Poprawa Walkera?

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
720p
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-02, 23:51
Lokalizacja: Wawa-Targówek

Poprawa Walkera?

Post autor: 720p »

Na moim stanie posiadam radyjko President Walker, do tego mikrofon NM452 i antenę Sirio Super Carbonium 27.

I generalnie jestem zadowolony z w/w zestawu ale....

Wkurza mnie trochę zachowanie RF GAIN, którego działanie można tak naprawdę określić w zakresie godzin 12-14...

Ale jak poczytałem i posłuchałem, ten typ tak posiada.

Ale... Hmm

Jako że Polak potrafi, za około 50 zł mogę poprawić parametry tego radia.
Czyli działanie RF GAINa, czułość, a i podobno odsłuch się podobno poprawia (chociaż odsłuch w tym radiu jest niesamowity).

Radio już było w serwisie President Polska. Niby coś poprawili, ale nie odczuwam raczej różnicy.


Pytanie, warto tracić gwarancję dla tej poprawy?

No jeśli mam radio dobrze podłączone i antenę zmasowaną, co może się wydarzyć...
?

President Walker by Konektor
K-PO NM452 = Black Edition
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

RF-Gaina można "rozciągnąć", można poprawić ASC, można wyciągnąć 100% modulacji itp... W sinadzie wszystko robią, gwarancji nie powinieneś stracić.
Awatar użytkownika
HjeniuC
Posty: 1813
Rejestracja: 2009-11-24, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: HjeniuC »

bartek1706 pisze:można wyciągnąć 100% modulacji
tego sinad nie robi
YIP YIP
Awatar użytkownika
aixen
Posty: 915
Rejestracja: 2007-11-29, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: aixen »

720p, jesteś z Wawki... skontaktuj się z Radian'em on o Walkerze "wie wszystko"
Spotkałem się z Nim kiedyś osobiście i z pełną odpowiedzialnością Go rekomenduję...
Pamiętaj... prezentowane opinie stanowią tylko i wyłącznie moje zdanie na dany temat.
bartek1706
Posty: 1470
Rejestracja: 2009-07-08, 13:50
Lokalizacja: konstancin KO02NB
Kontakt:

Post autor: bartek1706 »

Aaa nie spojrzałem, że jesteś z wawki.. Mojego też RadJan robił ;-) więc polecam.

Co do modulacji to myslę że jakby ich w sinadzie poprosić to by się tym zajęli :-)
Awatar użytkownika
720p
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-02, 23:51
Lokalizacja: Wawa-Targówek

Post autor: 720p »

Dzięki za pomoc....

Musze zaczepić kolegę RadJan-a ;-)

Dam znać jakby co....

Dzięki raz jeszcze ;-)

President Walker by Konektor
K-PO NM452 = Black Edition
musk
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-28, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: musk »

witam,
Jetem zainteresowany kupnem tego radia.

Czy macie jakieś namiary na kolegę RadJan'a?
Awatar użytkownika
720p
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-02, 23:51
Lokalizacja: Wawa-Targówek

Post autor: 720p »

Dotarłem do RadJan-a...
Dostałem info że nie świadczy żadnych usług ..

President Walker by Konektor
K-PO NM452 = Black Edition
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

720p przedzwoń do sinadu, ja swojego walkera wysłałem i za 50 zł poprawili ASC i RF-a więc koszt nie jest wygórowany, a teraz lepiej hula w porównaniu do oryginału i co najważniejsze gwarancji nie tracisz bo Sinad to autoryzowany serwis presia na Polskę
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7818
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Hasan-Łódź »

JeRzU pisze: i co najważniejsze gwarancji nie tracisz bo Sinad to autoryzowany serwis presia na Polskę
interesujące!
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Z sinadem nie potrzebujesz gwarancji. Bardzo solidni ludzie. Pol g siedzieli nad moim Johnsonem bo zle sie zachowywal po zmianie anteny na wieksza i nic nie wzieli bo to tylko regulacja i w sumie to sie nie napracowal (wczesniej u nich robilem w tym radiu ASC). Kupilem od nich harrego III i mi gniazdo siadlo od glosnika zewnetrznego to mi powiedzial ze takie rzeczy to od reki robia i ze mi przelutuje nowe za darmocha jak tylko przyjade wiec nie musze go nigdzie wysylac na 2 czy 3 tygodnie.
Znaja sie na rzeczy i wyjatkowo uczciwi, fanty maja odrobine drozsze niz srednia krajowa (np wspomniany harry III-610zl) ale placisz ciut wiecej za spokojna glowe.
Za to trzymaj sie z daleko od serwisu saxon w wawie. Gosciu uprawia konkretna partyzantke i scieme.
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

BigMonster a co Ci konkretnie poprawili w radyjko jak zmieniłeś antenkę na większą?? bardzo jestem ciekaw
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Najpierw pojechalem do nich Jak mialem AS100 na standardowa poprawe
ASC.
Pozniej ich odwiedzilem jak zmienilem na ml 145. Troche pokrecil prkami, pomierzyl. Generalnie pocil sie pol g zeby to lepiej dzialalo podchodzac z kazdej strony, Przy okazji sprawdzili mi wszystko od SWR przez zaklucenia w samochodzie po parametry radia.
I bylo troche lepiej ale nie tak jak bym chcial wiec przy kolejnej wizycie zmienilem u nich radio. Zalezalo mi na dzialajacym ASC bo w samochodzie to jednak nie ma czasu na ciagle krecenie galami a niestety johnson jak go lubie to w miescie nie wyrabial...
Bardzo solidni i cierpliwi ludzie, jak zmienialem CB to tez mi dali do posluchania walkera, jfk, tommego III, Harrego III i co tam jeszcze i to na ich bazowce jak i u mnie w samochodzie wiec spokojnie sobie wybralem co chcialem
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
Awatar użytkownika
JeRzU
Posty: 40
Rejestracja: 2011-02-20, 13:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: JeRzU »

no ja po przesiadce z lemma at 1200 na magnesie na megawata4000 na uchwycie zauważyłem że ilość szumów wzrosła drastycznie, dodam tylko że moje autko to straszny siewnik i większość zakłóceń wchodzi przez antenę i nie da się z tym za wiele zrobić, a tak w ogóle to trochę mi nie po drodze do Częstochowy z Łodzi :)
mobil: ford ka (straszny siewnik)
radyjko: president walker
antena: sirio megawatt 4000 na uchwycie
było: uniden 520 + lemm at 1200 na magnesie :)


Pozdrawiam Michał :)
Awatar użytkownika
BigMonster
Posty: 905
Rejestracja: 2010-12-06, 16:04
Lokalizacja: UK-Cheshire/PL-Lubelskie

Post autor: BigMonster »

Ale ty masz przynajmniej rf gaina a w johnsonie nie bylo wiec ASC szalal... Teraz mam harrego i lepszy ASC wspomagany RFGainem daje rade.
Ja akurat ich odwiedzilem po drodze z UK a potem jak bylem u mojej laski (kielce). Zawsze mozesz wyslac ale wizyta jest na tyle warta wysilku ze ludzie sie na prawde znaja i zaraz ci powiedza co moze byc nie tak... Jak tylko spojrzal na moj zestaw to powiedzial "w sirio sie kabel urywa bo tylko kropla kleju jest" (od razu wiedzialem gdzie patrzec jak mi radio ucichlo 2 miesiace pozniej) i zebym zasilanie nawigacji wylaczyl (dla tego mialem 3s caly czas na wyswietlaczu :)

Wiem ze robie im reklame jak cholera ale po kilku wizytach stwierdzam ze fachowcy i z genialnym podejsciem do klienta a to zadkosc w naszym kraju i chce zeby im sie dobrze wiodlo
Whenever there is any doubt, there is no doubt.
JFK II V2 + Densei 2002 + ESP-20 + KL 203P + Santiago 1200
AnyTone 5555N + Dell 18A + Uniden ESP-12 + Dipol 1/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”