President Valery - Mic Gain

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

President Valery - Mic Gain

Post autor: gachia77 »

Witam. Sprawa nastepująca:
Posiadam Valerego z fabrycznym mikrofonem i po ustawieniu mic gaina na max mobile mówią, ze strasznie piszczy, po skręceniu do polowy, ze buczy... dopiero ponizej polowy niby modulacja jest okej. Czy to jest normalne przy fabrycznyn mikrofonie? Oraz jak jest na full mic gain, to po wcisnieciu ptt slysze w glosniku radia jak delikatnie piszczy (sprzega). Po skrecaniu mic gaina piszczenie z glosnika stopniowa maleje i znika ponizej polowy. Dokladnie w tym samym momencie kiedy tez mobilki mowia, ze modulacja w porzadku. Wydaje mi sie, ze z fabrycznym majkiem mic gain spokojnie moze byc na full, a tu jednak lipa i stąd mój wątek. Prosze o wasze wypowiedzi co o tym myślicie :)
Dodam, ze antena to sirio as 100 nie do konca wystrojona tak jak trzeba, poniewaz nie chcialem ciac bata, a swr byl w "normie". Juz nie pamietam ile dokladnie.
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: President Valery - Mic Gain

Post autor: AntekPabianice »

gachia77 pisze:Dodam, ze antena to sirio as 100 nie do konca wystrojona tak jak trzeba,
To może być odpowiedź na Twoje pytanie
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

President Valery - Mic Gain

Post autor: west »

Zacznij od sprawdzenia podstawy magnetycznej,a szczególnie zerknij na oplot kabla antenowego.Jak Antena ma rok to pewnie się....utlenił.
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

President Valery - Mic Gain

Post autor: gachia77 »

Antena ma ze 4 miesiace. Spróbuję ją wystroic jak nalezy. Jeżeli to nie pomoże, to co jeszcze mogę przy okazji sprawdzić?
PS.
Czy złe podłączenie pinow w mikrofonie, a glownie masy (6 zamiast 5 pin) moglo uszkodzić cos jeszcze oprócz bezpiecznika w Valerym?
AntekPabianice
Posty: 6655
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

President Valery - Mic Gain

Post autor: AntekPabianice »

Przede wszystkim sprawdź instalację antenową, czy wtyk dobrze zalutowany, czy przewód w podstawie się nie naderwał.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7818
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

President Valery - Mic Gain

Post autor: Hasan-Łódź »

Jeszcze zasilanie radia można sprawdzić
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

President Valery - Mic Gain

Post autor: gachia77 »

Wystroję antenę, sprawdzę kabel w kopułce.
Jeżeli chodzi o zasialnie radia, to sprawdzić napięcie rozumiem?
Prosiłbym jeszcze o odpowiedź na pytanie o wtyku mikrofonowym, bo miałem taki przypadek i przy wkladaniu wtyku do gniazda poszly iskry i spaliło bezpiecznik. Jest mozliwosc, ze uszkodzilo cos jeszcze w radiu?
Awatar użytkownika
west
Posty: 1050
Rejestracja: 2007-12-02, 22:41
Lokalizacja: Żółtki/Izbiszcze/DE

President Valery - Mic Gain

Post autor: west »

gachia77 pisze:miałem taki przypadek i przy wkladaniu wtyku do gniazda poszly iskry i spaliło bezpiecznik. Jest mozliwosc, ze uszkodzilo cos jeszcze w radiu?
Raczej nie,wtyk był lutowany?
Obrazek
głupota jest darem Boga,nie da się jej nauczyć
Awatar użytkownika
gachia77
Posty: 199
Rejestracja: 2014-04-09, 18:00

President Valery - Mic Gain

Post autor: gachia77 »

Lutowalem katowy, mialem rozpiske przed soba, a mimo to oplot poszedl pod 6 pin, a nie 5... reszta dobrze byla. Wczesniej lutowalem pod lafayette i tak mi jakos sie uwaliło w głowie ze ma byc pod 6 oplot...
ODPOWIEDZ

Wróć do „President”