowka, więc nie ma co komentować ;-) Jeśli dla Ciebie takie rozwiązanie jest najlepsze, to w porządku.
BAZA: Intek HR-5500 v6 + Densei EC-2002 / RCI 2950 + Densei EC-2002 mod-knktr / Lemm AT 920 M1
mini BAZA: Alan 87 + Farun FD2020 / Lemm AT 920 M1

>> 161BD890 on YouTube <<
Awatar użytkownika
Kasztelan
Posty: 1483
Rejestracja: 2012-11-06, 13:43
Lokalizacja: JO82OT

Post autor: Kasztelan »

Qn666 pisze:Czy wiecie którędy mógłbym przeprowadzić kable aby podłączyć radio bezpośrednio do akumulatora? Lub gdzie w aucie idzie jakaś wiązka do której mógłbym się podłączyć aby radio nie zbierało zakłóceń z samochodu?
Najszybciej znajdziesz odp http://forum.vw-passat.pl/forum.php pewnie wielu włascicieli paskow się nad tym zastanowialo :-).

Qn666 pisze:A orientuje się ktoś za ilę mogę takiego niemalże dwuletniego presidenta ohio sprzedać? :)
Presidenta Ohio spróbuj sprzedać za tyle ile kosztuje nowa Sirio ML-145, zeby była sztuka za sztukę. Może ktoś się trafi z osob, dla których znaczenie ma magiczne logo Presidenta.

Qn666 pisze:Jak podłącze ładowarkę do tel lub navi to strasznie trzeszczy w radu.
Wina zasilacza, ładowarki. Miałem to samo, albo nie zwracać uwagi na trzaski, albo kupić inne.
Mobil: Uniden PC 68 XL KNKTR & Sirio Turbo 1000 Black
Mobil: Uniden 520 PRO XL & Sirio Omega 27
Baza : Uniden PC 68 LTW KNKTR & Sirio Signal Keeper 27
161BD909 - 161CBF139

Obrazek
Awatar użytkownika
gracek
Posty: 300
Rejestracja: 2011-05-13, 22:09
Lokalizacja: Radom

Post autor: gracek »

Kolego wiele osób na forum paska podłącza się pod bezpieczniki, masz instrukcje w dziale cb na vw-passat. Montaż w sumie okej tylko ja bym przymocował to radyjko, w ten schowek po lewej stronie pod kierownica nie wejdzie? jaki silniczek drzemie w tym pasku? ;-)
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:) w sumie żadna instalacja ... radio w schowku i antena na "magnesie"
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
sofcik86
Posty: 39
Rejestracja: 2013-12-12, 17:24
Lokalizacja: ZGL

Post autor: sofcik86 »

To już ręczniaka było lepiej wsadzić jakiegoś :) na antymiśka by wystarczyło a ograniczona plątanina z przewodami
Jackill

Post autor: Jackill »

Przebij się z kablem zasilającym (przedłuż go) przez ścianę grodziową, dziura w ścianie nad dźwignią hamulca/sprzęgła, a później bezpiecznik 20A i wprost do akumulatora.
Awatar użytkownika
jmaniek
Posty: 1307
Rejestracja: 2011-04-23, 09:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: jmaniek »

Na początek przełóż antenę z klapy bagażnika na dach, a osiągi znacznie się poprawią. Potem możesz myśleć o czymś dłuższym.
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

yaszczur pisze:Montaż... hmm, to nie montaż, bo wsadziłeś po prostu radio do schowka, więc nie ma co komentować Jeśli dla Ciebie takie rozwiązanie jest najlepsze, to w porządku.
To już ręczniaka było lepiej wsadzić jakiegoś :) na antymiśka by wystarczyło a ograniczona plątanina z przewodami
Wojtek KR pisze::) w sumie żadna instalacja ... radio w schowku i antena na "magnesie"
czytacie ze zrozumieniem :?:

Qn666, a może tak :?:
Obrazek
w b6 zbytnio nie ma jak zamontować CB. chyba że pod kierownicą gdzieś.
jeżeli poza ładowarką nie doskwierają Ci inne zakłócenia to pociągnij to zasilanie z tego punktu gdzie jest tylko wewnątrz tunelu i wpuść razem z przewodem antenowym od spodu.
A ładowarkę zmień na coś porządnego bo z tą nie ujedziesz

co do anteny jeśli miejscem montażu pozostaje klapa bagażnika pomyśl nad jakąś anteną środkowo cewkową np dominator. ciekawy design anteny świetnie wkomponuje sie w paska ;-) i będzie działać pierwszorzędnie
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AntekPabianice »

cassiopeia pisze: co do anteny jeśli miejscem montażu pozostaje klapa bagażnika pomyśl nad jakąś anteną środkowo cewkową np dominator. ciekawy design anteny świetnie wkomponuje sie w paska ;-) i będzie działać pierwszorzędnie
Święte słowa. Astatic Dominator 2500 - 165 cm, antena w tym miejscu działa wyśmienicie, 50 km ze stacjami bazowymi nie jest dużym problemem ;-)
Zobacz, jak to wygląda u mnie: http://www.cb-forum.pl/topics152/octavi ... 681,60.htm
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Qn666
Posty: 8
Rejestracja: 2013-06-12, 16:23
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Qn666 »

cassiopeia pisze:
Qn666, a może tak :?:
[url=http://obrazki.elektroda.pl/9677035900_1393259746_thumb.jpg]Obrazek[/url]
w b6 zbytnio nie ma jak zamontować CB. chyba że pod kierownicą gdzieś.
jeżeli poza ładowarką nie doskwierają Ci inne zakłócenia to pociągnij to zasilanie z tego punktu gdzie jest tylko wewnątrz tunelu i wpuść razem z przewodem antenowym od spodu.
A ładowarkę zmień na coś porządnego bo z tą nie ujedziesz

co do anteny jeśli miejscem montażu pozostaje klapa bagażnika pomyśl nad jakąś anteną środkowo cewkową np dominator. ciekawy design anteny świetnie wkomponuje sie w paska ;-) i będzie działać pierwszorzędnie
Tak do podłokietnika niestety nie wejdzie schowek jest węższy na spodzie i harry III się nie mieści :->

Ja wiem Panowie, że to żaden montaż ale często przenoszę radyjko do innego auta i ta instalacja musi być bardzo mobilna. :-D
gracek pisze:Kolego wiele osób na forum paska podłącza się pod bezpieczniki, masz instrukcje w dziale cb na vw-passat. Montaż w sumie okej tylko ja bym przymocował to radyjko, w ten schowek po lewej stronie pod kierownica nie wejdzie? jaki silniczek drzemie w tym pasku? ;-)
2.0 TDI 130KM
Do tego schowka po lewej stronie nawet nie przymierzałem bo przy poważniejszym wypadku radio może łatwo kolano zmiażdżyć. Gdzieś pod kierownicą zamierzam w niedalekiej przyszłości mały głośnik do CB zamontować :-o
AntekPabianice pisze:
cassiopeia pisze: co do anteny jeśli miejscem montażu pozostaje klapa bagażnika pomyśl nad jakąś anteną środkowo cewkową np dominator. ciekawy design anteny świetnie wkomponuje sie w paska ;-) i będzie działać pierwszorzędnie
Święte słowa. Astatic Dominator 2500 - 165 cm, antena w tym miejscu działa wyśmienicie, 50 km ze stacjami bazowymi nie jest dużym problemem ;-)
Zobacz, jak to wygląda u mnie: http://www.cb-forum.pl/topics152/octavi ... 681,60.htm
Panowie sprawdziłem tą antenkę, naprawdę nieźle się zapowiada ale niestety ma jak dla mnie jeden minus. Z tego co wyczytałem to się nie składa. A ja nawet z tą 80cm Ohio na klapie na styk wjeżdżam do garażu :cry:

Potrzebuję czegoś tak dobrego jak ten DOMINATOR ale składanego. Jak to jest z tym systemem składania anten SIRIO? Zapieka się nie zapieka? :lol:


Dziękuje za komentarze, opinie, podpowiedzi i dyskusję :) Liczę na więcej :mrgreen:
Mobil: President Harry III + president ohio
Moje radyjko
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: cassiopeia »

Qn666 pisze:Potrzebuję czegoś tak dobrego jak ten DOMINATOR ale składanego.
da się złożyć po zastosowaniu takiego cuda bądź szybkozłącze umożliwiające szybkie zdemontowanie całej anteny

jakbyś się zdecydował na tą antenę daj znać ;-)
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen”