Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: bolobol »

Jak w temacie.

Prosiłbym o opinie na temat poniższych radyjek: Yosan CB-250 vs CRT MIKE
Oczywiście czytałem na temat obu tych radyjek, ale sama teoria - szczególnie dla laika - to jak rozmowa z ślepcem o kolorach.
Przeszukałem też ten dział i takiego porównania nie znalazłem.
Gdyby ktoś miał jakieś praktyczne doświadczenia, albo dysponował jakimiś linkami związanymi z tematem - będę niezmiernie wdzięczny :-=)

Pozdrawiam

Ps;
Może jakieś inne propozycje "dyskretnego" radia ze sterowaniem w "gruszce"?
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: BeBek »

Zależy od tego czy masz siejący samochód.
Yosan ma lepsze filtry, ale nie ma RF-gain'a (tylko LOC które drastycznie zmniejsza czułość. W Yosanie masz 2 głośniki (w bazie i mikrofonie). Obsługa yosana jest trochę szybsza. CRT ma bardziej pancerny mikrofon.
Mi z tych 2 lepiej do gustu przypadł CRT.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: bolobol »

Dziękuję za odpowiedź :-)

Myślę, że na początek, "Mike" powinien wystarczyć.
Mam też nadzieję, że określenie "szumofon" w jego przypadku, nie ma zastosowania?

Piszesz też:
BeBek pisze:Zależy od tego czy masz siejący samochód.
To Hona City z 2009, ale czy sieje?
Można to jakoś sprawdzić? A jeśli tak - to czym, gdzie (w sensie u kogo)?
A jeśli "sieje" - co wtedy?
Obsługa yosana jest trochę szybsza.
Mam przez to rozumieć, że np. zmiana kanału, ustawień RFG, czy SQ jest w Mike'u bardziej zawiła/skomplikowana, przez co wolniejsza? Jakie ten fakt ma znaczenie podczas normalnego użytkowania?
Mi z tych 2 lepiej do gustu przypadł CRT
W Twojej "stopce" wyczytałem, że aktualnie posiadasz to radyjko. Czy to "CRT Mike v 2.5" z AFRG czy tylko z RFG? Czy w praktyce, jest jakaś różnica?
Ponadto, czy mógłbyś odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących anten?
Do tego co napisałem w zalinkowanym wątku, należy dodać, że między dachem samochodu a wjazdem do garażu, jest 67 cm a do pokrywy/klapy bagażnika - 95 cm, dlatego szukam anteny dłuższej ale "łamanej" (najlepiej "jedno-ręcznie") takiej jak np Syrio Turbo.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 01:02 przez bolobol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: Speed »

bolobol pisze:To Hona City z 2009, ale czy sieje?
Można to jakoś sprawdzić? A jeśli tak - to czym, gdzie (w sensie u kogo)?
A jeśli "sieje" - co wtedy?
"Sianie" oznacza krótko mówiąc, że w radio będziesz słyszał zakłócenia z różnych układów samochodu. Możesz to sprawdzić podłączając radio w aucie ;-) Można z tym "walczyć" (różne rozwiązania znajdziesz na forum), a jeżeli nic nie pomoże to trzeba szukać innego radia, albo auta :mrgreen:
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: AntekPabianice »

bolobol pisze:Ponadto, czy mógłbyś odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących anten?
Do tego co napisałem w zalinkowanym wątku, należy dodać, że między dachem samochodu a wjazdem do garażu, jest 67 cm a do pokrywy/klapy bagażnika - 95 cm, dlatego szukam anteny dłuższej ale "łamanej" (najlepiej "jedno-ręcznie") takiej jak np Syrio Turbo.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
http://www.cb-forum.pl/viewtopic.php?p=386750#p386750" onclick="window.open(this.href);return false;
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: bolobol »

Dzięki za odpowiedź.
Co oznacze termin "sianie" doczytałem wcześniej - ale dzięki.
Można to jakoś sprawdzić? A jeśli tak - to czym, gdzie (w sensie u kogo)?
A jeśli "sieje" - co wtedy?
Zadając to pytanie, miałem na myśli aby najpierw sprawdzić jakimś sposobem owo "sianie" a dopiero po tym, kupić radio - nie odwrotnie, bo... po co mi dwa radia? :-)
Oczywiście opcja z innym, nowszym autem byłaby ok. tylko gdzie znaleźć sponsoara? :bravo:
Awatar użytkownika
Szpadyzor11
Posty: 862
Rejestracja: 2015-02-17, 02:36
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: Szpadyzor11 »

bolobol pisze:...tylko gdzie znaleźć sponsoara? :bravo:
Poszukaj po sklepach w okolicy tego radia, podjedź na sprawdzenie- jak będzie się spisywać- to kupisz, nie to nie ;-) Jak sprzedawcy zależy na hajsach to się zgodzi, dzisiaj hajs się musi zgadzać :-)
"Łot cała mechanizacja" jak by to Pawlak rzekł :-)
Coś tam jest, ale to bardziej rzeźba niż sprzęt...
KO10
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: BeBek »

bolobol pisze:Myślę, że na początek, "Mike" powinien wystarczyć.
Mam też nadzieję, że określenie "szumofon" w jego przypadku, nie ma zastosowania?
Też mi się tak wydaje.
bolobol pisze:To Hona City z 2009[/url], ale czy sieje?
Można to jakoś sprawdzić? A jeśli tak - to czym, gdzie (w sensie u kogo)?
Tylko sprawdzisz podłączając radio, ale z częścią z nich możesz próbować walczyć.
bolobol pisze:A jeśli "sieje" - co wtedy?
Wszystko zależy co sieje.
Ja zauważyłem, że gdy jest wilgotno to radio wpuszcza delikatnie instalacje zapłonową - z samochodu i samochodów dookoła mnie.
bolobol pisze:
Obsługa yosana jest trochę szybsza.
Mam przez to rozumieć, że np. zmiana kanału, ustawień RFG, czy SQ jest w Mike'u bardziej zawiła/skomplikowana, przez co wolniejsza? Jakie ten fakt ma znaczenie podczas normalnego użytkowania?
Yosan nie ma RFG a LOC ma osobny klawisz.
CRT ma 9 ustawień dla ASQ, więcej poziomów dla SQ. Wadą jest to że aby włączyć RFG trzeba wejść do menu i tam to zmienić, dużo lepiej było by gdyby był to kolejny krok przy klawiszu funkcyjnym, albo chociaż tak jak Anytone Smart (w menu ustawiasz próg a klawiszem włączasz lub wyłączasz).
Ja najczęściej mam na RFG 12-16 i działa do dobrze i na szybko zmieniam tylko ustawienie ASQ jak widzę że radio jest zbyt głuche.
bolobol pisze:
Mi z tych 2 lepiej do gustu przypadł CRT
W Twojej "stopce" wyczytałem, że aktualnie posiadasz to radyjko. Czy to "CRT Mike v 2.5" z AFRG czy tylko z RFG? Czy w praktyce, jest jakaś różnica?
Mam wersję bez ARFG i różnica może być, bo miałem wcześniej pierwszą wersję Apollo Road Blues i tak odbiornik mocnymi sygnałami się nie zatykał a Mike z rozkręconym RFG potrafi czasem to zrobić na mocym sygnale (widać to na s-metrze, a nic nie słychać).
bolobol pisze:Ponadto, czy mógłbyś odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących anten?
Do tego co napisałem w zalinkowanym wątku, należy dodać, że między dachem samochodu a wjazdem do garażu, jest 67 cm a do pokrywy/klapy bagażnika - 95 cm, dlatego szukam anteny dłuższej ale "łamanej" (najlepiej "jedno-ręcznie") takiej jak np Syrio Turbo.
Ja bym założył ML-145, bo gdy ustawisz na bagażniku to powinna się do garażu spokojnie wygiąć, a zasięgowo będzie całkiem nieźle - zawsze możesz ją w tasie przełożyć na dach i mieć jeszcze lepiej.
Ostatnio dla znajomego brałem Sirio Turbo 1000, bo miał taki sam problem jak Ty z garażem i głównie wozi ją na klapie i jest bardzo zadowolony z działania nawet na klapie, ale ja jego radia nie słyszałem to nie wiem czy np. AS-100 nie działała by mu tak samo.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
bolobol
Posty: 60
Rejestracja: 2015-11-05, 12:26
Znak/ranga: bolobol
Lokalizacja: Śląskie

Re: Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: bolobol »

Wielkie dzięki.
Trochę mi się rozjaśniło, ale nie do końca. Nie daje mi spokoju to "sianie":
BeBek pisze:Tylko sprawdzisz podłączając radio, ale z częścią z nich możesz próbować walczyć.
Na prawdę nie ma innego sposobu, np. jakiegoś czujnika/odbiornika, wstawionego do samochodu, którym można by jeszcze przed zakupem radia sprawdzić czy auto sieje, co sieje i czy po ewentualnych poprawkach sieje nadal, czy też nie?

Mam jeszcze pytania o anteny, ale o tym, porozmawiajmy w tym wątku, bo admin upomniał mnie już drugi raz, że o antenach, należy rozmawiać tylko w dziale "Anteny" a wolałbym, żeby mnie nie "zbanował". ;-)
Bumelant

Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: Bumelant »

Nie ma takiej możliwości - musisz sprawdzić dane radio w swoim aucie.
Awatar użytkownika
Pieczar
Posty: 797
Rejestracja: 2011-09-16, 11:49
Lokalizacja: Lublin

Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: Pieczar »

W danym siewniku każde radio może zachowywać się inaczej.
Realistic TRC-474 + Sirio AS-100
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Yosan CB250, czy CRT Mike v2.5?

Post autor: Slawo13 »

Przed kupnem konkretnego modelu warto podłączyć radio w jakimś sklepie CB i sprawdzić jak sobie radzi
z zakłóceniami z instalacji emitowanymi przez auto.
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”