President JFK I czy Herbert I

sparing ...które CB lepsze ;)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

PanDuszy
Posty: 18
Rejestracja: 2016-01-16, 22:25
Lokalizacja: Legionowo

Re: President JFK I czy Herbert I

Post autor: PanDuszy »

thinkpad pisze:Tylko - przynajmniej u mnie - jak wyłączę filtry to słyszę wszystko. Kopułkę, spryskiwacze, wycieraczki...
A na włączonych nic ? Wycina też użytkowników ?

U mnie przy włączonych filtrach nadal słychać słabszych nadawców. Tylko po prostu ciszej. Podgłoszę i jest ok.
Ale i owszem jeśli na wyłączonych filtrach ledwo słyszę kogoś na granicy szumów. To przy włączonych nie usłysze go wcale. Tylko że to albo mobile oddaleni z 30 km albo mini antenką.

Kiedyś uważałem że to radio jest głuche. Bo podłączyłem np. Lafayette Venus i łooo. Ile słyszę.
Potem się okazało że antena jest trefna. Radio Venus działało i odbierało lepiej. Ale zawieszało się. Właśnie przez antenę. Zmieniłem na dobra i... Herbert zaczął słyszeć bardzo podobnie a nawet lepiej. A Venus się nie wieszało.

Ale jak antenę masz ok. No to nie wiem.
K-PO DX 5000 V6 + Megawatt 4000
Awatar użytkownika
borewicz
Posty: 26
Rejestracja: 2015-11-12, 19:49

President JFK I czy Herbert I

Post autor: borewicz »

Czy w przypadku zakupu jfk za granica wymaga on przestrojenia, czy wystarczy przełączenie bandy?
schism55

President JFK I czy Herbert I

Post autor: schism55 »

Oczywiście trzeba radio przestroić. Bandy, to tylko zakres częstotliwości, czyli podstawa, raz w dół i raz w górę.
Awatar użytkownika
jojonek
Posty: 2
Rejestracja: 2016-04-16, 10:20
Znak/ranga: midland

President JFK I czy Herbert I

Post autor: jojonek »

Ja w życiu nie zamienił bym mojego Herbiego na coś innego w mbilu :-D wszyscy którzy piszą że Herbi to głuche radio powinni udać się do laryngologa lub do Konektora po porządną antenę :mrgreen:
Mobil I AnyTone 5555N Sirio Performer 5000
Mobil II Yosan Turbo 3031 Magnum AT72
Baza Alinco DR135DX Astatic Road Devil, Densei DM 310ALC
President Jackson I Densei 2002 mod.Gain Master 5/8
442 n.p.m.
kajoj
Posty: 1992
Rejestracja: 2008-12-15, 00:24
Lokalizacja: kętrzyn,toruń

President JFK I czy Herbert I

Post autor: kajoj »

Posłuchaj innych radii,,mi herbert odpadł z jfk i pc122 i alanem 18.Także każdy ma inny gust,,
było;alan 48+,78,onwa mk3-2,s9,at1000,sirio s9,mlka 145,as100,kl203 wzmacniacz,baofeng vr-5,cobra 25ltd,
jest;uniden520
+densei2002+gamma2R
alan18+densei,santiago 1200
grant+mlk-a
baza;president jack+zasilacz xbox 19A
+massen 5/8 +747wzma mocy midland,mikrofon wm61-wkładka
Camel
Posty: 17
Rejestracja: 2012-07-01, 13:38
Lokalizacja: Lubelskie

President JFK I czy Herbert I

Post autor: Camel »

Mi do auta najbardziej pasuje Wilson, ze względu na filtry, które są słabsze i dające możliwość usłyszenie nieco więcej niż na Herbercie I.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie radioodbiorników CB”