President Walker

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
wieczor
Posty: 84
Rejestracja: 2009-07-04, 23:41
Lokalizacja: Smardzewice / ETM

Post autor: wieczor »

JeRzU pisze:lepiej hulał już U520
Bo jest głuchy i przez to jest odczuwalny większy komfort pracy. Ja osobiście też posiadam walkera a przedtem miałem U520 i powiem szczerze, że lubię słyszeć dużo nawet słabych sygnałów i to mi nie przeszkadza.
JeRzU pisze:radio zbiera wszystkie śmieci z otoczenia
Poprostu ma czuły odbiornik.
Mobil: President WALKER + Alan 9 PLUS
Baza: President Jackson I + Sirio GPS-27 1/2 fali +druty home made + DM-2000
Awatar użytkownika
LOHEN
Posty: 1970
Rejestracja: 2009-11-21, 16:55
Lokalizacja: DX London
Kontakt:

Post autor: LOHEN »

JeRzU pisze:użytkuje Pana Walkera od ok pól roku i mogę się nie co wypowiedzieć na temat tego radia. A mianowicie wiekowego szumofona w życiu nie używałem, radio jest do bani, lepiej hulał już U520, radio zbiera wszystkie śmieci z otoczenia, porównywałem go z unidenem pc68 i powiem tak dzień do nocy, to są dwa zupełnie inne radyjka, mnie walker nie przypasował, może mam za duże oczekiwania co do radyjka ale to radio to nie dla mnie :-x
Gratuluję inauguracji na forum. :lol:
Mi jak jakieś radio nie podszedło to nie czekałem pół roku. Akurat z Walker'em jeżdżę najdłużej, ale tak jak kolega powyżej napisał, każdemu według potrzeb.
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Coś Wam opowiem w temacie Presidenta i Walkera.
Kupiłem na allegro Walkera z gwarancją itp. Po jakimś czasie przestał działać wskaźnik s-meter. Napisałem więc do Presidenta do Częstochowy maila z opisem mojego problemu, bo zastanawiałem się, czy jak kupuje radyjko np. w Warszawie w sklepie internetowym i się zepsuje, czy muszę do Warszawy posłać, czy do razu do nich. Napisali, że od razu do nich.
Posłałem radio w piątek, a we wtorek dzwonię i wyłuszczam mój problem, że posłałem tam radio itp. Gość do mnie: "już zrobione właśnie wysłaliśmy"! :shock: ale ok. W czwatek kurier przywiózł. I tu dugi plus dla nich - dosyć że s-meter dali nowy (nie naprawiali) to jeszcze dostałem jakąś gazetę o cb (cena na gazecie 12zł) to jeszcze w karcie napisane (o co nie prosiłem!) "poprawa ASC". I powiem Wam coś. INNE RADIO!!! Normalnie pokręto SQ stało się zbędne! Mieszkam na śląsku i jest tu duży bałagan w eterze, a z tym porawionym ASC tylko rf-gain troszkę skręcam i dociera do mnie wszystko to co powinno. Byłem wcześniej sceptycznie nastawiony na takie porawy i myślałem, że ludzie się tak tym za bardzo podniecają. Teraz sam jestem podniecony! :mrgreen:
Podsumowanie:
1. President jako serwis - rewelacja - pełny szacun!
2. Jak ktoś się zastanawia nad porawą ASC - robić! Będziecie w szoku jak to radio śmiga!
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
kgb14
Posty: 6309
Rejestracja: 2007-12-23, 12:41
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: kgb14 »

wieczor pisze: JeRzU napisał/a:
lepiej hulał już U520


Bo jest głuchy
amen
wieczor pisze: JeRzU napisał/a:
radio zbiera wszystkie śmieci z otoczenia


Poprostu ma czuły odbiornik.
i to jest największa ZALETA tego radia .
,,One To Day is Worth Two To- Morrows''
Mobil Subaru Forester Kpo DX 5000 +ASTATIC ROAD DEVIL + SIRIO MEGAWATT 4000 w ,,dziurce'' Ręczniak CB: Alan-80A Baza : Radmor AFM 871
http://www.formaniak.aaf.pl/
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
poker42
Posty: 90
Rejestracja: 2009-10-29, 13:45
Lokalizacja: bielsko-biała

Post autor: poker42 »

Dorzucę swoje 3 grosze . Mam takowego Walkera od ponad 5 m-cy. Kupiłem nota bene używanego od kol. matii i jestem zadowolony. Radio było oczywiście " po Sinadzie". Do tego dostrojony mikrofon EC 2002 ( wyostrzona modulacja ) + antena Magnum At 71 na dużym magnesie i działa. Co do zarzutów o " za bardzo czuły " to jest to akurat w moim terenie zaleta ( góry ), gdyż z dalekimi stacjami da się rozmawiać . Zresztą jest taka gała pt. "RF GAIN " , co można tę czułość zmniejszyć prawie do zera. Jak ktoś lubi ciche radia ( głuche ) to niech takowe sobie sprawia - wolna wola , wolny wybór ( przecież najważniejsze , żeby właściciel/użytkownik był zadowolony ) . U mnie taki zestawik jak wymieniłem powyżej zdaje egzamin.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skovi
Posty: 88
Rejestracja: 2009-05-17, 19:42
Lokalizacja: Świętochłowice/Śląsk

Post autor: skovi »

Myślałem, że tyko ja uważam, że U520 jest do d... a tu proszę niespodzianka :lol:
Mobil: JMC SUPERCOM 400 + President New Alaska
Mobil II: Uniden pro520XL + Sirio Super Carbonium
Zapas: Intek H-520, Hustler
było: Walker, Johnson I, Johnny III, U68XL, MTech Legend III
Obrazek
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

mój Pan Walker jest po drobnych przeróbkach a mianowicie ASC i rozciągnięty rf-gain, zauważyłem że po przeróbce ASC radyjko jest jeszcze bardziej czułe, może to wina zmiany anteny na Sirio Megawatt 4000
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

JeRzU pisze: radyjko jest jeszcze bardziej czułe, może to wina zmiany anteny na Sirio Megawatt 4000
przy takiej antenie to musi zbierać więcej sygnałów :-P
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

wiem ze musi ale jest trgo syfu trochę za dużo, nie powiem że jak się z bazówkami łącze to spokojnie te 40 km na razie robię bez większych problemów ale na 19 to jest totalna porażka :)
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
Rafi
Posty: 3844
Rejestracja: 2010-05-28, 07:48
Znak/ranga: 161CBF057 / SQ7RJQ
Lokalizacja: JO91QW

Post autor: Rafi »

JeRzU pisze: ale na 19 to jest totalna porażka :)
no niestety, przy takim nasileniu i w większości złych instalacji czyli źle zestrojonych anten, odstrojonych od częstotliwości radyjek i wadliwie działających mikrofonów, plus dużej ilości urządzeń elektronicznych które emitują zakłócenia, będzie tak jak jest lub jeszcze gorzej :-/
CRE 8900 + Densei EC 2002, Sirtel Santiago 1200 / Sirio Silver 90
Icom IC-2730 KNKTR + Diamond NR-770 R / NR-77S

Ekipa KONEKTOR
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

zgadzam się z tobą Rafik w 100%, dzisiaj 19 to jeden wielki śmietnik, nawet z moją instalacją rewelacji nie ma z osiągami, większość mobili używa radia tylko jako anty miśka i po nic więcej, chyba ze trafi się na 2 maniak wtedy jakiś efekt się osiągnie, ale takie mobila to ze świecą szukać :)
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
oko26
Posty: 15
Rejestracja: 2010-11-30, 20:02
Lokalizacja: Kozienice

Post autor: oko26 »

Walker świetne radyjko, może niejestem jakimś znawcą, ale uszy mam. radio kupiłem od "SINAD" Od razu miało poprawiony ASC+RF Gain. Radyjko świetne, super odsłuch. Nigdy nie używałem ASC ale w tym radiu po poprawkach ASC jest wprost wspaniałe. Naprawdę polecam tym co się zastanawiają nad rym radiem. Też szukałem opinii i tu je znalazłem, teraz sam wystawiam opinie temu radiu.. POLECAM bo est świetne
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

ilu użytkowników tyle opinii
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
tomtom
Posty: 647
Rejestracja: 2009-06-17, 21:53
Lokalizacja: Łódź / JO91RT

Post autor: tomtom »

odnośnie poprawy ASC przez SINAD czasami trzeba po poprawce odesłać do nich ponownie lub podjechać, radio zaczyna bardziej zbierać zakłócenia na włączonym ASC, ja osobiście tak miałem w JFK II, początkowo przymierzałem się do Walker'a, testowałem przez kilka dni na trasie 800km i byłem bardzo zadowolony z odbioru i nadawania, ostatecznie zdecydowałem się na JFK II (nowe z gwarancją i fakturą, taniej niż na allegro u innych, bardziej odpowiadały wymiary i wygląd), generalnie uważam że Walker po poprawkach w SINAD jest bardzo dobrym radiem do nieźle siejących mobili

ale niestety cena Walker'a nie jest rewelacyjna
Black VC kombi
President JFK II + FD-2060 + Sirio ML145 magnes
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

cena jest dość wysoka i nie każdy może sobie pozwolić na top radio, tylko taka sytuacja jest dla mnie chora kupować radio za ponad 600 zł i wysyłać je do poprawki, koszt takiego tuningu nie jest może wysoki bo to raptem 50 zł plus drugie 50 zł za wysyłkę w obie stronę, walker w oryginale powinien tan działać tak jak po tuningu, ja się właśnie tak przejechałem kup[iłem, wysyłałem do sinadu na poprawę i się zawiodłem, po przeróbce radio stało się jeszcze bardzie j czułe, moje autko dat strasznie sieje ze załączone filtry ANL i NB nie dają sobie rady z zakłóceniami, jedyna rada bardziej skręcić radyjko i jest jakaś możliwość jazdy, ale za to skraca się zasięg (niestety)
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”