Presiden Lincoln vs Anytone AT6666

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Presiden Lincoln vs Anytone AT6666

Post autor: tarnus »

Oba radia podłączone do wspólnej anteny za pomocą specjalnego rozdzielacza.
Nagrywane na karcie muzycznej w stereo. Lewy kanał Lincoln, prawy kanał AT6666.
Zanim zacząłem nagrywanie ustawiłem jednakowy poziom sygnału audio z obu CB za pomocą oscyloskopu, tak aby amplituda sygnału z obu była jednakowa.
To co słychać w pliku audio to sygnał CQ który na obu radiach był bez wskazań na S-metrze.
Słychać delikatne zakłócenia z otoczenia które także były bez wskazań.

https://www.youtube.com/watch?v=Ryvqbs8 ... e=youtu.be

Lewy kanał Lincoln, prawy kanał AT6666.
Trzeba słuchać korzystając z regulacji kanał lewy, kanał prawy, zmieniając kanał co chwilę i porównując na przemian jak które radio w danym momencie odbierało.
Słuchając naraz oba kanały słyszymy zdudnienie czyli takie falowanie sygnału zmieniające się nieznacznie z powodu niewielkiego dryftu częstotliwości w obu radiach, słuchając na przemian kanały tego efektu nie będzie. W pewnym momencie zmieniłem delikatnie częstotliwość clarifierem w AT co da się usłyszeć.


Moje spostrzeżenia:
Podczas regulacji poziomu audio za pomocą oscyloskopu oraz generatora laboratoryjnego, zauważyłem że Lincoln ma słabą dynamikę układu AGC. Od pewnego poziomu sygnału aż do sygnałów +30dB AT6666 ma stałą amplitudę, podczas gdy w lincolnie amplituda nadal rośnie i zaczynają się pojawiać zniekształcenia.
Przy sygnale S9+20dB czy S9+30dB AT6666 daje czystą sinusoidę, podczas gdy z Lincolna jest już mocno zniekształcona.

Lincoln jest w idealnym stanie technicznym. Posiada jeszcze nienaruszoną oryginalną plombę President Electronics Poland. Jego numer seryjny 35005393
Ostatnio zmieniony 2014-03-09, 21:32 przez tarnus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Post autor: tarnus »

Film na YT został poprawiony. Teraz audio jest OK.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”