President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
SP9
Posty: 8032
Rejestracja: 2011-05-22, 13:01
Lokalizacja: NH

President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

Post autor: SP9 »

Wiec to też moze byc kwestia zależna od egzemplarza ...u mnie Legend III poległ ..powyżej 3000 słuchać było silnik, pozatym wyraźnie były słyszalne spryskiwacze...a w Yosanie 120 miałem ciszę
FT 450D, FT 7800E, FT 857D, VX6
Moonraker GP-2500, Lafayette MA 1500
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

Post autor: tarnus »

Wojtek KR pisze:Wiec to też moze byc kwestia zależna od egzemplarza ...u mnie Legend III poległ ..powyżej 3000 słuchać było silnik, pozatym wyraźnie były słyszalne spryskiwacze...a w Yosanie 120 miałem ciszę
Yosany 120/110 mają tępe odbiorniki. Dlatego też i zakłócenia się mniej w nich dają we znaki.
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Re: President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

Post autor: Sahim »

tarnus pisze: Yosany 120/110 mają tępe odbiorniki. Dlatego też i zakłócenia się mniej w nich dają we znaki.
Ale takie specyficzne gwizdanie zależne od obrotów silnika, w moim samochodzie wyłapał jedynie Yosan 120 (różne egzemplarze) Inne radia tego nie słyszą - stąd myślałem kiedyś że moje auto "nie sieje".
Ciekawostka z gwizdaniem jest taka - że jego poziom jest niezależy od ustawienia potencjometru głośności. Radio może być przyciszone na zero albo podgłośnione na max - głośność gwizdu się nie zmienia.
Awatar użytkownika
wotek2
Posty: 200
Rejestracja: 2011-07-10, 13:00
Lokalizacja: stalowa wola

President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

Post autor: wotek2 »

W moim przypadku pomógł wyeliminować gwiz z alternatora ten filt
Obrazek
a było tak jak wspominacie Yosan pro 120.
Harry III /Sirio Omega 27 / NOKIA HFS-12
Awatar użytkownika
tarnus
Posty: 1699
Rejestracja: 2009-07-24, 14:38
Lokalizacja: Mobilek

Re: President Harry III Vs Legend II Vs Legend III

Post autor: tarnus »

Sahim pisze: Ale takie specyficzne gwizdanie zależne od obrotów silnika, w moim samochodzie wyłapał jedynie Yosan 120 (różne egzemplarze) Inne radia tego nie słyszą - stąd myślałem kiedyś że moje auto "nie sieje".
Ciekawostka z gwizdaniem jest taka - że jego poziom jest niezależy od ustawienia potencjometru głośności. Radio może być przyciszone na zero albo podgłośnione na max - głośność gwizdu się nie zmienia.
Pytanie czy te zakłócenia wchodzą przez antenę czy zasilanie. W twoim przypadku przez zasilanie. Czułość, czy skuteczność filtrów ANL czy NB w radiu nie ma znaczenia w tym przypadku, bo najczęściej te zakłócenia dostają się wprost do wzmacniacza audio. Dlatego regulacja wzmocnienia nic u ciebie nie dawała.
Choć zdarzają się sytuacje że zakłócenia z zasilania dostają się na inne stopnie radia, czasem nawet wchodzą na układ ANL i to on powoduje czasem zamieszanie :shock: zamiast pomagać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”