Propozycja

WYSTAWIENIE OGŁOSZENIA, JEST RÓWNOZNACZNE Z AKCEPTACJĄ WARUNKÓW REGULAMINU GIEŁDY.

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik

Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Propozycja

Post autor: BeBek »

Mam taką propozycję aby w regulaminie giełdy zmienić wymóg podania formy kontaktu.
Domyślnie jeśli nie podajemy formy pozostaje wszysko co oferuje forum (pw, itp) ewentualnie jeśli w podpisie jest forma kontaktu to też jest wtedy akceptowana.
Zmiana raczej formalna ale często ktoś zapomina o podaniu kontaktu bo uznaje to za oczywistość.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
AntekPabianice
Posty: 6654
Rejestracja: 2011-11-20, 20:42
Znak/ranga: 161CBF131
Lokalizacja: JO91QP
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Propozycja

Post autor: AntekPabianice »

BeBek pisze:często ktoś zapomina o podaniu kontaktu bo uznaje to za oczywistość.
To mu się przypomina b ;-)
Było już nie raz wałkowane. Często się zdarza, że ktoś wystawi ogłoszenie, a potem długo nie zagląda na forum z różnych przyczyn i brak z takim delikwentem kontaktu.
Każdy podaje najdogodniejszą dla siebie formę.
Wg mnie jest to oczywiste i nie ma sensu zmieniać.
Ekipa KONEKTOR
MOJE RADIO...
"Nie wie, bo ma muszki w oczach - wyjaśniał Orr z przesadną cierpliwościa - Jak może zobaczyć, że ma muszki w oczach, skoro ma muszki w oczach?"
161CBF131/SQ7AIS
Awatar użytkownika
angel_dark666
Posty: 1029
Rejestracja: 2013-07-15, 19:45
Lokalizacja: Irlandia

Propozycja

Post autor: angel_dark666 »

Ja mam inna propozycje. Otóż żeby dostęp do giełdy mieli uzytkownicy którzy sa na forum np min. 3 miesiące i napisali conajmniej 30 sensownych postów tak jak jest to np. na forum AG. Wychodze z propozycja z tegoż względu że coraz wiecej osób rejestruje sie tu tylko po to żeby sprzedać zbędny towar ( niekoniecznie sprawny).
Awatar użytkownika
cassiopeia
Posty: 6364
Rejestracja: 2011-03-26, 23:06
Znak/ranga: 161CBF081
Lokalizacja: Kalisz - najstarsze miasto w Polsce
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Propozycja

Post autor: cassiopeia »

pewnie też bym poparł taką propozycje. jednak kiedy zakupiłem volvo i zarejestrowałem się na forum tej marki strasznie mnie zirytowało to, że aby wejść na giełdę musiałem mieć ileś tam postów. jak wiadomo chciałem zerknąć kto co ma do sprzedania i (zamiast na allegro) szukać pierwszych rzeczy do zakupu. niestety nie mogłem. teraz jestem przeciwnikiem. uświadomiło mnie to, że jak chce coś kupić to szukam na forach miłośników danego tematu- wiem, że tam mi nikt kichy nie wciśnie. nie mówię o wyjątkach :-/ lecz na ogół tak jest
NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

-.-. .- ... ... .. --- .--. . .. .-
Awatar użytkownika
mariusz_1004
Posty: 525
Rejestracja: 2013-05-07, 22:44
Lokalizacja: Siedlce

Re: Propozycja

Post autor: mariusz_1004 »

Jeśli nie da się tego zrobić tak że wejść może każdy ale założyć temat tylko osoby spełniające kryteria to lepiej nic nie zmieniać.
Ostatecznie każdy widzi od kogo kupuje.

Wyciekło do sieci z SGS3 LTE
Intek HR-5500 6.0 + Astatic Road Devil RD104E + Sirio ML 145/Sirio T3-27
Krzysiek895
Posty: 4
Rejestracja: 2015-04-13, 18:54

Propozycja

Post autor: Krzysiek895 »

Regulamin jest ok, nie ma co zmieniać. :-)
Awatar użytkownika
Igor_512
Posty: 228
Rejestracja: 2012-07-24, 08:59
Lokalizacja: Łódź/Zelów

Propozycja

Post autor: Igor_512 »

Nie raz zdarzyło sie że nawet pomiędzy użytkownikami z dłuższym stażem dochodziło do nieporozumień na giełdzie, więc to nic by nie dało
Mobil 1: Audi A4 B7
Cre 8900, Sirio SG-CB1400/President Wyoming

Mobil 2: Ford Transit
President Johnny III/President Virginia

Pomagam w kupnie wszelakiego sprzętu muzycznego.
Oprawa Ślubów i innych uroczystości Kościelnych.



Pozdrawiam, Igor
Awatar użytkownika
Pietern
Posty: 944
Rejestracja: 2013-02-05, 22:37
Lokalizacja: JO90LF

Re: Propozycja

Post autor: Pietern »

Igor_512 pisze:Nie raz zdarzyło sie że nawet pomiędzy użytkownikami z dłuższym stażem dochodziło do nieporozumień na giełdzie, więc to nic by nie dało
Dało by to, że nie mogliby oferować towaru do sprzedaży ludzie wprost "z ulicy". Niby niewiele, ale jednak coś.
Na podniesienie stopnia uczciwości, u obywateli, regulaminem giełdy nie wpłyniemy.
Prezio Jackson II, Albrecht NM500 (cyna&kalafonia)/Farun FD1818 (mod Pherni), Sirtel Gamma 1R/Sirio; Hi-Power 4000/Super Carbonium/Omega 27
kubab
Posty: 227
Rejestracja: 2011-10-20, 12:43
Znak/ranga: 161WKP072
Lokalizacja: JO82HG

Propozycja

Post autor: kubab »

Odkopię temat.
Proponuję wprowadzić ograniczenie odświeżania ogłoszenia (posty typu "up", "hopla", "na górę", "odświeżam", "nadal aktualne"). Trochę to denerwujące sprawdzać nieprzeczytane posty i od kilku dni widzieć "odświeżanie" ogłoszenia co kilka godzin tylko po to, żeby znajdowało się w czołówce giełdy.
Jeśli ogłoszenie jest nieaktualne, sprzedający zgłasza "kosz", w przeciwnym razie ogłoszenie nadal wisiało. Tak to funkcjonowało do tej pory i nie było problemu. Teraz spotykamy się z kilkukrotnym już wykorzystywaniem luki w regulaminie - zakazu "podbijania"...
Dopóki takie "podbijanie" pokazuje się w nieprzeczytanych postach, proponuję zakazać podbijania (przynajmniej ograniczenie tygodniowe).
161WKP072
Awatar użytkownika
BeBek
Posty: 567
Rejestracja: 2012-07-19, 15:19
Znak/ranga: SP9PP
Lokalizacja: Nowy Sącz (KN09IO)

Propozycja

Post autor: BeBek »

Popieram w 100%, ostatnio jakaś "moda" się na to zrobiła jakby giełda miała z 50 stron.
Sprzęt: Apollo Road Blues 2.5, President Taylor III, CRT 2000H, CRT MIKE, AT-5555N, UBC125XLT, Baofeng UV-3R;
SP9PP
'AKTUALNE' Sprzedam: CRT MIKE v2 (RFG, bez ARFG), Sirio MEGAWATT 4000 i FLEX LOG 4, Baofeng UV-3R możliwa wymiana na: radia CB i UKF i anteny CB
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Propozycja

Post autor: Ferbus »

Po miesiącu ogłoszenie i tak ląduje w koszu, więc proponuję możliwość "upnięcia" po dwóch tygodniach od dodania ogłoszenia... Chyba że chcecie po tygodniu?
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Speed
Posty: 1520
Rejestracja: 2012-08-11, 14:27
Znak/ranga: 161 OS 192
Lokalizacja: Lublin

Propozycja

Post autor: Speed »

Po co w ogóle to podbijać przy 2-3 stronach ogłoszeń. Jeżeli ktoś czegoś konkretnego szuka to i tak całą giełdę przejrzy.
Mobil: DNT Carat + Solarcon Prowler 203
Na sprzedaż: President Harry III
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Propozycja

Post autor: Hasan-Łódź »

Nową praktyką będzie nieakceptowanie postów z podbijaniem
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
Awatar użytkownika
Ferbus
Posty: 6215
Rejestracja: 2010-05-02, 11:43
Znak/ranga: 161CBF096
Lokalizacja: KO02LH

Re: Propozycja

Post autor: Ferbus »

No to dajcie zapis o niepodbijaniu postów, tak będzie najlepiej. Osobiście często przeglądam całą giełdę i nie przeszkadza mi czy nawet moje ogłoszenie jest na początku czy na końcu.

Gryps z Xperii
Saab 9-3 SC: Johnny III ASC + CTE Alan SL / President Ohio na relingu + Motorola RSN 4001a
Astra H: Uniden 520 + Sirio AS100
W zapasie: 2m drutu by RM Italy, Midland ML-145, Lemm AT71, Lemm AT1500, SS600, Pirat.
Awatar użytkownika
Hasan-Łódź
Posty: 7776
Rejestracja: 2009-11-27, 21:49
Znak/ranga: KIEROWNIK REŻYSER
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Propozycja

Post autor: Hasan-Łódź »

Nie wszystko trzeba ściśle regulować, nie jesteśmy w banku :)
#
Jam jest KONEKTOR.
cennik sprzętu radiowego od KONEKTOR dla CBF

wyborne ceny na Yaesu, Icom, Kenwood, TYT - info PW

montaż 3er
montaż X6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Regulamin giełdy.”