Łączność w okolicach GDOWA

Moderatorzy: Hasan-Łódź, Krecik, Moderator

Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

nitrox89 pisze:Jeszcze nikogo mi się tam nie udało dopaść.
Ostatnio przypadkowo w czasie testu radia złapałem Roberta z Pobiednika i jak rozmowa się rozwinęła to troche przyszło osób i pogadaliśmy na #4

http://www.youtube.com/watch?v=exqcTp-tvMA - tutaj raporty.
Chyba od tego postu zaczyna się jatka ;-)
CZyli jak rozpętałem III wojnę światową :-D
Nitrox czyli nomen omen :lol:
Jutro koło 13-14 podskoczę na albo Muchówka Leszczyna albo za Żegociną taka sporawa górka. Boje się tylko , ze jak podepnę Inteka w ssb to popalę wtyk do zapalniczki :) Ale Panowie damy radę ! Zobaczymy jak Midland ML 145 na magnesie działa na odległość. W środę 20 km w AM z Wojtek Sieraków .On okolice Wieliczki ,ja Izdebnik. Obaj z mobila.
Łukaszu z Gorlic we wtorek/środę jestem na terenie Gorlic to tam musimy złapać QSO :)
Wystawię w Hotelu Dark Pub antenę na balkon i dawaj :)
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

mam nadzieję, zę jutro wymienimy tylko poprawne raporty:) bo inaczej zgłoszę to adminowi! :) miłej nocki Panowie
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Awatar użytkownika
KiMCIO
Posty: 2442
Rejestracja: 2008-06-04, 19:22
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: KiMCIO »

olo_Ringelbluma, i inni - dalszy OT zakończę paskami. Nie działam w kratkę a raz a konkretnie.

p.s. Mod też może dostac pasek.
Pomagam w zakupach w Chinach.

http://ali.pub/e5dqi" onclick="window.open(this.href);return false;

Gwarantuje dobre ceny :-) Dla Kolorowych specjalne oferty!
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

jerzys pisze:Jutro koło 13-14 podskoczę na albo Muchówka Leszczyna albo za Żegociną taka sporawa górka. Boje się tylko , ze jak podepnę Inteka w ssb to popalę wtyk do zapalniczki :) Ale Panowie damy radę ! Zobaczymy jak Midland ML 145 na magnesie działa na odległość. W środę 20 km w AM z Wojtek Sieraków .On okolice Wieliczki ,ja Izdebnik. Obaj z mobila.
ok, postaram się również koło 13-14 wybrać na górkę, na jakim kanale będziemy się nawoływać ?
Łukaszu z Gorlic we wtorek/środę jestem na terenie Gorlic to tam musimy złapać QSO :)
Wystawię w Hotelu Dark Pub antenę na balkon i dawaj :)
Tylko sprawa wygląda tak, ze ja studiuje - Krosno, podkarpackie i w tygodniu mnie nie ma w Gorlicach, aczkolwiek może się zdarzyć tak, że akurat w tym najbliższym tygodniu, będę ale popołudniem w środę. . . Mam nadzieję ze do usłyszenia. . .
Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

#3 proponuję będę obok Żegociny na Rozdzielu.To będzie jakieś 53 km. Zobaczymy :)
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

No i #3 jako wywoławczy zadziałał :-D Kolega Jurek dolatywał do mnie bezesowo ale zupełnie zrozumiale czyli odpowiednio - żeby awantury nie było - raport w formacie RS - 4/3.
Dzięki za łączność i do następnego razu ;-)
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

mnie z Jurkiem udało się również zamienić parę słów, jednak z uchem przy samym głośniku...
raport R1/S0
Jednak jak na mobili i odległość ponad 50 km, spodziewałem się lepszego rezultatu, cóż na upartego by się dogadał :mrgreen:
Awatar użytkownika
HOŁDYS
Posty: 664
Rejestracja: 2011-08-08, 23:49
Lokalizacja: KO00GF
Kontakt:

Post autor: HOŁDYS »

GuGi pisze:mnie z Jurkiem udało się również zamienić parę słów, jednak z uchem przy samym głośniku...
raport R1/S0
Jednak jak na mobili i odległość ponad 50 km, spodziewałem się lepszego rezultatu, cóż na upartego by się dogadał :mrgreen:
Nie wiem kolego jak ty to zrobiłes i zamieniłes pare słów, ale stacja z takim raportem powinna byc wogole nie czytelna.
Ale gratuluję

PS. nie podajemy S-0, a - 1 - bardzo słaby sygnał z trudnością rozróżnialny
audiatur et altera pars

MÓJ MONTAŻ
http://www.cb-forum.pl/topics148/ranger ... t13485.htm
Awatar użytkownika
SQ9RNU
Posty: 1210
Rejestracja: 2009-05-24, 06:41
Znak/ranga: SQ9RNU
Lokalizacja: SP9

Post autor: SQ9RNU »

HOŁDYS pisze:
GuGi pisze:mnie z Jurkiem udało się również zamienić parę słów, jednak z uchem przy samym głośniku...
raport R1/S0
Jednak jak na mobili i odległość ponad 50 km, spodziewałem się lepszego rezultatu, cóż na upartego by się dogadał :mrgreen:
Nie wiem kolego jak ty to zrobiłes i zamieniłes pare słów, ale stacja z takim raportem powinna byc wogole nie czytelna.
Ale gratuluję

PS. nie podajemy S-0, a - 1 - bardzo słaby sygnał z trudnością rozróżnialny
Czepiasz się .

Dogadali się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-=- SQ9RNU -=-
Awatar użytkownika
Sahim
Posty: 1438
Rejestracja: 2009-04-15, 14:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sahim »

Dogadali się na pewno, bo potem Jurek wspominał mi o tej łączności i mówił że Łukasz nadawał z Megawatta 4000, a wiem akurat że posiada on taką antenę i wiem nawet skąd ją ma :-D
Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

Wczoraj był ruch jak na Marszałkowskiej dużo Dx-ów ale też i zakłóceń.
Fakt, że z Łukaszem więcej pogadaliśmy na GG jak przez radio :mrgreen:
Ale słyszałem i byłem słyszany.Jak na moją magnesówkę to jestem zaskoczony że w ogóle coś doleciało.Raport zwrotny taki sam :) Czas na jakąś większą antenę w montażu.
Z Michałem odległość była może góra 15 km
Ale dzielą nas 2 duże góry.
Modulacja czysta i zrozumiała na 4 , raportu szczegółowego nie podam bo mam pamięć dobrą ale krótką. :-D Ale nie było bezesowo.
Ja miałem wtedy chyba radio skręcone na prawie minimum stąd taki kiepski sygnał,.ale nadawałem też z anteny bazowej.
Do usłyszenia
73
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Awatar użytkownika
GuGi
Posty: 518
Rejestracja: 2010-03-10, 17:33
Lokalizacja: Gorlice/Krosno
Kontakt:

Post autor: GuGi »

Michas pisze:. . . Łukasz nadawał z Megawatta 4000, a wiem akurat że posiada on taką antenę i wiem nawet skąd ją ma :-D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chodzi chodzi i bedzie chodzić :shrek:
Awatar użytkownika
januwojt
Posty: 2236
Rejestracja: 2010-01-20, 15:33
Znak/ranga: SQ9ORF
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: januwojt »

Jak dawno temu poruszyłem ten temat na lokalu podczas audycji to mnie zakrzyczano , że jak najbardziej mogą być raporty S-0 . Nie docierała argumentacja , że skoro sygnał ma zero to nie może być słyszalny. Dochodziło do kuriozalnych raportów R4/S0 i dalej nie którzy tak dają. Mnie to wisi , ale co prawda to prawda.
Awatar użytkownika
jerzys
Posty: 120
Rejestracja: 2012-11-21, 22:26
Lokalizacja: Kraków , KO00AC

Post autor: jerzys »

Ok. Ja to do wiadomości przyjmuje i będę tak raportował.
Nie wywołuj wilka z lasu.
Mobile: Lafayette Atena + Midland ML_145,Santiago 1200 + Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Baza Intek HR-5500 , Sirio GPE 27 5/8 ,Densei EC-2002 (Tuning Konektor)
Awatar użytkownika
Wirus
Posty: 37
Rejestracja: 2013-01-27, 23:46
Lokalizacja: Sosnowiec / JO90OH

Post autor: Wirus »

Oj tam, radio to zabawa, fajny klimat. Eter, antenki, kable, CB, zasilacze. Nie ma co się czepiać, każdy może nadawać. Raporty na filmie jasno opisują jak słychać rozmówców.
Zawsze to lepsze niż raporty, na które można trafić w okolicach kanału 19: 'ku*** ch*** slychac, wy*** to radio albo ja ci wy***' :lol:

Fajny filmik, tak trzymać. Może też się kiedyś usłyszymy :)


//
"modulacja ósemeczka".
Rozbawiłeś mnie przed snem :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lokalne”