Uniden pro 520xl vs MTech Legend II vs Johnny II ASC

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Uniden pro 520xl vs MTech Legend II vs Johnny II ASC

Post autor: skovi »

Znalazłem coś takiego na YouTube. Profesjonalnie porównanie modeli. Powiem szczerze, ciekawie to wygląda. Co Wy na to?

Filmik

Co robi w sieci legenda U520xl - tępego szumofona :-) , którym się wszyscy zachwycają.
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Pieczar »

obawiam się, że włożyłeś kij w mrowisko ;)
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Post autor: Ferbus »

Pieczar pisze:obawiam się, że włożyłeś kij w mrowisko ;)
Oj dokładnie, dokładnie :lol:
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

może co po nie którym otworzą się oczy?
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

:evill: :roll: Nie ma na co otwierać oczu te radyjka to nic cudnego, a nowe Ubociki to tragedia...prawdziwa jesień średniowiecza :lol:
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
mrc
Posty: 472
Rejestracja: 2012-11-22, 10:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mrc »

skovi pisze:Znalazłem coś takiego na YouTube. Profesjonalnie porównanie modeli.
u tego pana wszystko jest PROfesjonalne :evil:

Nie zmienia to faktu że uniden traktowany jest jak elita, szczególnie na allegro.
Przykre że ludzie kupują go nawet w cenie 320zł :shock:
Harry III ASC + SIRIO ML 145/SIRIO OMEGA 27
Jeździłem z: alan 48 plus multi, Uniden 520, Johnny II, Harry II, Johnny I, Yosan PRO-120, Yosan Turbo, Johnny III
Awatar użytkownika
Chmarski
Posty: 670
Rejestracja: 2011-01-28, 12:05
Lokalizacja: Ważne, że dolatuję.

Post autor: Chmarski »

Wszystkie te radia to Unideny.
Tylko mTech się tym nie chwali.
Awatar użytkownika
poweredge
Posty: 934
Rejestracja: 2012-05-30, 09:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: poweredge »

:mrgreen: ... No faktycznie otworzyłem oczy . Osobiście z braku pomysłu od kilku tygodni jeżdżę ponownie z Unidenem 520 XL w aucie (jest to już moje 4 spotkanie z tym radiem)

Zaczynałem z tym radiem moją karierę i teraz po już bagażu doświadczeń z wieloma innymi radiami . Otworzyłem oczy :shrek:

Już nie wspomnę że radio ma 100 razy lepszą modulację jak nie jedno nowe, że SQ i RF-G działają tak jak powinno działać , że filtr ANL jest jednym z lepszych w klasie budżet ,że obsługa to wzór ergonomii . Że to radio posiada prawdziwy wewnętrzny głośnik którego da się używać .

Oczywiście radio ma i wady ale które go nie ma ? Największą wadą tego radia to brak multistandartu i tak naprawdę jego działanie w dużej mierze zależy czy przestrajał go kowal , czy człowiek który ma pojęcie .

A wracając do modulacji Ci którzy mnie słyszeli wiedzą jak ładnie pracuję w porównaniu do innych Uniden 520
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

poweredge, ja też wracam czasami do u520xl. Radio mam z 2005r jeszcze z polskiej dystrybucji jak było legalne. Masz rację, działa prawidłowo, głośnik wewnętrzy jest nie porównywalnie lepszy od Presidentów Harry/Johnny II. Odsłuch jest lepszy, bo radio jest po prostu "tępe", a uważam, że przy naszym ruchu w eterze to zaleta. Multistandard? Po co to komu? I tak większość używa radia w Polsce, a za granicą i tak idą na 28 w PL.

Jakiś bagaż doświadczeń z innymi radiami mam też, dlatego, że U520XL z czasem nie wystarcza i wkurza.

ps. Co do ruchu w eterze, zauważyłem, że już nie ma takiego szału na CB jak parę lat temu. Zgodzicie się?
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Caps

Post autor: Caps »

Co kto lubi. Uniden fajne radio, ale w porównaniu z innymi wypada słabo. ;-)
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

skovi pisze:Co Wy na to?
ja zaczynałęm od johny I a dopiero potem poczytałem TU na forum o cudownym U520 ale nikt mi sensownie nie wytłumaczył na czym ten CUD polega.

Ja go mogłem miec za cudowne 50 PLN :mrgreen:

Ale jako,ze byłem nowy tu na na orum toi nikt nie słuychał, że johny I jest o tyle lepszy, że stary model to zawsze filipiny. Ale co komu pasuje

A ten mądrala - byłem u niego ale zapomniał o jednymm modelu - stabo 3400, 3044 bo akurat byłem do naprawy ale Pan S się nie kwapił tylko pomądrzył się przy klientach i powiedział- cytuję - "te radia z trabką to same kłopoty i ja na tym kawę stawiam" hahahahahahahahaha


czyli o dupe potłuc ten film
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

Post autor: SP9 »

Nikt mi nie wmówi że U 520/Johnny/...etc to dobre radyjka ...może jako zapas na 19 oblecą ale nic ponad to
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
olo_r
Posty: 4214
Rejestracja: 2012-12-16, 23:05
Lokalizacja: KO02LF

Post autor: olo_r »

samo sedno - daja radę ale nic Ci z wrażenia nie urwie - i do kieszeni się mieszczą :shrek:

Poprawne jak na swoje zastosowanie i tyle w obecnej dobie dostępu do 500000 modeli radyjek wszelkiej maści

Nie ma się co szczególnie zepsuć a pogada w miarę komfortowo można i uniknąć mandatu

Amen
Mobil: GENERAL ELECTRIC 3-5804C+Sirio CB MINI-MAG 27
http://www.cbmuseum.nl/General_Electric.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Baza: YAESU FT-857 + wire na dwóch wędkach + unun 9:1 + ATU
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”