Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

wojtek8710
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-25, 10:59

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: wojtek8710 »

Witam koledzy :). Troszkę odgrzeje kotleta ale mam bardzo podobny dylemat co autor, a nie chce zakładać niepotrzebnie nowego tematu.

Mianowicie, stoję przed wyborem anteny która będzie współpracować z Unidenem 520. Posiadam dotychczas WiLsona metrówke, lecz muszę ją zmienić ze względu na zbyt niski wjazd do garażu.

Zastanawiam się nad wyborem SIRIO TURBO 1000, bądź SOLARCON 202, ewentualnie FIRESTIK FS2.

Samochód to Skoda Octavia 1 liftback, taka jak u autora tematu, lecz zmienia sie troszke sposób montażu:

- Jeśli bym kupił SIRIO, to będzie zamontowana na magnesie w lewym tylnym narożniku dachu (tak jak obecnie WILSON)
- Jeśli bym kupił któregoś z helikali będzie docelowo zamontowany na jakimś uchwycie krawędziowym do klapy bagażnika.

Czy możecie mi doradzić co wybrać bo im więcej czytam tym jestem głupszy :), z tego co zdązyłem wyczytać, domyślam się ze SIRIO bedzie pracować bardzo podobnie (a zapewne lepiej :)) jak WILSON, natomiast jak ma się to do krótszych helikali ?

Ewentualnie może ktoś podrzuci ciekawszą propozycje.
Bumelant

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Bumelant »

Solarcon 202 bardzo fajnie chodzi. Mam tą antenę na miasto na dachu - szczerze mówiąc bardzo podobnie zbiera jak ML-145. Nadawczo jest słabsza i wąsko się stroi. Na minus też - na pewno sposób strojenia przez przycinanie uzwojenia. Firestik masz chyba stroik więc raczej wybrałbym teraz coś ze stroikiem. Wilsona również miałem - całkiem nieźle i odbierała i nadawała ta antena przy tym samym miejscu montażowym aczkolwiek wydaje mi się, że jednak więcej słychać na helikalu. Pozostaje kwestia uchwytu - jak masz możliwość to uchwyt będzie lepszy jak magnes praktycznie pod każdym względem.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Re: Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Speed »

Bumelant pisze:jak masz możliwość to uchwyt będzie lepszy jak magnes praktycznie pod każdym względem.
Nawet jeżeli uchwyt na klapie a magnes na dachu?
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Bumelant

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Bumelant »

Odnoszę się jedynie do kwestii uciążliwego zakładania / ściągania. Zima, deszcz - jest z magnesem trochę roboty. Ja się morduje z tym codziennie - dzięki temu zero rys na dachu ale w następnym aucie przejdę z pewnością na uchwyt. Oczywiście nadawczo - odbiorczo na dachu będzie lepiej stąd też użyłem zwrotu "praktycznie pod każdym". Myślę, że do takiego zestawu antymisiowego spokojnie uchwyt da radę zasięgowo a będzie kolega miał solidne mocowanie i spokój z tymi kwestiami.
Ostatnio zmieniony 2015-11-27, 11:50 przez Bumelant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Speed »

Jeżeli kolega rozważa antenę serii Turbo to pewnie nie zamierza zdejmować magnesu z dachu tylko składać antenę. Do ochrony lakieru można dać bezbarwną naklejkę i na to postawić antenę. Ja bym wolał Turbo na dachu niż helikala na bagażniku.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Bumelant

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Bumelant »

Też wolę na dachu - tutaj pełna zgoda - tylko zobacz jak wygląda dach po magnesach - nie ma to znaczenia jak masz 10 letnie auto ale jak masz roczne powiedzmy to już ma :mrgreen: Mi się naklejki żadne nie sprawdziły - zostaje syf - używam tylko gumy oryginalnej, ale dbam codziennie aby to miejsce było jednak czyste - czyli jest procedura startowa każdego ranka i końcowa - wieczorem. Nawet to musi śmiesznie wyglądać. Z uchwytem nie będę musiał tego robić. Tutaj nie ma siły - zawsze jakaś wilgoć zostaje między karoserią a podstawą a to SWR podskoczy - trzeba jednak grzebać przy tym.
wojtek8710
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-25, 10:59

Re: Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: wojtek8710 »

Speed pisze:Jeżeli kolega rozważa antenę serii Turbo to pewnie nie zamierza zdejmować magnesu z dachu tylko składać antenę
Trafiłeś kolego dokładnie w punkt. Dlatego wchodzi w gre tylko antena pochylana, a wybrałem Turbo ze wzgledu na ten ciekawy przegub kulowy, robimy sie niestety społeczeństwem wygodnickim :D
Speed pisze:Ja bym wolał Turbo na dachu niż helikala na bagażniku
W sumie własnie o taką odpowiedz mi chodziło :), czym kierujesz się kolego w tym stwierdzeniu ? jakością samej anteny,marka Sirio ? czy własnościami nadawczo-odbiorczymi ?

Odnośnie rysowania lakieru przez magnes, ja poradziłem sobie poprzez założenie pod magnes podkładki magnetycznej, ale fakt faktem bardzo często antenka lubi się "pocić" przez takie rozwiązanie ale wystarczy od czasu do czasu przetrzeć :)
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Speed »

Kieruję się tym, że antena na dachu działa lepiej. Dla równowagi dodam, że wolałbym helikala na dachu niż Turbo na bagażniku :mrgreen:

Co do podkładki magnetycznej pod anteną, lepiej się jej pozbądź, bo tylko szkody sobie narobisz ;-)
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
abarth
Posty: 956
Rejestracja: 2013-04-28, 18:57
Lokalizacja: Pyrzowice

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: abarth »

podkładka magnetyczna od razu do kosza :) szkodzi niz pomaga a jeśli chodzi o antenę to proponowałbym magnes na dachu. dlaczego? bedzie lepiej działać im wyżej antena tym lepiej :)
President Harry III ASC + Sirio ML-145 mag
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Speed »

Pkt. 7 odnosi się do podkładki magnetycznej: http://anteny-cb-radia.pl/lodz/anteny-c ... gnetycznej
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Bumelant

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Bumelant »

Sirio robi dobre antenki - ogólnie od kwietnia praktycznie codziennie używam ML-145 - nadal wygląda jak nowa prosto z pudełka. Dodam, iż zrobiłem w tym czasie spokojnie ze 40tyś. km - więc lekko nie miała.
wojtek8710
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-25, 10:59

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: wojtek8710 »

Speed pisze: Kieruję się tym, że antena na dachu działa lepiej. Dla równowagi dodam, że wolałbym helikala na dachu niż Turbo na bagażniku
abarth pisze:jeśli chodzi o antenę to proponowałbym magnes na dachu. dlaczego? bedzie lepiej działać im wyżej antena tym lepiej :)
nawet jeśli jest to helikal górnocewkowy na klapie bagażnika jak w przypadku w/w anten ? :)

dzięki za wskazówke odnośnie podkładki magnetycznej, wezmę to sobie do serca :), nie czytałem tego artykułu
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: AntekPabianice »

Jak na klapę, to min. Solarcon 203 lub dłuższa. Solarcon 202 mimo wszystko trochę krótka i fo daje się odczuć.
Jak chcesz na uchwycie na klapie bagażnika coś składanego, to Sirio Turbo 5000, od biedy 3000.
Woziłem na klapie T5000 i Solarcona 203 oraz Firestika FS3 na dachu.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
wojtek8710
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-25, 10:59

Re: Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: wojtek8710 »

AntekPabianice pisze:Jak na klapę, to min. Solarcon 203 lub dłuższa. Solarcon 202 mimo wszystko trochę krótka i fo daje się odczuć.
Jak chcesz na uchwycie na klapie bagażnika coś składanego, to Sirio Turbo 5000, od biedy 3000.
Woziłem na klapie T5000 i Solarcona 203 oraz Firestika FS3 na dachu.
chciałem własnie zalożyć 203 ale wczoraj pomierzyłem wysokość od klapy do framugi bramy i nie wejdzie niestety.

Więc wybór praktycznie jest już prosty, TURBO na bagaznik, albo TURBO na dach :), dziękuje Panowie za pomoc :)
Awatar użytkownika
Slawo13
Posty: 800
Rejestracja: 2014-06-21, 17:49
Lokalizacja: Polska

Re: Sirio Turbo 1000 vs. helikalna (Sorarcon203,Delta27....)

Post autor: Slawo13 »

wojtek8710 pisze:
Speed pisze:Jeżeli kolega rozważa antenę serii Turbo to pewnie nie zamierza zdejmować magnesu z dachu tylko składać antenę
Trafiłeś kolego dokładnie w punkt. Dlatego wchodzi w gre tylko antena pochylana, a wybrałem Turbo ze wzgledu na ten ciekawy przegub kulowy, robimy sie niestety społeczeństwem wygodnickim :D
Solacona też można składać wystarczy zastosować adapter 3/8-DV - magnes DV i mamy antenę składaną
za pomocą motylka .
Mobil: Albrecht AE 485 S/KPO 532/Performer 2000/Sigma Stinger CL/TRC-474 + SG-CB 1000
Baza: KPO DX 5000 V6/Densei 2002 tuning Konektor/Astatic 104M6B/Sirio 2008/Sonar LS-350/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Porównanie anten”